Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víkendový dům v St Mawes

Víkendový dům v St Mawes

V městečku St Mawes na britském polostrově Roseland stojí překrásný dům poskytující svým obyvatelům luxusní ubytování uprostřed čarokrásné krajiny. Představuje autentické pobřežní bydlení, které působí jako ztělesnění romantiky.

Víkendový dům Nautilus, obklopený otevřenou přírodou, stojí nedaleko celé řady nádherných pláží, tradičních rybářských vesnic a významného města Truro se svými obchůdky, restauracemi a cenným kulturním dědictvím, zastoupeným především novogotickou katedrálou. Poloostrov Roseland je oblíbený u nadšenců do vodních sportů všeho druhu, stejně jako u těch, kteří si chtějí užít klidnou procházku po pobřeží, rybaření nebo pozorování ptáků. Anglické hrabství Cornwall zkrátka ukrývá bezpočet pokladů, které stojí za to objevit.

Kouzelný dům Nautilus

Dům Nautilus byl postaven už v roce 1890, kdy začal fungovat jako automobilová dílna. Když v roce 2005 za tímto účelem dosloužil, byl záhy přeměněn. Dnes se tak může pyšnit klenutými trámovými stropy, odkrytými kamennými zdmi, břidlicovými podlahami a především dechberoucím panoramatickým výhledem na moře. Nautilus, moderní dům na pláži v Cornwallu, poskytuje obyvatelům překrásné bydlení přímo na pobřeží. Nachází se jen pár kroků od pláže Pendower, která svádí k odpočinku i nekonečných dobrodružstvím.

Námořní mapy, lana a mušle

Rozsáhlý interiér pobřežního víkendového domu sestává ze snově zařízených místností, které voní po moři a dávných časech. Písečné odstíny a chladné, žulové šedé tóny se zde prolínají s vintage objevy z pláží a časem zaprášených lodí. Tento vznešený plážový dům představuje celou řadu doplňků, které byly zapomenuty a pak znovu objeveny a použity. Zájem návštěv vzbuzují palubní desky ze šedesátých let, zarámované námořní mapy a také lana – to všechno jsou jedinečné doteky moře, které přinášejí překvapení a potěšení za každým rohem.

Víkendový dům v St Mawes

Dům plný výhledů

Víkendový dům působí tak jednoduše, čistě a venkovsky, že se v něm jeho obyvatelé cítí, jakoby se nacházeli miliony kilometrů od civilizace. Je tak lehké nečinně trávit hodiny a hodiny na prostorné pohovce ve tvaru písmene L v obývacím pokoji a užívat si panoramatické výhledy na pobřeží ohraničené velkým oknem. Stačí otevřít dvojité dveře a vpustit dovnitř horké sluneční paprsky toužící po společnosti. V zimních měsících je naopak milé shromáždit členy rodiny kolem hřejivého krbu. Líná rána se nejlépe tráví v královské posteli v podkroví, ze které je úžasný výhled přímo na moře. Nejlepší je ale užít si zdejší prostředí na vlastní kůži a třeba se pohoupat na lodi, jelikož je tato oblast ideální pro plachtění. Skvělé vyžití, například s těmi nejmenšími, nabízí také překrásná zahrada u domu. Letní měsíce tak svádějí ke stolování pod širým nebem a povídáním si v kruhu kolem ohniště.

Na návštěvě v interiéru

V interiéru víkendového domu se mimo jiné nachází kuchyně, jídelna, obývací pokoj, ložnice, koupelny a herna se stolním tenisem a fotbalem. Jak v interiéru, tak v exteriéru tento dům pomocí hojného využití dřeva a zemitých odstínů přirozeně odkazuje na své bezprostřední okolí. Odráží se v něm láska ke starým tradičním stavením a také k moři se vším, co k němu patří. Interiér s působivou přímořskou atmosférou působí neobyčejně klidným, útulným a inspirativním dojmem. Naprosto přesně splňuje požadavky na pobřežní bydlení, které je otevřené do přírody, a přesto svým obyvatelům poskytuje tolik důležité soukromí. Na první pohled v něm zaujmou trámové stropy, vysoce komfortní sedací nábytek, moderní krb, námořní mapy, modely lodí, designová svítidla, na pohled i na dotek příjemné textilie, sudy namísto stolků a v neposlední řadě také nápadité nástěnné dekorace.

Na poloostrově Roseland tak vzniklo romantické víkendové bydlení, které připomíná kajutu námořníka. Zaujme nespočtem tematických doplňků, které za svitu slunečních paprsků získávají to pravé kouzlo. Kouzlo dávných časů, které už tady zůstane napořád…

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock