Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Snad každé stavení získává v průběhu ročních období nezaměnitelný půvab. Obzvláště o vánočním čase se najdou chaloupky a domky, kterým bílý kabát a sváteční nádech neobyčejně sluší. K těm patří i srub v lokalitě Hlevci v Chorvatsku.

Obklopen lesy a bílou peřinou příhodně zapadá do krajiny. Představuje vysoce kvalitní truhlářskou a řezbářskou práci, jejíž hlavní příměsí se stala láska k přírodě. Vyhlíží do daleka, a přesto s pokorou. Svým obyvatelům poskytuje hřejivé útočiště uprostřed kouzelné, ale nevlídné náruči zimy.

Srub pánem lesa

Půvabný domov v zalesněné krajině vznikl díky precizní ruční práci. Byl postaven z ručně loupané a pískované kulatiny. Působí příjemným přírodním charakterem se znatelným otiskem řemeslných dovedností a odkazuje na zalíbení majitelů v tradici a šetrnosti k životnímu prostředí. Svým půvabným vzhledem a dobře zvoleným umístěním je skutečným pánem lesa.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Originální útočiště v překrásné krajině

Kouzlo srubu mimo jiné umocňuje konstrukční metoda, exteriérový design s hravou střechou, vestavěné inteligentní systémy i hřejivá výzdoba. Obzvláště nyní, když je srub vánočně vyzdoben, získává ještě více na kráse. Co se týče konstrukce srubu, ta nevznikala na místě, ale nejprve byla sestavena v továrně v Koprivnicko-križevecké župě na severu Chorvatska. Až poté byla umístěna do náruče přírody. Srub se rozkládá na ploše o velikosti 110 m2 a jeho interiér sestává z velké společenské zóny v přízemí a dvou ložnic s koupelnou v patře. Společenská zóna propojuje obývací pokoj, kuchyni, jídelnu a hned tři terasy – vstupní, jídelní a venkovní terasu s vířivkou.

Spojení elegance a rustikálního stylu

Jak v exteriéru, tak v interiéru srubu zaujme především krása dřeva, která se pod rukama řemeslníků proměnila v neobyčejnou podívanou. Synonymem pro ni může být rustikální elegance, která je hlavním tématem jednotlivých místností. Pozornosti neuniknou zejména lavičky s vyřezávanými motivy jelenů či okenice se srdíčky.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Vánoční výzdoba v interiéru

O vánočním čase jako by interiér srubu získal na pohádkovém půvabu. Postarala se o to kreativní umělkyně Marina Mohović Aničić, která navrhla a vyrobila zdejší vánoční výzdobu. Bydlení uprostřed lesů tak záhy zkrášlily ručně vyráběné domky na lavičce nad krbem, půvabné věnce, závěsy, roztomilá srdíčka i romantické polštáře. S výzdobou interiéru i exteriéru vypomohla rovněž Sandra Ružić Luksetić. U vchodu navrhla „fotokoutek“ s vánočním stromkem, lavičkou s veselými polštářky a tematickými cedulkami s nápisy od „Ho, ho, ho“ po „Let it snow“. Cedulky stejně jako některé další dekorace byly vyrobeny z překližky. Sandra se postarala také o další tematické ozdoby či zajímavé čalounění v interiéru, kterému vévodí červená kostkovaná látka. Pro další dekorace byly použity přírodní materiály, jako je juta, březové větve a stříbrné borové větve místního pěstitele. Své místo zde našly i staré renovované rámy či malovaná čajová konvice. Zajímavou kompozici s výrazným nádechem časů dávno minulých spoludotváří staré sáňky, kufry a některé drobnosti, které byly zakoupeny na různých veletrzích během stavby srubu. Dominantou tohoto hřejivého útočiště se stala klasická červená barva, dřevo a ručně vyráběné detaily. 

Srub na samotě obklopený lesy je dokonalou potěchou duše. Co to jen jde, brání se moderním výdobytkům, a připoutává své obyvatele k přírodě a jejím darům. Nabízí hřejivé útočiště u krbu, dechberoucí výhledy do zasněžené krajiny a místo, ve kterém jako by se zastavil čas…

Zdroj: www.divjakeloghome.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock