Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Snad každé stavení získává v průběhu ročních období nezaměnitelný půvab. Obzvláště o vánočním čase se najdou chaloupky a domky, kterým bílý kabát a sváteční nádech neobyčejně sluší. K těm patří i srub v lokalitě Hlevci v Chorvatsku.

Obklopen lesy a bílou peřinou příhodně zapadá do krajiny. Představuje vysoce kvalitní truhlářskou a řezbářskou práci, jejíž hlavní příměsí se stala láska k přírodě. Vyhlíží do daleka, a přesto s pokorou. Svým obyvatelům poskytuje hřejivé útočiště uprostřed kouzelné, ale nevlídné náruči zimy.

Srub pánem lesa

Půvabný domov v zalesněné krajině vznikl díky precizní ruční práci. Byl postaven z ručně loupané a pískované kulatiny. Působí příjemným přírodním charakterem se znatelným otiskem řemeslných dovedností a odkazuje na zalíbení majitelů v tradici a šetrnosti k životnímu prostředí. Svým půvabným vzhledem a dobře zvoleným umístěním je skutečným pánem lesa.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Originální útočiště v překrásné krajině

Kouzlo srubu mimo jiné umocňuje konstrukční metoda, exteriérový design s hravou střechou, vestavěné inteligentní systémy i hřejivá výzdoba. Obzvláště nyní, když je srub vánočně vyzdoben, získává ještě více na kráse. Co se týče konstrukce srubu, ta nevznikala na místě, ale nejprve byla sestavena v továrně v Koprivnicko-križevecké župě na severu Chorvatska. Až poté byla umístěna do náruče přírody. Srub se rozkládá na ploše o velikosti 110 m2 a jeho interiér sestává z velké společenské zóny v přízemí a dvou ložnic s koupelnou v patře. Společenská zóna propojuje obývací pokoj, kuchyni, jídelnu a hned tři terasy – vstupní, jídelní a venkovní terasu s vířivkou.

Spojení elegance a rustikálního stylu

Jak v exteriéru, tak v interiéru srubu zaujme především krása dřeva, která se pod rukama řemeslníků proměnila v neobyčejnou podívanou. Synonymem pro ni může být rustikální elegance, která je hlavním tématem jednotlivých místností. Pozornosti neuniknou zejména lavičky s vyřezávanými motivy jelenů či okenice se srdíčky.

Kouzelný srub na samotě o vánočním čase

Vánoční výzdoba v interiéru

O vánočním čase jako by interiér srubu získal na pohádkovém půvabu. Postarala se o to kreativní umělkyně Marina Mohović Aničić, která navrhla a vyrobila zdejší vánoční výzdobu. Bydlení uprostřed lesů tak záhy zkrášlily ručně vyráběné domky na lavičce nad krbem, půvabné věnce, závěsy, roztomilá srdíčka i romantické polštáře. S výzdobou interiéru i exteriéru vypomohla rovněž Sandra Ružić Luksetić. U vchodu navrhla „fotokoutek“ s vánočním stromkem, lavičkou s veselými polštářky a tematickými cedulkami s nápisy od „Ho, ho, ho“ po „Let it snow“. Cedulky stejně jako některé další dekorace byly vyrobeny z překližky. Sandra se postarala také o další tematické ozdoby či zajímavé čalounění v interiéru, kterému vévodí červená kostkovaná látka. Pro další dekorace byly použity přírodní materiály, jako je juta, březové větve a stříbrné borové větve místního pěstitele. Své místo zde našly i staré renovované rámy či malovaná čajová konvice. Zajímavou kompozici s výrazným nádechem časů dávno minulých spoludotváří staré sáňky, kufry a některé drobnosti, které byly zakoupeny na různých veletrzích během stavby srubu. Dominantou tohoto hřejivého útočiště se stala klasická červená barva, dřevo a ručně vyráběné detaily. 

Srub na samotě obklopený lesy je dokonalou potěchou duše. Co to jen jde, brání se moderním výdobytkům, a připoutává své obyvatele k přírodě a jejím darům. Nabízí hřejivé útočiště u krbu, dechberoucí výhledy do zasněžené krajiny a místo, ve kterém jako by se zastavil čas…

Zdroj: www.divjakeloghome.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock