Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Útulný interiér srubu na Slovensku

Útulný interiér srubu na Slovensku

Dnes vám přinášíme poněkud atypický příběh. Interiér již hotového a zabydleného srubu v překrásné horské krajině východního Slovenska prošel výraznou proměnou. Majitelům se totiž nezamlouval jeho provensálský styl, který se do hor na rozdíl od srubu vůbec nehodil.

Srub je ukrytý uprostřed přírody, která je ideálním prostředím pro aktivity majitelů, ať už se jedná o turistiku, lyžování či houbaření. Přáli si, aby byl dotek přírody patrný i v interiéru srubu, a tak si na pomoc přizvali designérku Odette Kmeť Fedorovou, která měla při jeho zařizování vcelku volnou ruku. Podmínkou bylo vlastně jen to, aby se vyvarovala použití kovu, kůže a koženky. Měla zkrátka interiér srubu zařídit tak, jako by v něm měla sama bydlet.

Interiér srubu plný přírodních materiálů

Ve srubu hrají hlavní roli přírodní materiály. Kromě dřeva zde vládnou vlna, bavlna, len, kožešiny a naplavené dříví z Dunaje. V interiéru tak vznikla neskutečně hřejivá, útulná atmosféra vonící dřevem a vybízející k odpočinku. Bílá lazura na stěnách obytného prostoru si dobře rozumí s teplým šedým odstínem okenních rámů. Nachází se zde i vysoce komfortní sedací souprava vyrobená na míru. Stačí z ní odstranit polštáře a vznikne prostor pro spaní pro dvě osoby. V této odpočinkové obývací zóně zaujme celá řada zajímavě využitých přírodních materiálů. Stačí se podívat na zajímavý konferenční stolek, lampy či rámy obrazů. Díky tomu, že je v celém interiéru srubu většina zařízení vyrobena na míru, působí celý prostor jednotně a v kombinaci se zvolenými textiliemi i velice útulně.

Nová kuchyňská linka byla přizpůsobena tak, aby se do ní mohli zabudovat moderní spotřebiče.
Nová kuchyňská linka byla přizpůsobena tak, aby se do ní mohli zabudovat moderní spotřebiče.
Foto: Lívia Vargovčáková

Rustikální kuchyně s jídelnou

Svým rustikálním stylem zaujme také kuchyně, která byla původně od obývací zóny oddělena polopříčkou. Díky jejímu odstranění došlo ke zvětšení kuchyně. Tu po praktické i estetické stránce doplňuje dlouhý ostrůvek s integrovanými kuchyňskými spotřebiči. Celý prostor kuchyně a jídelny tak vypadá čistě a minimalisticky. Plnou měrou tedy mohou vyniknout jednotlivé doplňky a textilie. Perlou této části interiéru jsou ovšem překrásná kamna stojící poblíž kuchyňské linky z masivního dubu a kamene. Z důvodu, aby uvnitř srubu nepřevládalo dřevo více, než je potřeba, hraje zde velkou roli i nábytek a doplňky z proutí. Ty celek zjemňují a dodávají mu romantičtější nádech.

Přečtěte si také

Venkovský loft v bývalé sušárně tabáku

Také v této moderní době existují interiéry, ve kterých jako by se zastavil čas. Vystavují na odiv všechny své šrámy, které uštědřily za dlouhou dobu svého života. Možná tak trochu matou, ale nemějme…

Příjemná ložnice a koupelna

Podkrovím vede chodba umožňující přístupy do všech místností. Vstupuje se odtud do čtyř pokojů, šatny, koupelny a toalety. Podkrovní pokoje přitom krášlí mimo jiné překrásné lustry vyrobené z dřevěných a plstěných kuliček. Rustikální a jakoby zámecký ráz tak spolu výborně spolupracují. A je to patrné například v ložnici, která je sice menší, ale přesto velice útulná. Romantickou atmosféru v ní umocňuje především zajímavé zkosení stropu. Invence zkušeného designéra se naplno projevila i v místech ryze utilitárních, k nimž patří koupelna a toaleta. Ani těm tedy nechybí osobitý charakter.

Rohovou sedačku, stejně jako kuchyň, vyrobil na míru truhlář Štefan Laczko a o lněné textilie se postarala Ingrid Szabóová. Elegantní židle s prostorem sice kontrastují, ale majitelem jednoduše v obchodě padli do oka.
Rohovou sedačku, stejně jako kuchyň, vyrobil na míru truhlář Štefan Laczko a o lněné textilie se postarala Ingrid Szabóová. Elegantní židle s prostorem sice kontrastují, ale majitelem jednoduše v obchodě padli do oka.
Foto: Lívia Vargovčáková

S důrazem na detail

Interiér srubu je promyšlen do posledního detailu. Svou přirozenou krásou jej osvěžují především ty kusy vybavení, jejichž základem je dřevo vyplavené při povodních z Dunaje.. K těmto specifickým prvkům patří svítidla, hodiny, rámy obrazů či noční stolky. Všechny jsou dílem designérky Želmíry Habalové, která tak dokazuje, že neopakovatelný rukopis přírody dokáže z každého kousku vytvořit základ unikátního díla. Cit pro detail je však znát i z celé řady dalšího vybavení tohoto neobyčejného interiéru, ať už se jedná o stoličky, zrcadla, svítidla či nástěnné dekorace.

Interiér srubu na Slovensku se tedy oprostil od poněkud nemístného provensálského stylu, aby dal šanci tomu, který si s horskou krajinou rozumí mnohem více.

Foto: Lívia Vargovčáková
Zdroj: www.odettestudio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock