Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

Největší hrabství ve Velké Británii, Severní Yorkhsire, v sobě ukrývá nespočet půvabných historických budov. Jednou z nich je i nově zrekonstruovaná chalupa, která se rozkládá přímo v náruči zdejšího národního parku. Pochází ze 17. století a je typickou ukázkou interiérů ve stylu anglického venkova.

Ve stylu anglického venkova

Zatímco se původní budova datuje do 17. století, kuchyně a jídelna vznikla o století později. V 19. století pak vznikl oblouk nad garáží a ve 20. století vznikly i ložnice v horním patře. Chalupa si tak v průběhu let prošla zásadními změnami, její historický charakter však zůstal zachován.  A právě ten si oblíbili Gemma Carsey a Doug Tomlison, pár advokátů, pro které se tato historická chalupa stala domovem. Bydlení ve stylu anglického venkova si po náročné rekonstrukci zamilovali stejně jako jejich dva psí miláčci. Za chalupou se navíc nacházejí i stáje, které potěšily Gemmu, jež velice ráda jezdí na koni. A protože k chalupě patří ještě velká stodola, mohli po čas rekonstrukce bydlet v ní. Ve stodole i v domě však nejprve museli skoncovat se všudypřítomnou vlhkostí.

Staronový interiér chalupy

Na výsledném interiéru chalupy je znát, že pár, který tu bydlí, rád prolíná staré a nové prvky. Venkovský styl se zde mísí s městským, což je patrné například na lesklém kování kuchyňské linky. Velký důraz se přitom v interiéru klade především na kouzlo řemeslné práce. Oslavuje ji zejména kuchyně, ve které se působivě vyjímají skříňky z borového dřeva, dubové kuchyňské desky, bílý patinovaný kuchyňský stůl, židle ve stylu vintage, ale také nahé cihly nad sporákem či obnažená kamenná podlaha. Majitelé si zde umně pohráli i s textilními materiály.

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

Prostor mezi kuchyní a jídelnou zůstal jakoby pootevřený, mladý pár v něm totiž ponechal prosklenou přepážku, která dříve sloužila jako okno ve vnější stěně. O dostatek světla zde tedy není nouze. Celý interiér začal mnohem volněji dýchat i díky tomu, že pár odstranil ze všech pokojů navlhlé koberce a odkryl původní podlahu ze širokých dlaždic.

Obývací pokoj je zde opravdovým ztělesněním odpočinku. Dvě světlé a jistě velice pohodlné pohovky, menší dřevěný stolek s patinou, hořící krb, závěsy z těžké látky padající až na zem, knihy a všudypřítomné obrázky – to všechno dohromady působí hřejivým dotekem anglického venkova.

Historizující patro budovy

Do patra se stoupá po koberci z francouzského plátna uchyceném mosaznými schodišťovými tyčemi. Také zdejší ložnice pokračuje v zavedeném trendu anglického venkova. Staré se v ní snoubí s novým. Zvláštní rys zde vytváří zejména poněkud křivé tělo komínu a také dřevořezba zavěšená nad postelí, která pochází z čela staré postele. Právě tento vyřezávaný doplněk byl prý pro Gemmu a Douga tou vůbec největší investicí. Opět zde nechybí až na zem padající těžké závěsy a také půvabný historizující lustr, který se opakuje i v dalších místnostech.

Chalupa s klasickým venkovským interiérem

V patře se nachází ještě další ložnice. Ta už je vyvedena v silně romantizujícím stylu. Motiv květin na ložním prádle i na závěsech zjemňuje celý dojem z této klidové zóny. Na první pohled zde zaujmou i obnažené stropní trámy a historické křeslo.

Koupelna už má k moderním časům nakročeno o něco více, pokud ovšem pomineme luxusní volně stojící vanu s historickými nožkami. Působí čistým a jednoduchým dojmem a dává ten správný prostor k relaxaci.

Moderní časy v historické chalupě

Díky pracovitosti a trpělivosti nových majitelů, jejich fantazii a lásce pro vše staré vzniklo v Severním Yorkshiru opravdu kouzelné bydlení, ve kterém se starožitné prvky umně mísí s těmi moderními.

Zdroj: www.realhomes.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock