Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rustikální kuchyně jako šperk

Rustikální kuchyně jako šperk

Někdy se spojením klasického pojetí, požadavků klienta a nápaditosti tvůrců stává koncept navrženého interiéru skutečným skvostem. Právě tak tomu bylo při rekonstrukci otevřeného prostoru ve staré zástavbě, jíž dominuje kuchyňský kout a spousta prostoru.

Kombinací zdánlivě nesourodých barev a materiálů vytvořili designéři unikátní spojení praktičnosti, klasického vybavení a retro stylu anglického venkova. Poměrně velkorysý prostor dal tvůrcům nespočet možností pro realizaci, která se díky fantazii tvůrců se Sedlák interier stala skutečným unikátem v interiérovém designu. 

Jedním z nejvýraznějších prvků interiéru je kostková dlažba v béžovo-černém provedení s pravidelným čtvercovým vzorem spolu s masivním dřevěným obložením a trámy. Díky tomu působí i tak velký a otevřený prostor útulně a zabydleně. Spodní část místnosti patří zejména prostornému kuchyňskému koutu s lednicí a jídelním stolem. 

Rustikální kuchyně jako šperk

Masivní dřevěný obklad jako hlavní dekorace

Barva kuchyňské linky tvoří spolu s dřevěným obložením výrazný konstrast, který doplňuje smaltový sporák se dvěma troubami a sklokeramickou deskou v černé barvě a retro provedení. Vysoký komfrot a maximální praktičnost kuchyně zajišťuje dvoukřídlá americká lednice s mrazákem, která je díky své velikosti schopná pojmost skutečně velké množství zásob. Měděné nádoby zavešené nad pracovním pultem uprostřed místnoti pak už jen doplňuje celkové originální pojetí. Právě tento prvek byl jedním z výchozích při tvorbě celého konceptu.  

Prostor pro relax

První patro otevřené místnosti pak nabízí prostor pro odpočinek a relax. Proto je vybaveno sedací soupravou, knihovnou, stereo hudebním zařízením a úložným prostorem. Pro pocit dokonalého pohodlí je zde zachováno dominantní masivní dřevěné obložení. Ošem spolu s cihlovou zdí působí lehce steampunk stylem. Barevnou škálu přírodních tónů v celém interiéru rozbíjí černé prvky a nádech tmavě tyrkysové barvy. Celkovou originální atmosféru interiéru samozřejmě nemalou měrou doplňují i jednotlivé doplňky od drobností jako je například výše zmíněné měděné nádobí, drobný zdobený nábytek spolu s dekoracemi na zdech. 

Rustikální kuchyně jako šperk
Rustikální kuchyně jako šperk
Rustikální kuchyně jako šperk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock