Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Omyly a mýty ve Feng Shui - nože v kuchyni

Omyly a mýty ve Feng Shui - nože v kuchyni

V tradičním Feng Shui je kuchyň jedním z důležitých míst v rámci domu či bytu, jenž se podrobuje analýze vlivů, které se v ní nacházejí. Pro tzv. “správné Feng Shui” existuje několik jasných pravidel, která se převážně soustředí na vztah živlů (oheň/voda) v této místnosti a pak na směry a Hvězdy v rámci San Yuan metody.

Bohužel je kvůli pop-ezoterice v myslích lidí také plno mýtů a pověr vzešlých z NewAge přístupů a některé z těchto pověr se pojí právě s kuchyní, konkrétně s noži a jejich zacházením a skladováním. Názor, že “správné Feng Shui” kuchyně se docílí hlavně, nebo také pomocí toho, že nebudou nikde viditelně uskladněny nože, je de facto neškodný, ale mylný. Je neškodný ve svém dopadu, protože ho jde brát jako apel na bezpečnost, což správné uschování nožů v zásuvkách může podpořit, ale je mylný ve svém pohledu na to, proč tomu tak má být, a co stojí za tímto tzv. pravidlem.  

Pravidla Feng Shui

Předně si řekněme, že žádné takové “pravidlo” ve Feng Shui NEEXISUJE, a to ve smyslu “Kniha pravidel správného Feng Shui,” kde se píše… Tedy pravidlo neexistuje,…ale co když tady je??? Pojďme se podívat na to, proč by tomu tak mělo být a proč tedy nemůže existovat.

Omyly a mýty ve Feng Shui - nože v kuchyni

Předně si řekněme, že chcete-li mít nože uschovány v šuplíku, tak je tam mějte. Není to nic proti ničemu. Stejně tak je můžete mít ve špalku na kuchyňské lince nebo na magnetickém pásu na zdi. Já sám ve své kuchyni mám velké nože ve špalku na kuchyňské lince a malé pohotově k ruce na magnetickém pásu na zdi. Je mi to tak pohodlné a nevnáší to do mojí kuchyně žádné negativní SHA Qi (ša čchi). Proč? Protože nože žádné negativní qi (čchi) nevysílají. Nevysílají tedy ani ty pozitivní. Ona totiž ezoterická představa toho, že nože, ale také další předměty, k nám vysílají svoje energie, je nesprávně chápána a bujnou lidskou představivostí dovedena ad absurdum.

Přečtěte si také

Jak na kuchyni podle Feng Shui

Nejen podle Feng Shui je kuchyně srdcem domova. Prochází přes ní životní energie do domu, ovlivňuje zdraví, hojnost i životní styl rodiny. Právě kuchyně odráží rodinné štěstí, protože kvalitní jídlo…

Pokud by tomu tak bylo, nejspíš bychom nemohli ani vstát z postele, protože na nás (viděno touto optikou) všude číhají negativní SHA Qi energie. Rohy stolů, skříněk, ostré a špičaté tužky, jídelní hůlky (kterými jí víc lidí než příbory), a ty příbory (samozřejmě kromě lžic). Hubičky čajových konviček, rohy knížek volně ložených u postele a desetitisíce dalších rohů, hrotů a šípů.

Vše je energie

Ano, můžeme se na svět kolem sebe dívat optikou teze, že “vše je energie”. Ale proto ještě nebudeme naše ponožky pokládat za stejné s naším psem. Zkuste nechat ponožky aportovat. Ano vše je energie. My, jako živé bytosti, jsme jistým druhem generátoru qi a svým způsobem ji dovedeme ovládat, vysílat a směrovat, ale dovedou to i dveře naší lednice? A dovede to i naše mrtvé tělo? To je totiž také v jistém slova smyslu energie.

V tradičním Feng Shui se soustředíme na jiný aspekt Qi (čchi), než se snaží ona pop-ezoterika hlásat, a není to pro to, že by mudrcové staré Číny nebyli k energiím kolem sebe vnímaví. Byli, ale dovedli rozlišit podstatné od nepodstatného, důležité od podřadného. Učme se z jejich moudrosti a nenechme se ovládnout démonem bludných představ jen proto, že nějaký rádoby odborník napíše, že podle FENG SHUI je to tak a tak…. Dost často bývají tyto typy příspěvků a rad úplně mimo čas a prostor… Uchovejme si nadhled a selský rozum.

Štítky: kuchyně Feng Shui
Omyly a mýty ve Feng Shui - nože v kuchyni

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Rekonstrukce dobové vily až na kost

Realizace Praha

Rekonstrukce koupelny

Dům pro jedny architekty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock