Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hitem roku 2021 bude barevná kuchyně!

Hitem roku 2021 bude barevná kuchyně!

Nudí vás bílá či šedá kuchyně? Přivítejte nový rok se svěží paletou barev, která osvěží dosud posmutnělou kuchyni! Vybírat si můžete hned z několika trendy barev, které v roce 2021 zažijí velký boom. A prozradíme vám i několik dalších vychytávek do kuchyně, které letošnímu roku povládnou.

Pro všechny z vás, kteří sníte o barevné kuchyni, jsme připravili vydatnou porci inspirace a nápadů pro módní vzhled, který v letošním roce bude in. Zapomeňte na bílou kuchyni a vydejte se s novým rokem na cestu plnou experimentů.

Ty pravé barvy do kuchyně

Mezi letošní módní barvy vhodné do kuchyně patří zejména všechny odstíny modré, a to včetně hlubokých tmavých tónů. Trendy je také zelená barva, a to zejména ve smaragdovém, lahvovém a šalvějovém odstínu. Také na stěnách v kuchyni můžeme dát prostor jiné barvě než bílé. Čím dál tím častěji se zde objevuje módní pudrově růžová, zlatá, tmavě modrá či terakota, barva pálené hlíny. Mezi barvami roku 2021 se v neposlední řadě ocitá také béžová a tmavě bronzová. Barvy pro letošní rok jsou velmi zajímavé a syté, ani jejich kombinace pak není vůbec od věci.

Hitem roku 2021 bude barevná kuchyně!

Barevná kuchyně

Pokud se nebojíte experimentovat, můžete si v kuchyni vychutnat koktejl plný barev. Módní barvy pomohou rozzářit kuchyňské skříňky, obklady, ale třeba i kuchyňské spotřebiče. K utlumení příliš sytého výrazu pak poslouží kombinace s jemnými odstíny dřeva. To je tip pro všechny, kteří se rozhodnou pro odvážnější vzhled kuchyně, který však bude zároveň nadčasový a dobře srozumitelný. Podobně poslouží i bílá barva, kterou v kuchyni můžete náznakem zachovat.

Vizuálně čistá kuchyně

V kuchyni se letos klade důraz na barevnou a materiálovou odlišnost dolních a horních skříněk linky. Do jiného odstínu se zahalují rovněž kuchyňské ostrůvky. Z důvodů vizuální čistoty a kompaktnosti prostoru bývá nádobí a další příslušenství důmyslně skryto pohledům návštěvníků. Kuchyňská linka působí stylově čistě také díky bezúchytovým skříňkám, které lze otevřít pouhým zatlačením. Skrývají se také elektrické zásuvky.

Přečtěte si také

Loftový byt Poudre no.22

Poudre no.22 - název projektu dokonale vystihuje, jakým směrem se designéři ubírali. Francouzský šarm ovanutý severským chladem, kde se prolíná pudrová růžová a korálová barva. Dokonalá kombinace.

Neviditelné dveře s bezdotykovým ovládáním

Minimalistickému dojmu rovněž nahrávají neviditelné dveře, které dokonale splývají se zdí. Jejich povrch zdobí stejná stěrka, malba, tapeta či obklad jako na sousední stěně. Velkým hitem, a obzvláště v této komplikované době, se stává také bezdotykové ovládání dveří. Ti, kteří jsou přece jen zvyklí dveře otevírat klasickým způsobem, jistě ocení madla či kliky z masivní mědi nebo mosazi bez povrchové úpravy, které mají antimikrobiální účinky.

Hitem roku 2021 bude barevná kuchyně!

Kuchyně ukrytá ve skříni

Jednou z praktických inovací, která letos může zavítat i k vám, je vysoká skříň s posuvnými dveřmi a nespočtem funkcí a výhod. V případě potřeby můžete do této skříně schovat celou kuchyni včetně spotřebičů. Jedná se o kuchyňské sestavy na míru, které jsou navíc díky inovativním postupům šetrné k životnímu prostředí. Tato vysoká skříň se zatahovacími dveřmi je ideální do každé kuchyně nehledě na velikost nebo styl místnosti. Dostupná je už od ledna tohoto roku. Její největší předností je to, že v případě potřeby můžete kuchyň kdykoliv uzavřít a snadným způsobem tak v místnosti udržovat pořádek. Návštěvám se tak nabídne pohled na nenápadnou, ale přitom stále stylovou skříň. Její design lze navrhnout přesně podle stylu a požadavků prostoru, ve kterém bude umístěna. Barevná kombinace tedy záleží pouze na vás.

Přírodní materiály v kuchyni

Rok 2021 bude ve znamení přírodních materiálů v interiéru. Nejen v kuchyni tak dostane prostor zejména dřevo, kámen a sklo. Tyto materiály se budou spolupodílet na vytvoření čistého, jednoduchého designu kuchyně. Velký důraz se letos klade také na zakomponování mramoru a mosazných detailů. Mramor a jeho imitace vypadají nejlépe na pracovní desce, podlaze či obkladech. V kuchyni se o slovo hlásí také žula, přírodní kámen spojující unikátní kombinaci funkčních i estetických vlastností. Nejlépe se uplatní právě v případě namáhaných pracovních desek. Na kohoutky, kliky či různé úchytky pak patří mosaz či měď. V kuchyni nemůže chybět ani hřejivý dotek dřeva. In bude především kuchyně v barvě dub sonoma či dub wenge. Sklo je tu pro všechny, kteří nechtějí nádobí skrývat před zraky návštěv. Skleněné skříňky navíc dodávají celé kuchyni vzdušnost a lehkost. Své místo zde mohou najít i praktické a estetické skleněné dotykové vypínače.

Jak je tedy patrné, rok 2021 bude nejen v kuchyni barevný, svěží a uživatelsky přátelský. Ať už vás zaujal jakýkoliv z našich módních tipů, přejeme vám, ať je vaše kuchyně místem, které máte rádi.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock