Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Fascinující bydlení v přírodě

Fascinující bydlení v přírodě

Ve městě El Retiro v Kolumbii vyrostl působivý trojúhelníkovitý dům obklopující úchvatné atrium plné zeleně. Stal se svěžím domovem starší dámy, která se rozhodla pro ničím nerušený život uprostřed krásné přírody.

Za projektem domu s názvem Ortega Mora House stojí trojice architektů z architektonického ateliéru Estudio Transversal, jmenovitě Ricardo Vásquez, Emerson Marín a Juan Pablo Martínez. Umístili soukromý exteriér mezi tři křídla objektu, čím se v interiéru postarali o opravdu svěží podívanou.

Dům s vykrojeným středem

Pocitu soukromí lze v oblasti architektury dosáhnout několika způsoby. V současné době si získávají všeobecnou oblibu především ty stavby, které mají půdorys ve tvaru písmen T nebo L. V případě domu pro starší dámu však architekti vsadili na umístění soukromého exteriéru doprostřed samotné stavby. Díky tomuto zajímavému řešení vzniklo romantické atrium plné zeleně, ve kterém se dá příjemným způsobem trávit čas. Přestože dům nestojí v blízkosti dalších staveb a není zde problém se soukromím, ukázal se jeho trojúhelníkovitý tvar s atriem uvnitř jako skvělá volba. Většina domů s vykrojeným středem přitom mívá čtvercový půdorys.

Fascinující bydlení v přírodě
Foto: Alejandro Arango

Působivé atrium s řadou funkcí

Atrium se nachází uprostřed tří na sebe navazujících celků. Zbrusu nový domov osvěžuje nejen překypující zelení, ale také bohatou mírou slunečních paprsků, které do interiéru pronikají. Atrium umocňuje komfort bydlení také tím, že zlepšuje větrání. V neposlední řadě je výhodou i to, že má každé z ramen domu kontakt s přírodou z obou stran. Architekti tato ramena nazvali „vagony“, jelikož jsou úzkých a dlouhých tvarů. Připomínají vlakové vozy a každé z těchto ramen má odlišnou funkci.

Bydlení ve třech vagonech domu

První z ramen neboli vagonů stojí kolmo na přístupovou cestu. Nachází se v něm kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Ve druhém vagonu, který je umístěn rovnoběžně s horami, našla své místo ložnice se servisními prostory, koupelna a dílna. Třetí rameno pak spojuje dvě předchozí. Stojící blízko lesu skýtá ideální prostor pro ložnice hostů.

Dům propojený s přírodou

Vstup do dvora plného svěží zeleně je řešený přes jeden z vrcholů proskleného trojúhelníku. Největší z teras v něm plynule navazuje na jídelnu propojenou s obývacím pokojem. Příroda proniká do interiéru mimo jiné i ze strany vnějších fasád, které opět zdobí velké prosklené plochy. Paní domu tak musí mít pocit, že se nachází přímo uprostřed přírody. Napomáhá tomu i působivý výhled z ložnic. Výsledkem je tedy čarovné vizuální splynutí s přírodou.

Fascinující bydlení v přírodě
Foto: Alejandro Arango

Svůdný interiér s nádechem nostalgie

V domě je v maximální míře použito dřevo. Celek tak příjemně prohřívá a dodává mu velice útulnou atmosféru. Jednotlivé místnosti jsou zařízeny s vkusem a notnou dávkou nostalgie. Vracejí se k tomu krásnému ze starých časů, ale nebrání se ani moderním prvkům. Dohromady tak vzniká příjemný domov s výrazným charismatem. Pozornost na sebe strhávají zejména četná umělecká díla, noblesní nábytek, designové lampy, luxusní textilie či police plné knih. Interiér je zabydlený a útulný, přesto si zachovává tolik důležitou vzdušnost.

Starší dáma, která zatoužila po klidu v náručí přírody, si splnila svůj sen. Každý den ji doprovází pohledy na divukrásné zelené království, které jí přináší radost a energii do života.

Štítky: v přírodě
Foto: Alejandro Arango
Zdroj: www.estudiotransversal.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock