Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům propojený lesem

Dům propojený lesem

Rodinný dům, který se skládá ze dvou částí, už na první pohled působí příjemně. Připomíná někdejší hospodářské stavby, avšak v realitě má od nich pořádně daleko. Stačí nahlédnout do interiéru a ocitnete se v úplně jiném světě. Maximálně jednoduchém, moderním, a přitom útulném.

Pár kilometrů od Rigy

Nevelký dům se nachází na v malebném přírodním prostředí Lotyšska, a to jen 30 kilometrů od hlavního města Riga. Pozemek hraničí s lesem. Celá stavba se skládá ze dvou částí - samotného domu a garáže, které jsou vůči sobě postaveny v neobvyklém sklonu. Tento sklon však nebyl speciálním výmyslem architektů. Obě budovy jsou postaveny na základech někdejších staveb, které byly přesně takto uloženy. Tím se jim podařilo přetavit do současnosti i kus historie.

Dva samostatné celky

Samotná budova domu je rozdělena na dvě části - na hlavní a hosty. Mezi oběma samostatnými částmi je krytý průchod, který vizuálně spojuje nádvoří s lesem. Mezi budovami domu a garáže je exteriérová terasa.

Dům propojený lesem

Gro interiéru = souvislost mezi domem a lesem

Interiér je řešen velmi trendově, minimalisticky, ale zároveň útulně. Architekti použili výhradně ekologické materiály, zdůrazňujíc spojení mezi lesem a interiérem domu. Podlahy jsou z jedle, stěny jsou obloženy březovou překližkou, nábytek je z větší části vestavěný. Hlavním obytným prostorem je kuchyň s jídelnou a obývací pokojem v jednom otevřeném celku. V této části je strop vysoký až pět metrů. V tmavém překližkových boxu se nacházejí technické místnosti - prádelna, kotelna, koupelna pro hosty a vstupní hala. Dále se v hlavní části domu nachází hlavní ložnice majitelů s hygienickým zázemím a dětský pokoj. Ložnice pro hosty v hostitelské části má vlastní prostornou koupelnu s malou saunou a sprchou.

Kontrast světlého s tmavým

Velmi působivým momentem je kombinace tmavého dřeva se světlým, která je markantní zejména na užších stěnách domu. Světlé dřevo, ale také kontrast světlého s tmavým pronikají přes zastřešený průchod v hlavní budově do interiéru. Jako praktický detail se rozhodně vyplatí zmínit exteriérovou sprchu, která se nachází na terase ze strany hlavní ložnice, a také mnohé zajímavé drobnosti v interiéru. Všimněte si například úchytky na kuchyňské lince. Vnější úprava domu a terasy je řešena použitím lotyšské obilné desky impregnované hydrofobní sloučeninou. Střecha a fasády jsou ukončeny antracitovými panely. Ze strany hostitelské části střecha vytváří malé zastřešení - miniterasu vhodnou pro uložení palivového dřeva.

Zdroj: int2architecture.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock