Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích

V malebném prostředí středočeských Dobřichovic vyrostla moderní novostavba úzce propojená s nejbližším okolím. Prostorné bydlení s dostatečným přísunem denního světla zaujme jak příjemnou kombinací použitých materiálů, tak barev. A ačkoliv je celý tento architektonický počin velmi nadčasový, o příjemnou domácí atmosféru v něm není nouze.

Dům propojený s přírodou

Pod taktovkou architektonického dua ve složení Petr Vacek a Monika Čížková ze společnosti EBM Expert vznikl v novostavbě rodinného domu, navrženého v komplikovaných podmínkách členitého pozemku a s limitovanou velikostí stavby, moderní a plně funkční interiér. Jeho největší devizou je důmyslné propojení s exteriérem, v tomto případě s rozlehlou zahradou plnou vzrostlých stromů. Právě ty dodávají moderní novostavbě částečné soukromí, ale také řadu překrásných výhledů. Nacházejí se totiž v dostatečné vzdálenosti od domu.  Na přírodní materiály použité na cesty v zahradě i na terasu navazují svým charakterem i materiály v interiéru. Vévodí jim dřevo několika světlých odstínů, které celek zjemňuje a prohřívá.

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích
Foto: Jiří Ernest

Interiér moderní novostavby

Interiérový styl novostavby v sobě nese rustikální i industriální prvky. Chladné materiály tu střídají ty hřejivé, interiéru přitom vládne minimalistický styl. Právě díky tomu tak naplno mohou vyniknout použité materiály a jejich barvy. Svébytný charakter interiéru tak spoludotváří základní nosná železobetonová konstrukce stavby, která je ve vybraných pozicích přiznaná. Tu vhodně doplňují interiérové prvky navržené z dubové dýhy a tmavě šedých desek.

Prosklené stěny v přízemí přivádějí do domu dostatek denního světla, a tak přispívají k jeho útulné atmosféře. Tu si lze zpříjemnit i sklenkou vína z domácí vinotéky, které je v interiéru taktéž věnován dostatečný prostor. K dokonalému odpočinku v obývacím pokoji zpestřenému výhledy do divukrásné přírody pak už chybí jen za okny snášející se sníh…

Foto: Jiří Ernest
Zdroj: www.ebmexpert.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock