Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích

V malebném prostředí středočeských Dobřichovic vyrostla moderní novostavba úzce propojená s nejbližším okolím. Prostorné bydlení s dostatečným přísunem denního světla zaujme jak příjemnou kombinací použitých materiálů, tak barev. A ačkoliv je celý tento architektonický počin velmi nadčasový, o příjemnou domácí atmosféru v něm není nouze.

Dům propojený s přírodou

Pod taktovkou architektonického dua ve složení Petr Vacek a Monika Čížková ze společnosti EBM Expert vznikl v novostavbě rodinného domu, navrženého v komplikovaných podmínkách členitého pozemku a s limitovanou velikostí stavby, moderní a plně funkční interiér. Jeho největší devizou je důmyslné propojení s exteriérem, v tomto případě s rozlehlou zahradou plnou vzrostlých stromů. Právě ty dodávají moderní novostavbě částečné soukromí, ale také řadu překrásných výhledů. Nacházejí se totiž v dostatečné vzdálenosti od domu.  Na přírodní materiály použité na cesty v zahradě i na terasu navazují svým charakterem i materiály v interiéru. Vévodí jim dřevo několika světlých odstínů, které celek zjemňuje a prohřívá.

Moderní rodinný dům v Dobřichovicích
Foto: Jiří Ernest

Interiér moderní novostavby

Interiérový styl novostavby v sobě nese rustikální i industriální prvky. Chladné materiály tu střídají ty hřejivé, interiéru přitom vládne minimalistický styl. Právě díky tomu tak naplno mohou vyniknout použité materiály a jejich barvy. Svébytný charakter interiéru tak spoludotváří základní nosná železobetonová konstrukce stavby, která je ve vybraných pozicích přiznaná. Tu vhodně doplňují interiérové prvky navržené z dubové dýhy a tmavě šedých desek.

Prosklené stěny v přízemí přivádějí do domu dostatek denního světla, a tak přispívají k jeho útulné atmosféře. Tu si lze zpříjemnit i sklenkou vína z domácí vinotéky, které je v interiéru taktéž věnován dostatečný prostor. K dokonalému odpočinku v obývacím pokoji zpestřenému výhledy do divukrásné přírody pak už chybí jen za okny snášející se sníh…

Foto: Jiří Ernest
Zdroj: www.ebmexpert.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock