Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

V úchvatné krajině nedaleko od Manhattanu byl za pouhých osm měsíců postaven dům inspirovaný statkem. Nachází se v blízkosti jezera Upton v údolí Hudson Valley a svým majitelům a jejich dětem poskytuje kouzelné víkendové bydlení. Není divu, že se stal brzy držitelem prestižního ocenění.

Montovaný dům navrhli architekti z texaského studia Lake|Flato, jmenovitě Bill Aylor a Evan Morris. Ti měli za úkol vytvořit pro rodiče s dětmi takový prázdninový dům, ve kterém by všichni společně mohli trávit čas už o následujících letních prázdninách. Renomovaná architektonická kancelář přišla s projektem Porch House, domem s verandou. Ten se jevil jako ideální řešení, jelikož spolu s příjemným vzhledem nabízel také rychlou a efektivní výstavbu. Tyto faktory spolu s citlivým přístupem společnosti k místní krajině přiměly manželský pár k uskutečnění svého velkého snu.

Rychlá výstavba domu

Dům o rozloze přes 400 m2 stál na místě za pouhých osm měsíců, stavba přitom byla provedena v zimě. Projekt byl pro architekty skvělou příležitostí, jelikož díky němu rozšířili své aktivity o spolupráci se společností Bensonwood z New Hampshire. Společnost se specializuje na výrobu vysoce kvalitních panelů a nachází se pouhé tři hodiny jízdy od staveniště. Tento prefabrikovaný prototyp domu byl postaven mnoha různými způsoby s mnoha různými partnery, tentokrát však pro architekty znamenal významnou změnu. Prefabrikovaný systém, který byl použit, totiž využívá prvky verandy, které se stávají spojujícím článkem jednotlivých modulů. Výsledkem je, že proces výstavby je mnohem rychlejší, samotná budova má vynikající energetické vlastnosti a design lze snadno přizpůsobit potřebám obyvatel.

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley
Foto: Chris Cooper

Clinton Corners Residence

Cílem projektu bylo vytvořit místo pro rodinu s dětmi, která by si v létě mohla užívat pobyt u jezera. Výsledkem se stal dům s názvem Clinton Corners Residence, který se skládá ze tří samostatných konstrukcí se sedlovou střechou. Obytný komplex sestává ze samostatně stojícího ubytování pro hosty, dvoupatrového křídla s ložnicemi a velkého obývacího pokoje, jenž je s druhým zmíněným prostorem propojený pomocí efektního skleněného prvku. Zaujme rovněž odhalenou dřevěnou konstrukcí v barvě bílého dubu. V této části se nachází otevřený obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Rezidence Clinton Corners vznikla lehce po vzoru tradičních farem, zaujme mimo jiné fasádou obloženou červeným cedrem. O dramatický efekt se stará rám z bílého dubu vystavený ve velké obytné místnosti s otevřeným prostorem.

Přečtěte si také

Originální dům na svažitém pozemku

Poklidná, zelená rezidenční čtvrť Troja se rozprostírá na břehu Vltavy a nabízí řadu historických skvostů. Tato malebná lokalita zaujala klienta architektonického studia A1 Architects, fotografa a…

Kvalitní materiály v interiéru

V interiéru byl kladen důraz zejména na kvalitní materiály a jejich příjemnou kombinaci. Minimalistická paleta převážně přírodních materiálů zde vytváří uklidňující prostředí. Působivé výhledy na jezero nabízí obývací pokoj prohřátý zajímavým betonovým krbem. Velké okenní stěny z trojitého skla lze v případě potřeby zastínit. V interiéru převažují světlé odstíny, které sem tam rozbíjejí tmavé akcenty.

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley
Foto: Chris Cooper

Energeticky nenáročné bydlení

Tento prázdninový domov se může mimo jiné pochlubit vysokou úrovní energetické nenáročnosti. Superizolované prefabrikované panely jsou sestaveny tak, aby vytvořily mimořádně vzduchotěsný a efektivní plášť budovy s okny s trojitým zasklením. Navíc tím, že montáž vznikla přímo na místě, byl dům odolný vůči povětrnostním vlivům během několika dní. To samé platí v případě vlhkosti, která rovněž neměla šanci. Rychle postavený dům tedy svým majitelům nabízí kvalitní bydlení s dlouhou životností.

Po osmi měsících tak v překrásné krajině Hudson Valley vznikl příjemný prázdninový dům, který zaujme velkými otevřenými prostory a malebnými výhledy. Obklopený vzrostlými stromy nabízí pár kroků od jezera Upton dokonalé útočiště pro rodinu a jejich přátele.

Štítky: v přírodě
Foto: Chris Cooper
Zdroj: www.lakeflato.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock