Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vila s kouzlem anglických sídel

Vila s kouzlem anglických sídel

Původně to byla poněkud nenápadná česká chalupa, teď je to kouzelná vila připomínající stará anglická sídla. Řeč je o zrekonstruovaném domu nedaleko Prahy, který si v náruči dubového lesa hýčká svůj nezaměnitelný charakter. Jeho místnosti prokoukly, prostor se zvětšil a prosvětlil. Vzniklo zkrátka bydlení s neobyčejným kouzlem, které vzdává hold přírodním materiálům a řemeslné práci.

Anglický venkov u Prahy

Znovuzrozenou chalupu doplňuje přístavba a několik dalších staveb, které si udržují jednotný charakter, a tak příjemně zapadají do okolní přírody. Ačkoliv se toto kouzelné bydlení nachází nedaleko hlavního města České republiky, působí jako by se v něm zastavil čas. Opěvuje architektonickou krásu budov malebného anglického venkova, ve kterém přirozený vzhled exteriéru kopíruje interiér. Nebo se o to alespoň do velké míry snaží. Na první pohled tak všechny kolemjdoucí upoutá obložení domu přírodním kamenem, které v kombinaci s dřevěným obkladem působí prostě úchvatně.

Vila proměněná profesionály v oboru

Působivé zasazení vily do překrásného koutu Čech nemohlo přijít nazmar, a tak bylo třeba se umně popasovat i se stejně kvalitním řešením interiéru. Už podle návrhu přestavby z rukou architekta Josefa Smutného ze studia Ilex design bylo jasné, že bude zapotřebí přivést do domu mnohem více světla, než tomu bylo dosud. Jednotlivé místnosti tak rázem ožily díky velkým proskleným plochám, přičemž si však vzhledem k samotnému usazení domu nadále uchovaly svou intimitu. Dispozice místností byly upraveny, vedle světelného komfortu byl chytře zařízen i komfort tepelný. Dům tak nově získal plynový kotel s plynovým čerpadlem se systémem vzduch-vzduch. K tepelné pohodě navíc dopomáhá celoplošné podlahové topení a také pro tento styl domu tolik nezbytný krb s rozvody teplého vzduchu. Otopná tělesa přitom v interiéru neplní pouze praktickou stránku, ale zaujmou i svým působivým retro stylem.

Vila s kouzlem anglických sídel

Interiér plný přírodních materiálů

Tahle kouzelná vila vděčí za svou útulnost nejen dostatku tepelné a světelné pohody, ale i zálibě v přírodních materiálech. Právě ty totiž celému interiéru dodávají naprosto neodolatelný půvab. Toho si byl vědom i designér Martin Pospíšil, pro něhož se zařizování vily s nádechem anglických sídel stalo opravdovou výzvou. Využil darů přírody a nechat při zařizování domu naplno promluvit citlivou krásu řemeslné práce. S výjimkou většiny koupelen a technické místnosti, kde vládne keramická dlažba, tak dal na podlahy položit dubová prkna. V jediné a nejkrásnější z koupelen dostal pro změnu prostor americký ořech. Designér využil půvabu dřeva i v případě vybavení domu kusy nábytku, které sem tam krášlí romantická patina. Své zastoupení zde našel masivní dub či dubová dýha. Svou kvalitou však mimo jiné zaujme i působivá kovářská práce na zábradlí schodiště.

Jemné barvy a hřejivé doplňky

Z interiéru vily dýchá hřejivé pohodlí. Jemné odstíny barev lahodí oku a hladí po duši. Sem tam se zde objeví syté zemité odstíny, které jsou bezprostředně zředěny odstíny jemnějšími. Díky této volbě barev vládne v interiéru atmosféra svádící k odpočinku a rozjímání. A možná proto zde televizi nahradil krb. Komfortní sedací souprava, designová svítidla, římské rolety, obnažené trámy, čisté linie, moderní i retro prvky, … To všechno a mnohem více se skládá v působivou mozaiku, která představuje naprosto úchvatné bydlení s dotekem starých časů, intimní atmosféry i nadčasového komfortu.

Přestavbu navrhl architekt Josef Smutný ze studia Ilex design, designér Martin Pospíšil si vzal na starost zařízení interiérů.

Štítky: rekonstrukce vila
Zdroj: www.ilex.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock