Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Srub v divočině

Srub v divočině

V nespoutané finské přírodě se nachází srub, jenž zaujme svým exteriérem i interiérem. Rozkládá se na ploše 90 m2 a nabízí příjemný komfort i dechberoucí výhledy do krajiny. Největším plusem tohoto srubu je jeho vysoce kvalitní dřevo pocházející ze severské borovice.

Finský srub ze severské borovice

Není lehké postavit do drsné severské krajiny srub, který v interiéru zaručí opravdu hřejivou atmosféru a jehož fasáda bude odolávat nepřízni počasí. Jako sázka na jistotu se pro stavbu takového srubu jednoznačně jeví využití severské neboli polární borovice. Tyto jehličnany totiž rostou v divoké krajině, v níž se střídají horká léta a extrémně ledové zimy, a tak si získávají ty nejlepší vlastnosti. K těm patří zejména houževnatost, díky níž dřevo ze severské borovice účinně odolává nepříznivým vlivům počasí. Dále je to ale i schopnost efektivně regulovat vlhkost a teplotu v interiéru. Bydlení ve finském srubu ze severské borovice je tedy nejen velmi příjemné, ale také zdravé.Díky optimální míře vlhkosti vzduchu v interiéru srubu zde totiž nedochází k rozmnožování plísní, bakterií a virů. Díky výborným akumulačním vlastnostem tohoto druhu dřeva je ve srubu rovněž postaráno o ideální podmínky k bydlení jak v létě, tak v zimě.

Srub v divočině

Dřevo severské borovice přitom nezaujme jen svou praktickou stránkou, ale i tou estetickou. Oproti tmavé bříze nebo světlému sibiřskému modřínu má dřevo severské borovice příjemný jemně nahnědlý nádech a díky tomu je vzhledově velmi univerzální. Tento barevných nádech navíc časem nebledne a dřevo jako takové se smršťuje jen minimálně. Podle statistik se takové sruby zmenšují pouze o 1,5–2%

Interiér v severském stylu

Srub postavený na břehu malebného jezera je duchu okolního prostředí věrný i ve svém interiéru. Vévodí mu tedy severský styl a čistý minimalismus. Hrubě opracovaný dřevěný nábytek kontrastuje s tím moderním. Převažuje zde bílá, šedá a černá barva, ale nechybí ani akcenty kovově stříbrné či romanticky růžové. Interiér se sice díky svému konstrukčnímu materiálu nese v divočejším stylu, přesto zde ale vzniká útulně hřejivá atmosféra. Ať už za to může hojně využité dřevo v řadě podob anebo pozoruhodně řešený krb v obývací zóně. Svébytný charakter tohoto finského srubu pak dotvářejí huňaté textilie, proutěné kusy nábytku, originální obrázky i svítidla. K pocitu komfortu pak dopomáhají také velká okna, kterými se do interiéru dostává dostatek denního světla. A která nabízejí i naprosto úchvatné výhledy do nespoutané krajiny.

Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Srub v divočině
Zdroj: www.hawkhill.fi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock