Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekreační dům v Patagonii

Rekreační dům v Patagonii

Na úpatí kopce Piltriquitrón v Patagonii se rozprostírá zbrusu nový dům vybízející k rekreaci uprostřed překrásné argentinské krajiny. Vsazený do náruče více jak sto let starého lesa představuje dokonalé spojení s přírodou.

Dům, který si díky odstínu použitého dřeva vysloužil název Casa Ginger, zaujímá plochu o velikosti 155 m2. Za jeho působivým vzhledem pak stojí architekti ze studia Juan Barbero Arquitecto. Hlavním vodítkem při projektování tohoto domu se pro ně stala samotná příroda.

Dům propojený s přírodou

Architektura domu byla založena na dvou zásadních předpokladech, kterými je flexibilita každého pokoje a především silné propojení domu s přírodou. Novostavba přitom do bezprostředního okolí zasáhla jen minimálně. Jedná se totiž o jednoduchý obdélník ležící v nerovném terénu v horní části pozemku. Střecha domu je mírně svažitá a orientovaná na jihovýchod. Představuje tak dostatečnou ochranu před hustým sněžením, umožňuje přístup slunečním paprskům a maximalizuje výhledy do okolí.

V hlavní roli dřevo

Dům byl postaven systémem suché výstavby. Stavba vznikla poměrně snadno a rychle, a to zejména díky propracovanosti a systematizaci kompozičních prvků, dříve tvarovaných v dílně. Architektonický plán byl jednoduchý. Ložnice jsou odděleny od společenských místností. Hlavní prostory domu jsou přitom orientovány tak, aby disponovaly co nejhezčími výhledy, zatímco servisní prostory našly místo v přední části obydlí. V celém domě přitom hraje hlavní roli dřevo. Snaží se do něj přinést útulnost a využívá k tomu všech svých možností. Krásy tohoto materiálu bylo použito na stěny, sloupy, trámy, podlahy a obklady v různých tvarech i texturách.

Kamna jako srdce domova

O propojení s prostředím za okny se starají také krbová kamna obložená přírodními kameny. Spoludotvářejí útulný prostor určený k setkávání rodiny a umožňují vytápění domu přirozeným, pohodlným a ekologickým způsobem. Kolem nich navíc vzniká místo plné inspirativních výhledů do přírody. V případě teplého počasí pak stačí propojit obývací část interiéru s velkoryse řešenou terasou a užívat si hřejivých slunečních paprsků a azurově modré oblohy.

Foto: Gonzalo Keogan
Zdroj: Juan Barbero Arquitecto

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock