Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekreační dům v Patagonii

Rekreační dům v Patagonii

Na úpatí kopce Piltriquitrón v Patagonii se rozprostírá zbrusu nový dům vybízející k rekreaci uprostřed překrásné argentinské krajiny. Vsazený do náruče více jak sto let starého lesa představuje dokonalé spojení s přírodou.

Dům, který si díky odstínu použitého dřeva vysloužil název Casa Ginger, zaujímá plochu o velikosti 155 m2. Za jeho působivým vzhledem pak stojí architekti ze studia Juan Barbero Arquitecto. Hlavním vodítkem při projektování tohoto domu se pro ně stala samotná příroda.

Dům propojený s přírodou

Architektura domu byla založena na dvou zásadních předpokladech, kterými je flexibilita každého pokoje a především silné propojení domu s přírodou. Novostavba přitom do bezprostředního okolí zasáhla jen minimálně. Jedná se totiž o jednoduchý obdélník ležící v nerovném terénu v horní části pozemku. Střecha domu je mírně svažitá a orientovaná na jihovýchod. Představuje tak dostatečnou ochranu před hustým sněžením, umožňuje přístup slunečním paprskům a maximalizuje výhledy do okolí.

V hlavní roli dřevo

Dům byl postaven systémem suché výstavby. Stavba vznikla poměrně snadno a rychle, a to zejména díky propracovanosti a systematizaci kompozičních prvků, dříve tvarovaných v dílně. Architektonický plán byl jednoduchý. Ložnice jsou odděleny od společenských místností. Hlavní prostory domu jsou přitom orientovány tak, aby disponovaly co nejhezčími výhledy, zatímco servisní prostory našly místo v přední části obydlí. V celém domě přitom hraje hlavní roli dřevo. Snaží se do něj přinést útulnost a využívá k tomu všech svých možností. Krásy tohoto materiálu bylo použito na stěny, sloupy, trámy, podlahy a obklady v různých tvarech i texturách.

Kamna jako srdce domova

O propojení s prostředím za okny se starají také krbová kamna obložená přírodními kameny. Spoludotvářejí útulný prostor určený k setkávání rodiny a umožňují vytápění domu přirozeným, pohodlným a ekologickým způsobem. Kolem nich navíc vzniká místo plné inspirativních výhledů do přírody. V případě teplého počasí pak stačí propojit obývací část interiéru s velkoryse řešenou terasou a užívat si hřejivých slunečních paprsků a azurově modré oblohy.

Foto: Gonzalo Keogan
Zdroj: Juan Barbero Arquitecto

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock