Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kanadský srub v České Kanadě

Kanadský srub v České Kanadě

V půvabné krajině na pomezí jižních Čech a jižní Moravy se nachází pravý kanadský srub. Leží přímo na břehu rybníka a představuje precizní práci se dřevem, kterým je provoněn celý jeho interiér.

Oku lahodící dřevostavba vyrostla jižním směrem od obce Kunžak a příjemně tak zapadá do smrkových lesů, kterými je tato oblast pověstná. Vytváří kouzelné prázdninové bydlení, jehož půvab zaujme jak v teplých, tak v chladných měsících.

Základové konstrukce srubu

Předtím než došlo k započetí výkopových prací, bylo nutné pozemek přizpůsobit velikosti stavby. Jelikož je svažitý, po výkopu základových pasů přišlo na řadu zhotovení roznášecích betonových základů, jež jsou díky specifickému tvaru pozemku postupně odskočené. Na základové pasy se poté vyskládaly tvárnice ztraceného bednění, s jejichž pomocí došlo k dosažení vhodné výškové úrovně pro základovou železobetonovou desku, která pak byla zaizolována. V přední části základových konstrukcí našel své místo sklep. Praktickým i estetickým řešením je masivní kamenný obklad, který vznikl ze ztraceného bednění.

Kanadský srub v České Kanadě

Obvodové stěny z kulatiny

Základy srubu vyrostly z kulatiny, která díky zamezení kontaktu s terénem odpočívala na pevných fóliích. Poté jí bylo využito při osazení po obvodě, a to přímo nad základovou konstrukcí. Všechny mezery mezi kulatinou a základy přitom byly pečlivě utěsněny. Kulatina pak byla seskládána na sebe, čímž vznikly obvodové stěny srubu. Důraz byl kladen zejména na pečlivé křížení kulatiny v rozích stavby.

Stropní konstrukce srubu

Na obvodové stěny byla posazena stropní konstrukce z kulatiny, načež došlo k připevnění pozednic. Následovaly nosné dřevěné sloupy podepřené středovými vaznicemi a montáž krokví, které vyplňuje minerální izolace. Ta se nachází také v podkrovních předstěnách. Na střeše našla uplatnění betonová krytina, v případě venkovního opláštění bylo využito nesámovaných desek. Tašky jsou krásně rovné, tudíž střecha vytváří příjemně hladkou plochou.

Kanadský srub v České Kanadě

Srub s osobitým kouzlem

Není to jen precizní konstrukce, která při pohledu na srub zaujme na první pohled. O pozornost se právem uchází i zastřešená terasa či zábradlí tvořené z lanových sítí. Ještě před vstupem dovnitř upoutají masivní dřevěné dveře s originální klikou. Okolo srubu se zase nacházejí osobité prvky, které umocňují už tak dost silné kouzlo vlastní stavby. Patří k nim například replika dřevěného vozu. O tepelný komfort v interiéru se stará půvabný krb s obezdívkou, příjemnou relaxaci zase nabízí sauna.

Srub posazený ve svažitém pozemku je tak dokonalým balzámem pro duši, jehož účinek zesiluje naprosto úchvatná příroda České Kanady.

Zdroj: www.srubukocoura.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock