Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Srub jménem Ranch

Srub jménem Ranch

Dnes si ukážeme zajímavé bydlení. Člověk a příroda zde našli vzájemné porozumění. V přírodní památkové rezervaci postavili moderní dům, avšak dbali na to, aby do krajiny zapadl a s místem souzněl.

Z města do přírody

Majitelé, doposud žijící ve městě, si přáli venkovské bydlení v malebné přírodě a zamilovali si toto místo. Požadavkem bylo bydlení moderní, ale s tradičními prvky zapadající do místního koloritu.

Architekti ze studia Aketuri Architektai dostali šanci experimentovat: spojit tradiční venkovskou architekturu východní Litvy, chráněnou přírodu a požadavky klienta z města. Neměli to jednoduché. Místo, kde dům vznikl, patří do přísně chráněné přírodní rezervace, regionálního parku Labanoras.

Podařilo se jim vytvořit moderní a pohodlný venkovský příbytek pro majitele zvyklých na život ve městě. Dům respektuje rysy tradiční regionální architektury. Avšak přitom nezapomíná na moderní technologie. Asketický život předchozí generace byl nahrazen moderní vizí současnosti, která dodala celému prostoru punc hravosti prolínající se s tradicemi.

Dům s příznačným názvem Ranch se rozprostírá na 280 m2 uprostřed nádherných zelených pastvin, které obklopují z jedné strany husté březové lesy s mohutnými jehličnany. Z druhé strany se nabízí úchvatný výhled na blízké jezero a mokřady.

Srub jménem Ranch

Prostor a svoboda

Exteriér nemovitosti je tmavě šedý a dřevěný, přesně tak jako staré litevské chaty. Nenajdete zde žádný plot. Z domu se vchází přes terasu přímo na travnatou louku. Z každé místnosti v domě je možné pozorovat přírodu a kochat se okolím.

Interiér domu je velmi vzdušný, prostorný a plný denního světla, díky velkým oknům a vnitřnímu členění. Dřevěné trámy, nebo schody, či nezvykle řešený prostor uvnitř, činí toto místo zajímavým. Interiér je obložen světlým dřevem a působí velmi příjemně. Nad obývacím pokojem se nachází galerie a velký otevřený prostor, kterým proudí světlo až ze střešních oken.

Historické prvky, jako obrovský krb, pec na pečení chleba a lustry jako ze starého panství, dýchají minulostí, ale do současnosti nás dostanou moderní prvky, jako je sauna, která nabízí přes velké okna nádherný výhled na jezero. Interiér je zařízen stroze, čistě a v blízkosti přírody se zde člověk cítí opravdu svobodně. Přesně tak jak si majitelé přáli. 

Štítky: srub / roubenka
Zdroj: aketuriarchitektai.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock