Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ekologický a stylový dům ve Finsku

Ekologický a stylový dům ve Finsku

Vypadá jako tradiční srub, ale na rozdíl od jiných domů odolá drsným zimám a mrazivým teplotám až do -30 ° C bez velkého dopadu na životní prostředí. Finská architektonická firma Pluspuu Oy navrhla dům Log Villa ve Finsku jako energeticky účinnou moderní rezidenci pro chladné podnebí, která nabízí optimální životní podmínky díky dobré izolaci a využití geotermální energie.

Energeticky efektivní moderní dům o rozloze 100 metrů čtverečních byl vytvořený speciálně pro drsné finské podnebí a nabízí optimální životní podmínky díky dobře izolované skořepině budovy a také využití geotermální energie. Stěny domu jsou postaveny z lepených nosníků o rozměrech 202 x 205 mm, skládajících se ze tří vrstev borovice, zatímco pevné jádro je vždy umístěno venku. To umožňuje, aby struktura vydržela extrémně nízké teploty. Geotermální energie je hlavním zdrojem tepla, který je čerpán z dobře vyvrtané půdy. V létě, kdy mohou teploty stoupnout až na 30 ° C, se čerpá studený vzduch ze země do budovy. Tepelně izolační sklo s trojitým zasklením a foukaná izolace z dřevěných vláken činí dům neprodyšný a přispívá k ekologickému konstrukčnímu přístupu. Nejdůležitějším kritériem pro použití dřeva při stavbě je čistý a zdravý vnitřní vzduch v domě.

Moderní srubové domy

S využitím nejnovějších inovací ve finském dřevařském průmyslu poskytují srubové domy Pluspuu moderní revizi. Každý dům je zařízen pro rekreaci. Nechybí sauna, střešní terasy, venkovní kuchyně i kryté terasy s panoramatickými okny. vybaven pro rekreační útočiště se saunami, střešními terasami, venkovní kuchyní, krytými terasami a panoramatickými okny nebo je lze přeměnit na primární rezidenci. Domy jsou ve Finsku odborně stavěny pomocí kombinace nesedimentačního systému kulatiny a konstrukce sloupu a nosníku, poté jsou na místě instalovány.

Ekologický a stylový dům ve Finsku
Foto: Samuli Miettinen

Dům s televizním koutkem

Dům se nachází v blízkosti krásného jezera v centrální části Finska a okna nabízejí panoramatický výhled na kouzelné lesní krajiny. Obecně design domu odpovídá stavbám celého regionu a vnější část finské vily nemá žádné překrývající se nebo viditelné příčné rohy. V přízemí domu je zařízena hlavní obytná část s kuchyní ze které se snadno majitelé dostanou na venkovní terasu. V letních měsících se stává prodlouženým obytným prostorem, protože je ideální pro dlouhé letní romantické večery. V patře se nachází dvě samostatné ložnice a galerie, která má funkci televizního koutku. Interiér domu je zařízen v typicky skandinávské jednoduchosti. Dominuje přírodní dřevo a zemité barvy.

Foto: Samuli Miettinen
Zdroj: www.pluspuu.fi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock