Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský styl interiéru v Portugalsku

Zrekonstruovaný byt je krásnou ukázkou toho, že si skandinávský styl podmanil snad celou Evropu. A není se čemu divit. Jeho čisté linie, jednoduchost a vyváženost barev fungují jako magnet. I když byt působí severským dojmem, leží na jihu Evropy.

Zrekonstruovaný byt je krásnou ukázkou toho, že si skandinávský styl podmanil snad celou Evropu. A není se čemu divit. Jeho čisté linie, jednoduchost a vyváženost barev fungují jako magnet. I když byt působí severským dojmem, leží na jihu Evropy.

Byt se nachází ve starém činžovním domě z 18. století v jedné z nejvýznamnějších lisabonských čtvrtí a byl zrekonstruován ve skandinávském stylu. Tento byt, který navrhla interiérová designérka Ligia Casanova, se nachází v portugalském hlavním městě Lisabonu, v oblíbené čtvrti Chiado známé pro své krásné staré budovy a muzea. K dispozici je také slavná kavárna Brasileira, kterou kdysi navštívil básník Fernando Pessoa. Majitelé bytu, mladý manželský pár s dítětem, chtěli domov, který by měl moderní tóny, ale stále si zachoval ten starý nádech, který charakterizuje původní portugalské budovy.

Sázka na bílou a dřevo

V interiéru dominují bílé tóny a dřevěné prvky, charakteristické znaky skandinávského stylu. Skvěle se k bytu hodí, stejně jako staré prvky původní budovy: vysoká okna a stropy. Velká okna přináší do bytu nejen spoustu denního světla, ale také nabízí krásné výhledy do ulice. Designér přesvědčil majitele, aby zrušili příčky a nechali velký obývací pokoj jako jeden celek se třemi balkony. Rozhodující byly také dva nosné sloupy, které interiérový designér změnil na funkční a dekorativní knihovnu, a také pohledově vymezené oblasti. Nový prostor byl rozdělen do čtyř zón: obývací pokoj, jídelna v severském stylu, koutek pro odpočinek během dne a další pro čtení. „Vytvořit pohodlný, harmonický, jasný a pozitivní interiér, to byl můj cíl“ říká architektka Ligia Casanová a dodala, že kvalita života je nejvíce spojená s přirozeným světlem a velikostí obytného prostoru.

Zrekonstruovaný byt je krásnou ukázkou toho, že si skandinávský styl podmanil snad celou Evropu. A není se čemu divit. Jeho čisté linie, jednoduchost a vyváženost barev fungují jako magnet. I když byt působí severským dojmem, leží na jihu Evropy.

Zatepleno dřevem

Doprostřed místnosti byla umístěna šedá pohovka doprovázená velkou přizpůsobitelnou opěrkou na nohy, která také slouží jako konferenční stolek. Oba spočívají na koberci stejného tónu. Prostor k sezení doplňuje stojací lampa a vlněný válecí pytel. Za pohovkou bylo umístěno dřevěné rámové zrcadlo, které vizuálně rozšiřuje prostor a znásobuje přirozené světlo od velkých oken. Dřevo je základní materiál v severském stylu, proto je přítomno v celém bytě: na nábytku, podlaze a dokonce na rámech obrazů a zrcadel, protože dřevo v interiéru pocitově vyzařuje teplo. Vedle dřeva přitahují pozornost i další přírodní materiály, jako plsť, ze které se vyrábějí náhrdelníky z kuliček, a které zdobí zeď nad radiátorem v obývacím pokoji.

V hygge stylu 

Kuchyň důrazňují černé a bílé keramické dlaždice instalované střídavě. Kombinace barev, která se opakuje v kontrastu mezi černou deskou a různými bílými prvky, vidíme v celém interiéru: nábytek, lednice a pracovna. Ložnice byla, stejně jako obývací část, vyzdobena nábytkem od ateliéru Lígie Casanova a kousky z předchozího domu majitelů. Bylo pro ně důležité najít jim místo v novém domově, protože i zde chtěli ponechat citové kousky, které je léta doprovázely v jejich prvním domově.

Designér pro každý původní kousek našel to správné místo a ve výsledku vše zapadá do jednoho celku. Postel byla umístěna před oknem, bez záclon nebo žaluzií. Typický trend skandinávských zemí, v nichž je sluneční svit vzácností. Lisabon je ale zárukou mnoha hodin plných slunečního svitu a dobré nálady. Opakují se i tapety a obrázky s pozitivními citáty z jejich starého domu. Tím bylo dosaženo velmi příjemné atmosféry, která naplnila jejich nový domov štěstím.

Zdroj: www.ligiacasanova.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce bytu Brno Bohunice

Interiér domu, kde vás vítá slunce

Modřasnký Háj

Studentský pokoj

Horská chata v Alpách

RD Uhříněves

Sledujte nás

Nejčtenější články

Montovaný dům postavili za pouhých 10 dní

Unikátní přestavba venkovské stodoly

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů

Neobvyklý dům pro babičku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock