Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský styl interiéru v Portugalsku

Skandinávský styl interiéru v Portugalsku

Zrekonstruovaný byt je krásnou ukázkou toho, že si skandinávský styl podmanil snad celou Evropu. A není se čemu divit. Jeho čisté linie, jednoduchost a vyváženost barev fungují jako magnet. I když byt působí severským dojmem, leží na jihu Evropy.

Byt se nachází ve starém činžovním domě z 18. století v jedné z nejvýznamnějších lisabonských čtvrtí a byl zrekonstruován ve skandinávském stylu. Tento byt, který navrhla interiérová designérka Ligia Casanova, se nachází v portugalském hlavním městě Lisabonu, v oblíbené čtvrti Chiado známé pro své krásné staré budovy a muzea. K dispozici je také slavná kavárna Brasileira, kterou kdysi navštívil básník Fernando Pessoa. Majitelé bytu, mladý manželský pár s dítětem, chtěli domov, který by měl moderní tóny, ale stále si zachoval ten starý nádech, který charakterizuje původní portugalské budovy.

Sázka na bílou a dřevo

V interiéru dominují bílé tóny a dřevěné prvky, charakteristické znaky skandinávského stylu. Skvěle se k bytu hodí, stejně jako staré prvky původní budovy: vysoká okna a stropy. Velká okna přináší do bytu nejen spoustu denního světla, ale také nabízí krásné výhledy do ulice. Designér přesvědčil majitele, aby zrušili příčky a nechali velký obývací pokoj jako jeden celek se třemi balkony. Rozhodující byly také dva nosné sloupy, které interiérový designér změnil na funkční a dekorativní knihovnu, a také pohledově vymezené oblasti. Nový prostor byl rozdělen do čtyř zón: obývací pokoj, jídelna v severském stylu, koutek pro odpočinek během dne a další pro čtení. „Vytvořit pohodlný, harmonický, jasný a pozitivní interiér, to byl můj cíl“ říká architektka Ligia Casanová a dodala, že kvalita života je nejvíce spojená s přirozeným světlem a velikostí obytného prostoru.

Skandinávský styl interiéru v Portugalsku

Zatepleno dřevem

Doprostřed místnosti byla umístěna šedá pohovka doprovázená velkou přizpůsobitelnou opěrkou na nohy, která také slouží jako konferenční stolek. Oba spočívají na koberci stejného tónu. Prostor k sezení doplňuje stojací lampa a vlněný válecí pytel. Za pohovkou bylo umístěno dřevěné rámové zrcadlo, které vizuálně rozšiřuje prostor a znásobuje přirozené světlo od velkých oken. Dřevo je základní materiál v severském stylu, proto je přítomno v celém bytě: na nábytku, podlaze a dokonce na rámech obrazů a zrcadel, protože dřevo v interiéru pocitově vyzařuje teplo. Vedle dřeva přitahují pozornost i další přírodní materiály, jako plsť, ze které se vyrábějí náhrdelníky z kuliček, a které zdobí zeď nad radiátorem v obývacím pokoji.

V hygge stylu 

Kuchyň důrazňují černé a bílé keramické dlaždice instalované střídavě. Kombinace barev, která se opakuje v kontrastu mezi černou deskou a různými bílými prvky, vidíme v celém interiéru: nábytek, lednice a pracovna. Ložnice byla, stejně jako obývací část, vyzdobena nábytkem od ateliéru Lígie Casanova a kousky z předchozího domu majitelů. Bylo pro ně důležité najít jim místo v novém domově, protože i zde chtěli ponechat citové kousky, které je léta doprovázely v jejich prvním domově.

Designér pro každý původní kousek našel to správné místo a ve výsledku vše zapadá do jednoho celku. Postel byla umístěna před oknem, bez záclon nebo žaluzií. Typický trend skandinávských zemí, v nichž je sluneční svit vzácností. Lisabon je ale zárukou mnoha hodin plných slunečního svitu a dobré nálady. Opakují se i tapety a obrázky s pozitivními citáty z jejich starého domu. Tím bylo dosaženo velmi příjemné atmosféry, která naplnila jejich nový domov štěstím.

Zdroj: www.ligiacasanova.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock