Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Omlazený interiér v domě po babičce

Omlazený interiér v domě po babičce

Interiér domu v majestátní krajině Vysokých Tater si žádal osvěžení hodné 21. století. Bylo znát, že se jedná o dům po minulé generaci. Vzpomínka na ni však i po rekonstrukci zůstala nadále živá.

Plocha o velikosti 58 m2 prošla výraznou proměnou, a to pod vedením architekta Jozefa Kolcúna ze studia Inspire Design. V domě po babičce tak vznikl mladistvý interiér stvořený pro plnohodnotný život rodiny čas od času osvěžený návštěvami přátel.

Rekonstrukce starého bydlení

V první řadě bylo zapotřebí interiér „vyčistit“. Došlo tedy k odstranění příčky dělící prostor mezi již nepotřebnou ložnicí a obývací částí domu. Vznikla tak pěkná a velká místnost, která slibovala mnohem lepší dispozice. Srdcem interiéru se stala lépe situovaná a moderní kuchyně, která je praktická a zároveň estetická. Zaujme tmavou kuchyňskou stěnou se zabudovanými spotřebiči a linkou se světlou pracovní deskou. Dvířka kuchyňských skřínek nezapřou jemně rustikální výraz. Černobílou kuchyni s dotekem světlého dřeva doprovodila plnohodnotná jídelní zóna s velkorysým výhledem do krajiny. Na tu pak navazuje komfortní obývací pokoj, který si nejvíce ze všech místností střeží cenný odkaz historie. V tomto prostoru bylo nutné navrhnout řešení pro poněkud fádní krb, jehož okolí degradovalo v důsledku kouře. Tento problém byl nakonec vyřešen pomocí obkladu z bílého skla ve vysokém lesku. Z krbu se rázem stala dominanta obývacího pokoje, kterou doprovází úložný prostor na dřevo.

Interiér s dotekem severského designu i historie

Dům situovaný v okouzlující krajině si zasloužil interiér s příjemnou domácí atmosférou. Jeho koncept je tedy hravý a působí jemným rustikálním dojmem s malou dávkou skandinávského výrazu. Barevné akcenty reflektují veselou povahu rodiny, jíž se tento interiér stane domovem. Nosným prvkem návrhu je přirozeně krásná dubová podlaha s viditelnými suky v kontrastu s bílými a antracitovými prvky, které jsou roztroušeny po celém interiéru. Nejen díky důkladnému výběru koberců, polštářů a závěsů působí interiér velice jednotným a útulným dojmem.

Omlazený interiér v domě po babičce

Nové bydlení s kouzlem starého

Mezi zajímavé prvky původního interiéru patří příčka ze sklobetonu, která odděluje koupelnu, a také původní dveře. Tyto části se autor rekonstrukce rozhodl ponechat a umocnit tak odkaz minulosti uvnitř domu. Obzvláště průzračné luxfery jsou funkčním a velice efektním prvkem, který neslouží pouze k oddělení prostor, ale který navíc umožňuje přístup světla a odlehčení interiéru. Ačkoli se na první pohled může zdát, že si obyvatelé ponechali i některé další původní kousky vybavení, opak je pravdou. Řada prvků sice působí retro dojmem, jsou však zbrusu nové. K pestrosti s retro efektem přispívá mimo jiné jednoduchá otevřená police na knihy.

Elegantní interiér cestující v čase

Zařízení použité v interiéru odráží současný trend severského designu. Počátky tohoto svébytného výrazu je však možné najít v nábytkovém designu 60. let. V tomto případě ztělesňuje vzpomínku na předešlou generaci obyvatel rekonstruovaného prostoru. Ten díky volbě materiálů od tří dodavatelů působí velice jednotným dojmem. Ozdobou tohoto bydlení je tak především jídelní stůl, židle, křeslo a konferenční stolky. Jednou z dalších dominant v interiéru se stala sedačka od italského výrobce. Ta se vyznačuje nádherně lehkým designem, který působí luxusně a zároveň pohodlně. Osvětlení je řešeno variabilně, tak aby si je majitel mohl nastavit podle svých potřeb.

Omlazený interiér domu po babičce je připravený pro život nové generace. Přestože si prošel významnou proměnou, ve vší pokoře si na minulé časy uchovává cennou vzpomínku.

Omlazený interiér v domě po babičce
Omlazený interiér v domě po babičce
Omlazený interiér v domě po babičce
Omlazený interiér v domě po babičce
Omlazený interiér v domě po babičce
Zdroj: inspiredesign.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

"Hygge styl" Šakvice

DARK LIVING

Koupelna SEACUBE

Interiér domu, promyšlený do detailů

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Sledujte nás

Nejčtenější články

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Rady do malé zahrady

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock