Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Finský dům na míru

Finský dům na míru

Máte rádi dřevěné domy a jednoduchou čistou architekturu? Pak se vám může tato realizace zalíbit. Představujeme vám dům plný dřeva, obklopený zelenou přírodou v severském duchu. Líbil by se vám také?

Masivní dřevo, kvalitní materiály, osvědčené technologie a zkušenosti. To vše je potřeba aby se dřevostavba vydařila jak má. Dům, s názvem Norpio, je projektem společnosti Finské domy. Na kontě již mají několik projektů a tento se jim opravdu vydařil. Patří mezi menší, jednopodlažní dřevěné domy finského typu.

Velká terasa nezbytností

Dům stojí uprostřed přírody, obklopen je lesem, ze strany druhé se z terasy schází na anglický trávník. Ve své jednoduchosti je krásný a přece účelný. Za letních dnů si majitelé na terase mohou vypít svou oblíbenou kávu, mohou zde pořádat večírky, nebo se slunit na lehátku. V zimě ji mohou zdobit dekorace a vánoční osvětlení. Terasa je opravdu prostorná, v součtu činí až 96 m2, a přirozeně propojuje dům s okolní přírodou. Okolí domu večer prosvětlují šetrné solární lampy.  

Stavba má, bez terasy 112 m2, společně s terasou až 208 m2. Budova je dostatečně tepelně izolována a zvenčí i zevnitř je obložena dřevem. Cena finských domů se odvíjí od použitých materiálů a zvolené technologie. Možnosti jak takovou stavbu provést je několik. Tradiční finská dřevostavba je klasicky srubová z jedné vrstvy dřeva, nebo sendvičová, ve které se uprostřed nachází termo-izolační vrstva. Klasické technologie používají zateplení přírodními materiály jako je například vlna.

Finský dům na míru

Světlé dřevo a finská sauna

Díky franzouzským oknům proudí do interiéru mnoho přírodního světla. Bílá výmalba stěn i světlé dřeviny na podlaze působí příjemně a pokoje tak vypadají prostorně. Hlavní místností je obývací pokoj s krbem uprostřed. Místo sledování televize se majitelé kochají výhledem na vodní hladinu a stromy v okolí. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem a navazuje na sebe jídelním stolem. Výhodou je jistě ostrůvek v kuchyni, kde jsou k dispozici další dvě místa k sezení.

Nebyl by to správný finský dům, kdyby zde chyběla sauna. Majitelé si tak mohou dopřát své domácí wellness kdy mají chuť. Sauna přirozeně navazuje na koupelnu majitelů a nachází se v soukromé části bydlení. Obyvatelé tak mají veškeré pohodlí jaké si přáli.

A co říkáte vy? Líbil by se vám takový finský dům?

Finský dům na míru
Finský dům na míru
Finský dům na míru
Finský dům na míru
Finský dům na míru
Finský dům na míru
Finský dům na míru
Zdroj: hirsikoti.fi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock