Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modulo House – malý dům s velkými možnostmi

Modulo House – malý dům s velkými možnostmi

Polští architekti přišli s originálním projektem prefabrikovaného modulárního domu, který působí skromným dojmem, a přesto splňuje nároky na moderní bydlení. K jeho výhodám patří rychlá, snadná a levná výstavba, menší spotřeba energie a levnější údržba. Za skořápkou skromného domu se tak skrývá velice praktické i pěkné bydlení.

Tento modulární dům byl navržen tak, aby splňoval základní požadavky na moderní bydlení a vyhovoval současným potřebám svých obyvatel. Předpokladem bylo vytvoření domu menších rozměrů, který bude především ryze funkční. Dům měl být postaven snadno, rychle a za málo peněz, což se také povedlo. Architekti ze společnosti Modulo House totiž na tuto stavbu nahlíželi ze zcela jiného úhlu. Ve výsledku tak navrhli dům, který je vlastně vzpourou proti tradičním stavebním systémům a technologiím.

Modulární prefabrikovaný dům

Prefabrikace v procesu stavby domů není žádnou novinkou. Pokaždé, když lidé hledali nové útočiště, snažili se najít způsob, jak to udělat lépe a rychleji. To je také případ tohoto modulárního prefabrikovaného domu, který vychází vstříc novým technologiím a co se týče materiálů, neomezuje se na cihly či beton. Výhodou takové realizace je, že architekti mohli analyzovat celou řadu řešení s ohledem na kvalitu, ale i cenu, a z těch pak vybrat to nejlepší. Vzniknout měl v prvé řadě rychle postavitelný, levný a energeticky úsporný dům.

Modulo House – malý dům s velkými možnostmi

Montovaná dřevostavba

Jednou z výhod tohoto prefabrikovaného domu paradoxně je, že stavba probíhá mimo své místo určení. Jacek Krupa, zakladatel společnosti Modulo House, totiž vnímá tradiční realizaci konstrukce přímo na pozemku jako neefektivní, jelikož teprve v případě prefabrikované technologie lze většinu prací provádět kvalitně, mnohem rychleji a přesněji. Co se týče samotné stavby tohoto domu, jeho konstrukce je založena na vysoce kvalitním certifikovaném dřevě, hoblovaném na čtyřech stranách. Stavební prvky (moduly) vyrobené ve výrobě se spojují přímo na místě realizace. Instalace domu na pozemku přitom trvá jen několik málo dní. Navíc díky použití suché technologie výstavby je stavba okamžitě připravena na další dokončovací práce, což výrazně zkracuje dobu výstavby a zlepšuje investiční proces. Modulo House je tak skvělým řešením pro všechny, kteří nechtějí dohlížet na řadu pracovníků na stavbě a chtějí bydlet co nejdříve a bez zbytečných komplikací či finančních ztrát.

Modulo House – malý dům s velkými možnostmi

Dům s patnáctiletou zárukou

O izolaci domu se starají dvě vrstvy minerální vaty o tloušťce 20 cm, přičemž druhá vrstva umožňuje eliminovat tepelné mosty. Fasáda je na bočních stěnách zakončena plechem a štíty jsou dřevěné. Byla zde použita hrubá smrková deska ve svislém uspořádání. Fakt, že voda lépe stéká po svislých prknech, prodlužuje životnost dřeva ve srovnání s horizontálním uspořádáním v průměru o pět let. Desky k sobě navíc přímo nepřiléhají, a tak je fasáda důsledně odvětrávána. Dům může být vybaven elektrickým větráním s rekuperací tepla a na střechu lze umístit až dvanáct solárních panelů, které generují energii potřebnou k vytápění domu a ohřevu vody. Dům je energeticky účinný s roční spotřebou energie 2450 kWh, a to včetně topení, větrání a ohřevu vody. Zaměřením na rekuperaci se ušetřila až polovina nákladů na vytápění. Společnost poskytuje patníctiletou záruku na stavbu, která je na polském trhu vzácná.

Přečtěte si také

Energeticky soběstačná dřevostavba postavená svépomocí

Ekologický nadšenec Pavel Černý se při stavbě vlastní dřevostavby nechtěl z mnoha důvodů spokojit s obvyklou praxí nechat si postavit dům a pak si v něm pozvolna zvykat. Proto šel svou vlastní cestou…

Minimalistický interiér modulového domu

Díky tomu, že byl Modulo House účelně navržen, je jeho interiér velice promyšlený. Neplýtvá se v něm místem a všechno je zkrátka tam, kde má být. Prostor určený k bydlení je sice nevelký, ale přesto plně funkční. O vzdušný dojem v něm bylo postaráno díky použitému minimalistickému stylu a chytrému řešení úložných prostor. Co se týče estetického vzhledu interiéru, jeho krásu umocňují především viditelné stropní trámy. Světlé tóny dřeva příjemně doplňují akcenty bílé a černé barvy. Vybavení je moderní a elegantní. Praktická stránka tak kráčí ruku v ruce s tou estetickou.

Modulo House – malý dům s velkými možnostmi

Další verze Modulo House

Tento modulový dům si Jacek Krupa postavil přímo pro svou rodinu, načež jej napadlo nabídnout jeho prototyp na polském trhu. Tato verze prefabrikovaného domu je vybavena mezipatrem. Užitná plocha v přízemí spolu s mezaninem zaujímá 38 m2, ze kterých 21 m2 tvoří obývací pokoj s kuchyňským koutem. Vznikla však ještě druhá verze domu, která má vestavěné podkroví. Ta už si díky užitné ploše o velikosti 48,74 m2 vyžaduje stavební povolení. Třetí verze domu je určená pro širší rodinu, která bude pro život potřebovat prostor o velikosti 97,6 m2. Tato verze je vytvořena kombinací dvou modulů. Zájemci si přitom nemusí objednávat hned oba dva. Stačí na pozemku ponechat místo a druhý modul přiobjednat až v ten pravý čas. Vedle tří verzí Modulo House výrobce nabízí také tři typy povrchové úpravy.

Modulo House je tedy opravdu domem netušených možností. Nejenže svým obyvatelům přináší celou řadu výhod, ale navíc svým příjemným vzhledem bez problémů zapadne do krajiny, kterou díky své dlouhé životnosti bude zdobit celou řadu let.

Zdroj: www.modulohouse.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock