Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér jako krajina Špicberků

Interiér jako krajina Špicberků

Letní výlety za polární kruh inspirovaly interiérového designéra Jacka Tryca k vytvoření bydlení, které dokonale odráží klid a povahu Špicberků, souostroví v Severním ledovém oceánu.

Tento byt se nachází ve Szczęśliwicích, varšavské městské čtvrti. Jeho interiér navrhl Jacek Tryc ve spolupráci s Angelikou Kłos a Olgou Prokop. Společně se zaměřili především na jednoduchost forem, otevřenost prostoru a vhodné odstíny, které přímo odkazují na charakter ostrovů v Severním ledovém oceánu.

Bydlení v chladivých tónech

Interiér o velikosti 120 m2 je otevřený a vzdušný. Propojení funkcí jednotlivých místností zvyšuje standard bydlení. Ložnice byla rozšířena o otevřený prostor koupelny, což působí vcelku netradičním dojmem. Do obývacího pokoje byla pro změnu začleněna prostorná kuchyně. Funkce jednotlivých zón se zajímavě prolínají, čemuž napomáhá stejná barevná kompozice. Ta je velice skromná, vystačí si s odstíny šedé barvy, bílým pozadím a černými akcenty. Barevně šetrný interiér působí vizuálně velice jemným a uklidňujícím dojmem.

Interiér v minimalistickém stylu

Co se týče zařízení interiéru, většina nábytku je laděna do šedé barvy. Podlahy zdobí desky z běleného dubu. V koupelně zaujmou šedé dlaždice. Velká část dokončovacích prvků, jako jsou podlahy, obklady stěn, většina nábytku a některá umělá svítidla jsou vyrobena v Polsku. Všechny prvky v interiéru spolu úzce spolupracují. Vytvářejí harmonický a uspořádaný prostor s viditelnou inspirací arktických ledovců. Interiér je sice zařízený ve striktně minimalistickém stylu, přesto však působí velice útulným dojmem.

Interiér jako krajina Špicberků
Foto: Bernard Białorucki

Přirozeně krásné bydlení

Interiér představující zejména paletu odstínů šedé barvy má silný elegantní ráz. Napomáhají tomu ladné linie nábytku, zvolené materiály, barvy a tvary. Na první pohled zde zaujmou velkorysé výhledy do okolí, elegantní závěsy spadající až na zem, sametově hebká sedací souprava, originální designová svítidla, pokojové květiny, svícny, vázy a sošky. Tematickou výzdobou interiéru jsou zarámované fotografie Špicberků pořízené během letních cest za polární kruh. Pozornosti neunikne ani krásná knihovna.

V jedné z varšavských čtvrtí tak vzniklo velice působivé bydlení, které svou vizuální stránkou odkazuje na souostroví v Severním ledovém oceánu. Poněkud chladnou atmosféru prohřívá celá řada prvků včetně velkorysých výhledů do okolí.

Foto: Bernard Białorucki
Zdroj: tryc.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock