Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Gorka House – architektura ve spojení s přírodou

V působivé krajině moskevského regionu se pod zeleným kobercem ukrývá dům uvedený zástupem štíhlých bříz. Minimálně viditelná budova neubírá krajině na pozornosti a díky své zelené střeše se důmyslně stává jejím organickým pokračováním.

Za projektem domu vrostlého do přírody stojí architekt Nikita Kapiturov z ateliéru Snegiri Architects. Jedním z charakteristických rysů jeho vysoce tvůrčího projektu se stala úplná integrace domu do přírody. Podařilo se při tom zachovat stávající stromy a zapsat je do místa stavby. Největší ozdobou domu je střecha pokrytá svěže zeleným kobercem. Původně měla obrůst obilovinami, ty by však vyžadovaly příliš náročnou péči. Volba tedy nakonec padla na rozchodník a menší nenáročné rostliny, k nimž patří zejména divoký heřmánek.

Pasivní dům se zelenou střechou

Gorka House lze bez nadsázky klasifikovat jako pasivní dům. Terasa, většina oken a pokojů je orientována na slunnou stranu, budova tak shromažďuje maximální množství světla. Navíc je vybavena energeticky úspornými okny, ventilačním systémem s rekuperací vzduchu a je po celém obvodu izolována. Základ je izolován švédskou deskou, rám je monolitický, nahoře izolovaný minerální vlnou a opláštěný modřínem nasyceným přírodním lněným olejem. Dům také zajišťuje vícestupňový systém čištění vody.

Dům pro milovníka moderních technologií

Majitel domu miluje inovace, moderních technologie a gadgety, proto je tento projekt vybaven systémem smart house a ochranným systémem. V blízkosti domu se nachází parkovací místo s nabíječkou do elektromobilu Tesla. Vášní obyvatele domu je také historie. Jeho sbírka umění tak do velké míry ovlivnila charakter interiéru domu.

{reklama-0}

V náruči bříz tak vyrostlo příjemně nenápadné, a přece velice působivé bydlení, které nezapře svého majitele. Je dokonalým příkladem toho, že bydlet se dá v souladu s přírodou a jejím dědictvím.

Zdroj: http://snegiri.me/projects/gorkadom

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock