Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Chalupa s venkovským šarmem

Chalupa s venkovským šarmem

Ze starší chaloupky uprostřed krásné přírody se vylouplo kouzelné víkendové útočiště, do kterého se možná manželský pár se synem nastěhuje natrvalo. Díky půvabnému venkovskému stylu a romantickým doplňkům vypadá jako z pohádky.

Chalupa už stojí dobrých devadesát let. Postavena byla z kamene a cihel, dochovala se i překrásná štuková výzdoba. Není se tedy čemu divit, že zaujala majitelku i její známou, designérku Odette Kmeť Fedorovou, která v domě spatřila obrovský potenciál. Poradila majitelce, jak interiér chalupy proměnit v malebné útočiště, a směle se pustila do práce.

Proměna staré chalupy

Na delší straně obývacího pokoje došlo k oklepání staré omítky až na kamenný základ. Odhalením cihel pak na protější straně vzniklo působivé orámování oken, které prostoru obývací zóny dodalo na útulnosti a eleganci. Poté přišel na řadu výběr zařízení a doplňků ve venkovském stylu. Prostor zde dostal především nábytek z bazaru a doplňky ze starožitnictví. Výhodou bylo, že majitelka od dětství miluje a sbírá staré předměty, a tak už jich za ta léta nashromáždila slušné množství. A jelikož jsou různobarevné, designérka je doplnila o moderní kousky v bílé barvě.

Chalupa s venkovským šarmem

Přírodní prvky v interiéru

Dotek přírody je v chalupě patrný zejména díky původním cihlovým a kamenným stěnám, které jsou ve své nahotě vystaveny na odiv. Dojem starých časů umocňují také dřevěné stropní trámy. Celkově se designérka při proměně této chalupy snažila vytvořit příjemné prostředí, ve kterém budou přítomny především přírodní materiály. Interiér tak umně vyplňují bavlněné textilie, pletené polštářky a další doplňky ze dřeva, keramiky i proutí.

Přečtěte si také

Netradičně tradiční chalupa v idylické horské krajině

Výjimečné místo v jižní části Moravskoslezských Beskyd dalo vzniknout chalupě, ve které se mísí moderní prvky s těmi tradičními. Tento netradičně tradiční víkendový dům přívětivě vyhlíží do idylické…

Příjemně světlé bydlení

Základním prvkem chalupy se stalo velké okno v obývacím pokoji, které obyvatele propojuje se zahradou a nabízí tak výhled na statný ořešák. Oknem se dovnitř dostává velký přísun denního světla. Umožňuje rovněž vstup na terasu. O přirozené osvětlení není v chalupě nouze a platí to i pro to umělé. V kuchyni tak přímo nad kuchyňskou linkou vznikl světlovod. Nechybí zde ani alespoň jedno malé okno, které opticky rozděluje prostor a přitom do něj vnáší dostatek denního světla.

Není to jenom venkovský styl, který v této chalupě dostal prostor. V patře je totiž zajímavě skombinován boho a industriální styl. V obývacím pokoji se o slovo hlásí také styl vintage. Jedná se tudíž o bydlení plné fantazie, které je však zařízené mimořádně vkusně. Svědčí o tom například nástěnné hodiny vyrobené z naplaveného dřeva, úchvatná malovaná truhla ve venkovském stylu, jutové prostírání doprovázené bavlněným ubrusem či impregrovaný pařez vtipně sloužící jako držák na toaletní papír. Interiér chalupy je tak originální, nápaditý a světlý, přičemž dává najevo svou velkou lásku k přírodě.

Zdroj: www.odettestudio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock