Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Za okny už o sobě s plnou vervou dává vědět podzim, vydejme se proto raději do sluncem prohřátého Španělska. Materiál ze zbouraných budov tu totiž posloužil k postavení překrásného domu, kterému nechybí bazén ani působivá meditační zahrada.

Dům, který ctí historii a práci předků

V malebném koutu španělského venkova obklopeném horami a řekami vyrostl dům, který si váží starých časů. O tom vypovídají kameny a střešní šindele zaniklých domů, které se po nutných regeneračních úpravách staly součástí nového bydlení v kouzelném prostředí lokality Sierra de Gredos. V podobě nového domu se tak propojilo staré s novým, a to se vší úctou k práci předků. Přirozenou krásu nového bydlení přitom potrhuje skutečnost, že všechny použité materiály jsou ryze přírodní, ať už se jedná o kámen, dřevo, železo či vápno. A všechny jsou také ručně opracované místními obyvateli.

Bydlení určené k odpočinku

Dům s naprosto přirozeným vzhledem posazený do náruče překrásné španělské přírody jakoby vyzýval k odpočinku a nabrání nových sil. A právě po takové atmosféře toužili i majitelé domu, kteří jej chtěli proměnit podle svých snů. Přáli si vytvořit místo, do kterého nemohou starosti ani stres. A v tom jim architekt Javier San Juan vyšel vstříc. Proto je dům bezprostředně propojený s přírodou a proto do ní bez jakékoliv moderní okázalosti zapadá. Vzniká tak příjemné útočiště připomínající oázu natolik vzdálenou od shonu všedních dnů.

Uvolněná atmosféra interiéru

K relaxaci a rozjímání svádí také interiér. Zakládá si na minimalismu, díky čemuž působí vzdušným a světlým dojmem. Na místo hory nábytku je tu jen základní vybavení, které zbytečně nezahlcuje prostor. O tom vypovídají i úložné prostory a technické prvky, které jsou chytře skryty ve stěnách. Prostor jistě šetří také to, že většina vybavení je vyrobena na míru. Díky vzdušnosti a minimu vybavení tak hlavní motiv stavby zůstal nenarušen. Kouzelné výhledy do okolní přírody dodávají interiéru další přidanou hodnotu. Dovnitř přitom proniká dostatek světla, který jej tak činí mnohem útulnějším.

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Zajímavé prvky v interiéru

Zajímavostí uvnitř domu je ložnice nezvykle propojená s koupelnou. Obě relaxační místnosti jsou však příhodně barevně sladěny, takže jejich blízkost nepůsobí vůbec rušivě. Odkazují tímto na stěžejní roli domu, který má fungovat jako útočiště určené zejména k odpočinku, zklidnění a meditaci. Mnohem obvyklejší je zde využité propojení kuchyně s jídelnou. Díky barovému pultu, velkému jídelnímu stolu i tradiční lavici tu může docházet k příjemnému setkávání celé rodiny i početnějších návštěv. Na kuchyň s jídelnou navazuje obývací pokoj, který si opět nepotrpí na záplavu vybavení a doplňků. Poblíž nezbytného krbu se tak nachází útulný koutek s moderním křeslem a komfortní sedací soupravou.

Bazén v meditační zahradě

K plnohodnotnému odpočinku tu nemůže chybět ani bazén. Ten se nachází poblíž terasy v zahradě, která ponejvíce připomíná ráz meditačních zahrad. Průzračně čistá voda je tedy dalším prvkem tohoto půvabného bydlení, který do přítomné atmosféry vnáší tolik potřebnou harmonii a klid.

Štítky: rekonstrukce
Zdroj: www.ladoblanco.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock