Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Za okny už o sobě s plnou vervou dává vědět podzim, vydejme se proto raději do sluncem prohřátého Španělska. Materiál ze zbouraných budov tu totiž posloužil k postavení překrásného domu, kterému nechybí bazén ani působivá meditační zahrada.

Dům, který ctí historii a práci předků

V malebném koutu španělského venkova obklopeném horami a řekami vyrostl dům, který si váží starých časů. O tom vypovídají kameny a střešní šindele zaniklých domů, které se po nutných regeneračních úpravách staly součástí nového bydlení v kouzelném prostředí lokality Sierra de Gredos. V podobě nového domu se tak propojilo staré s novým, a to se vší úctou k práci předků. Přirozenou krásu nového bydlení přitom potrhuje skutečnost, že všechny použité materiály jsou ryze přírodní, ať už se jedná o kámen, dřevo, železo či vápno. A všechny jsou také ručně opracované místními obyvateli.

Bydlení určené k odpočinku

Dům s naprosto přirozeným vzhledem posazený do náruče překrásné španělské přírody jakoby vyzýval k odpočinku a nabrání nových sil. A právě po takové atmosféře toužili i majitelé domu, kteří jej chtěli proměnit podle svých snů. Přáli si vytvořit místo, do kterého nemohou starosti ani stres. A v tom jim architekt Javier San Juan vyšel vstříc. Proto je dům bezprostředně propojený s přírodou a proto do ní bez jakékoliv moderní okázalosti zapadá. Vzniká tak příjemné útočiště připomínající oázu natolik vzdálenou od shonu všedních dnů.

Uvolněná atmosféra interiéru

K relaxaci a rozjímání svádí také interiér. Zakládá si na minimalismu, díky čemuž působí vzdušným a světlým dojmem. Na místo hory nábytku je tu jen základní vybavení, které zbytečně nezahlcuje prostor. O tom vypovídají i úložné prostory a technické prvky, které jsou chytře skryty ve stěnách. Prostor jistě šetří také to, že většina vybavení je vyrobena na míru. Díky vzdušnosti a minimu vybavení tak hlavní motiv stavby zůstal nenarušen. Kouzelné výhledy do okolní přírody dodávají interiéru další přidanou hodnotu. Dovnitř přitom proniká dostatek světla, který jej tak činí mnohem útulnějším.

Z materiálu zbouraných domů vzniklo krásné bydlení

Zajímavé prvky v interiéru

Zajímavostí uvnitř domu je ložnice nezvykle propojená s koupelnou. Obě relaxační místnosti jsou však příhodně barevně sladěny, takže jejich blízkost nepůsobí vůbec rušivě. Odkazují tímto na stěžejní roli domu, který má fungovat jako útočiště určené zejména k odpočinku, zklidnění a meditaci. Mnohem obvyklejší je zde využité propojení kuchyně s jídelnou. Díky barovému pultu, velkému jídelnímu stolu i tradiční lavici tu může docházet k příjemnému setkávání celé rodiny i početnějších návštěv. Na kuchyň s jídelnou navazuje obývací pokoj, který si opět nepotrpí na záplavu vybavení a doplňků. Poblíž nezbytného krbu se tak nachází útulný koutek s moderním křeslem a komfortní sedací soupravou.

Bazén v meditační zahradě

K plnohodnotnému odpočinku tu nemůže chybět ani bazén. Ten se nachází poblíž terasy v zahradě, která ponejvíce připomíná ráz meditačních zahrad. Průzračně čistá voda je tedy dalším prvkem tohoto půvabného bydlení, který do přítomné atmosféry vnáší tolik potřebnou harmonii a klid.

Štítky: rekonstrukce
Zdroj: www.ladoblanco.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Luxusní maringotka

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock