Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt ve venkovském stylu v panelovém domě

Byt ve venkovském stylu v panelovém domě

V Košicích proběhla rekonstrukce bytu, který teď vypadá jako z pohádky. Ukryt v panelovém domě prezentuje půvabný venkovský styl s romantickými tóny a hřejivou atmosférou.

Byt, který představuje kousek venkova uprostřed města, zakoupila jeho majitelka v původním stavu. Od začátku měla jasno v tom, v jakém stylu si jej zařídí. Nechtěla bydlet v moderním neosobním bytě, naopak ji lákalo vytvořit si hřejivé a útulné bydlení po způsobu její stylové restaurace. Je proto nasnadě, že o proměnu bytu požádala designérku Odette Kmeť Fedorovou, která už před lety navrhla interiér restaurace. Od té doby jejich profesionální vztah přerostl v přátelství, a tak se obě vrhly na proměnu bytu v panelovém domě, se vzájemnou důvěrou a nadšením pro nápady toho druhého.

Rekonstrukce bytu

Byt zaujímající plochu o velikosti 75 m2 prošel zajímavou proměnou. Kromě výměny starých rozvodů zasáhla rekonstrukce podlahy, stěny, výměnu zárubní a interiérových dveří. Našlo se i pár kvalitních prvků, které zůstaly zachovány. Patří k nim zejména dřevěné parkety, které kvůli větší útulnosti překryl celoplošný koberec. Majitelku zaujaly také staré poctivé litinové radiátory, jež stačilo přepískovat a oživit novou barvou. Dispozice bytu se kromě zmenšení kuchyně neměnila.

Byt ve venkovském stylu v panelovém domě

Překrásná truhlářská práce

Majitelka si ze svého starého bytu do toho nového nic nepřinesla. Veškeré zařízení je tedy zbrusu nové, často ovšem pořízené ve starožitnictví. Najde se tu i velký počet zařízení vyrobeného na míru či sériově. Při proměně tohoto bytu se přitom dbalo na každý detail, interiér měl totiž působit co nejvěrohodněji. Pod výsledný vzhled bydlení se vedle majitelky a designérky podepsal také místní truhlář. Zařízení kuchyně včetně trámů či interiérových dveří se zárubněmi, to je všechno jeho práce. Na překlady se přitom použilo staré dřevo, které se přebrousilo a ošetřilo. Kuchyňskou linku s atypickým zalomením přitom truhlář vyrobil přímo na míru. Bylo zde využito MDF desek natřených akrylovou barvou. Kvůli dosažení půvabného patinového efektu se povrch ještě jemně přebrousil. Na míru je vyrobený také jídelní stůl. Židle pocházející ze starožitnictví prošly zrestaurováním.

Přečtěte si také

Víceúčelový obytný prostor

Víceúčelový obytný prostor do kterého klientka chtěla zapracovat, kuchyňský kout, jídelnu, obývací pokoj, stálé lůžko, ale i velké množství úložného prostoru.

Bydlení ve venkovském stylu

Venkovský styl tomuto bytu neskutečně moc sluší. Tím, že je ukryt v panelovém domě, je jeho kouzlo ještě více umocněno. Půvabné doplňky s nádechem starých časů vnášejí do interiéru hřejivý pocit útulnosti a romantiky. Pomáhají dotvořit domov s vůní venkova, který si libuje ve věcech, které mají duši. Na první pohled tak zaujme malované nádobí, venkovské textilie, designové lampy a lustry, roztomilé kořenky, půvabné obrázky, proutěné košíky či ozdobné věšáčky. Ale také obnažené dřevěné trámy, cihlové zdi či malované dlaždičky. Celek pak ještě více zjemňují všudypřítomné krajky, jemné motivy, broušená skla a také patina, která je tomuto bydlení zkrátka vlastní.

Bydlení ve venkovském stylu tak pro sebe našlo vcelku netradiční místo. Po vstupu do třetího patra panelového domu a zaťukání na ty správné dveře na vás dýchne atmosféra venkova umocněná překrásnou řemeslnou prací a vůní čerstvě natrhaných květin.

Zdroj: www.odettestudio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock