Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Oáza pohody v bývalé stodole

Oáza pohody v bývalé stodole

Rakouské město Neuaigen bylo kdysi samá stodola. Dřevěná hospodářská stavení formovala krajinu této oblasti a řada z nich se zachovala dodnes. Přežívají jako osobité prvky dolnorakouské kulturní krajiny, ať už v lepší nebo horší kondici. Významné rekonstrukce se přitom dočkala jedna z nich, která s trochou štěstí nezmizela ze scény.

Sen o znovuoživení stodoly a její přeměny na obytný dům se zrodil v mysli ženy, která vyrůstala ve městě Neuaigen na farmě svých rodičů. Farmářské časy už zavál čas a novým domovem se stala budova v hlavní ulici. Jakoby však ženu s poetickým dětstvím stále něco k bydlení ve stodole táhlo. A zatímco si myslela, že jí bude sděleno, že by bylo lepší stávající stodolu zbourat a postavit si nový dům, opak byl pravdou.

Rekonstrukce staré stodoly

Proměny staré stodoly na obytný dům se chopil architekt Wolfgang Reicht ze studia Wolf Reicht Architects. Respektoval přání majitelky zachovat jak starou strukturu stodoly, tak všechny její rozměry. V původních otvorech domu vznikla okna, nově použité materiály se smísily s původním dřevem.

Oáza pohody v bývalé stodole
Foto: Hannes Buchinger

Obytný prostor o rozloze 80 m2 se rozložil kolem zastřešeného atria, které umožňuje pohled na stávající střešní konstrukci. Prosklená přední část kuchyňské zóny směřující do atria a protější střešní okno vytváří další přísun přirozeného světla. To zaplavuje celý obývací pokoj. Díky tepelné izolaci je zde v létě i v zimě tak akorát.

Přečtěte si také

Jaké materiály je nejvhodnější použít při rekonstrukci koupelny?

Rekonstruujete koupelnu a zvažujete, jaký materiál použít? Poradíme vám! Stěny a podlaha v koupelně by měly být připraveny na podmínky v intencích domácího extrémně mokrého prostředí. Rozhodující je…

Příroda v zrcadle

Ačkoliv byly na vnější fasádě vyměněny pouze zchátralé desky, architekt pracoval se silnými kontrasty a pomocí zrcadlových povrchů z leštěného hliníku vytvořil zajímavé designové akcenty. Odraz prostředí tak vytváří zvláštní atmosféru. Vypadá to, jako by se dům neustále pohyboval.

Uvnitř zrekonstruované stodoly je příjemná atmosféra. Interiér je prostorný a vzdušný, díky četným výhledům navíc chytře propojený s exteriérem. Majitelce se tak splnil sen o bydlení v rodném místě plném vzpomínek.

Štítky: rekonstrukce stodola
Foto: Hannes Buchinger
Zdroj: www.wolfreicht.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BÍLÁ KUCHYNĚ SE SVĚTLÝM DŘEVEM

Rekonstrukce obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou

Interiér rodinného domu v Dubči

Domácí wellness

Interiér Hostivice

Útulné bydlení v řadovém domě

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock