Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Schody uprostřed obývacího pokoje

Schodiště v interiéru může být zajímavý dekoračním prvkem
Schodiště v interiéru může být zajímavý dekoračním prvkem

Kompletní rekonstrukce rodinného domu v Podutiku přeměnila starý a zašlý interiér na atraktivní moderní dům. Otevřeným a vzdušným prostorům dominuje estetika a nadčasovost s neutrálními barvami a teplem dřeva. Zchátralý dům měl špatný půdorys, který vůbec nedopovídal životu čtyřčlenné rodiny. Právě kompletní změna půdorysu je skvělým výchozím bodem pro pohodlný život rodiny s dětmi.

Dům, který má rozlohu 240 metrů čtverečních prošel důkladnou rekonstrukcí a změnou půdorysu, který mimo jiné zahrnoval odstranění schodů a sloupů v kuchyni, obkladů a podlahových krytin. Schodiště, které bylo dříve vedle zdi, bylo umístěno doprostřed obytného prostoru. Ten se nyní rozšiřuje do horního patra, kde byla vytvořena galerie s pracovním stolem a výhledem na obytný prostor. Byl to pilíř, který bránil normální organizaci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, což vyžadovalo značnou pozornost a úsilí designérů.

Konec tmavému podkroví

Rovněž se změnil půdorys horní části domu: v dříve temném a chladném podkroví, kde byla vedle dvou místností koupelna a nevyužitá galerie, byly uspořádány dva dětské pokoje s předsíní, hernou, kterou lze přeměnit na další místnost, a dětskou koupelnu. Na místě nepoužívané galerie navrhli architekti ložnici s šatnou a koupelnu. Také přidali světlíky a dva nové okenní otvory na boční fasádě dětských pokojů, čímž zajistili, že pokoje jsou světlé, otevřené, vzdušné a příjemné k životu. Jedním z nejdůležitějších přání majitelů domu byl dostatek úložného prostoru, takže využili každý vhodný roh v domě, který nemá suterén, k instalaci skříní, ale za předpokladu, že pokoje zůstanou vzdušné a ne přeplněné.

Pokud máte chuť a prostor, mohou se schody stát doslova ozdobou interiéru
Pokud máte chuť a prostor, mohou se schody stát doslova ozdobou interiéru
Foto: Klemen Brumec

Hra světel

S materiály a barvami chtěli designéři dosáhnout nadčasovosti, takže si nevybrali v současné době moderní barvy, ale zůstali v neutrálních a přírodních odstínech v kombinaci se dřevem a kovem. V místnosti s krbem, který je z obou stran průchozí a spojuje obývací pokoj s chodbou, je dlouhá vestavěná skříň se zrcadlovým efektem, což vytváří zvláštní dojem a vizuálně rozšiřuje prostor díky odrazu. Odráží také oheň z krbu a vytváří zajímavou hru se světlem. Výraznější barvy byly použity pouze v části pro děti v jemně fialové a neutrálních barvách s hravějším reliéfním vzorem. Hravost fialové pokračuje i čalouněným výklenkem ve skříni, který kopíruje tvar domu. Neutrální odstíny šedé byly kombinovány s rustikálním a kartáčovaným dubovým nábytkem a kovovým příslušenstvím.

Schody hrají hlavní roli v obývací části domu. Před rekonstrukcí se opíraly o jedinou zeď, vedle níž bylo možné umístit televizní skříň. Rozhodli se tedy odstranit stávající a postavit nové, které jsou navrženy a konstruovány tak, že jsou jako průsvitný závoj mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem. Prvek, který současně spojuje a odděluje životní prostor. Velká knihovna, zajímavé detaily keramických obkladů a teplo dřeva jsou doplněny funkčně přepracovaným půdorysem, který mladé rodině poskytne příjemný a pohodlný život, i když se jeho charakter bude opět postupně měnit a s nimi i jejich dům.  

Foto: Klemen Brumec
Zdroj: www.studioav.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock