Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru

Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru

Řadový dům v Antverpách příjemně prokoukl. Osvěžila jej zajímavá kombinace dvou dominantních materiálů, ale také vysoké stropy a vzdušný minimalistický styl.

Interiér řadového domu ukazuje, že i minimalistický styl může vést k útulnému bydlení. Nemusí se přitom vždy jednat o křišťálově čistý interiér bez jakýchkoliv dekorací. Ačkoliv se tak v tomto domě bok po boku objevuje mramor i překližka, stále se jedná o minimalisticky zařízený interiér, který působí příjemně vzdušným dojmem.

Symbióza překližky a mramoru

Dům vděčí za svou proměnu belgickému architektonickému studiu I.S.M. Architecten. Velkou výzvou pro ně byla zejména vcelku malá šířka budovy, která dosahuje 5,5 m. Architekti však malý prostor nejen díky použitým materiálům dokázali opticky zvětšit. Právě použití stejných materiálů napříč celým prostorem dalo vzniknout velice konzistentnímu interiéru. Bílý a růžový mramor lemuje zejména výklenek v jemně modré kuchyni, která je srdcem domu. Mramor se zde objevuje mimo jiné na pracovní desce. Tento honosný a neotřelý materiál je přitom doplněn překližkou, která zde rozhodně nehraje roli tolikrát podceňovaného materiálu. Překližka se objevuje jak na kuchyňském stropě, tak na vestavěném nábytku důmyslně skrytého pracovního prostoru. Překližka hraje významnou roli také ve zbytku obytné zóny s důrazem na tu soukromou. Celek tak působí příjemně jednotným dojmem. Je přirozeně krásný a zbytečně na sebe nestrhává pozornost.

Bydlení s důrazem na materiály a barvy

K dosažení vizuálního oddělení jednotlivých funkčních zón byly použity takové materiály, jejichž spojení často vytváří zajímavé kontrasty. Koberce se setkávají s leštěnou podlahou v přízemí. Stěny jsou někdy barevné, jindy bílé nebo obložené dřevem. Touto cestou se podařilo dát kuchyni, jídelně a obývacím pokojům velmi individuální barevné a materiálové provedení, aniž by při tom došlo k upuštění od soudržného celkového konceptu. Vedle již zmíněných materiálů dostává v interiéru prostor také dřevo a beton. Chladivé materiály tak střídají hřejivé, čímž vzniká opravdu působivá podívaná.

Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz

Hra s prostorem

Dalším významným prvkem pro uchopení ne právě ideálního podlouhlého prostoru bydlení jsou různé výšky místností. Čím dále se bytem prochází, tím jsou stropy vyšší. Okna v kuchyni táhnoucí se od podlahy až ke stropu způsobují, že místnost vypadá otevřenější a širší. A tím to zdaleka nekončí. Studio I.S.M. Architecten přišlo ještě s dalšími nápady, jak zvýšit účinek samotného prostoru. Například vestavěné skříně vytvářejí diskrétní úložný prostor, díky kterému okolí nepůsobí stísněně. Interiér domu pomáhají vizuálně zvětšit také zrcadla.

Praktické bydlení se špetkou elegance

Jednotlivé místnosti v domě působí díky použité paletě barev a velkým oknům neobyčejně světlým dojmem. Ten s ohledem na několik šedých prvků chvílemi potemní, aby se mohl rozzářit svěží zelení. Průchod do obývacího pokoje totiž zdobí koutek plný pokojových rostlin. Společnost mu dělá stojan na vinylové desky a knihy majitele domu. Řada prvků vnesla do interiéru rovněž nádech elegance, která činí výsledný jemnějším.

V řadovém domě tak navzdory skromným rozměrům vznikl estetický a funkční interiér přetavený v opravdový domov. Voní dřevem a kyticí květin ve váze, přičemž s důvtipem sobě vlastním spojuje luxusní mramor i zdánlivě obyčejnou překližku.

Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Slušivá kombinace překližky a mramoru v interiéru
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Foto: Luis Dìaz Dìaz
Zdroj: ismarchitecten.be

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock