Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér prostorného rodinného domu v Lublani

Interiér prostorného rodinného domu v Lublani

V těsném sousedství rodinných domů se nachází nepodsklepený třípodlažní dům s terasou. Vyznačuje se minimalistickým stylem, neutrální paletou barev a světlým dubovým dřevem. Díky hře s prostorem působí příjemně vzdušným dojmem.

O nadčasový vzhled interiéru domu se zasloužili designéři Nik Grmovšek a Suzana Cvijanović ze studia De Zion. Dům, ve kterém se interiér nachází, stojí v hustém osídlení rodinných domů. Obytné jednotky mají omezenou venkovní plochu, která je ze všech stran obklopena sousedními domy a zahradami, přesto však poskytuje jistou míru klidu a soukromí. Designéři se proto zaměřili na propojení interiéru s exteriérem.

Estetické a vzdušné bydlení

Uspořádání prvků v přízemí domu vzešlo z touhy majitelů po prostoru a socializaci s rodinou a přáteli. Hostitelé se tak přímo z kuchyně mohou účastnit akcí v jídelně, obývacím pokoji a dokonce i na terase. Plynulý tok prostoru je částečně umožněn prostorností interiéru. Designéři nicméně využili všech možných rohů, do nichž umístili skladovací a servisní prostory, čímž vzniklo estetické a vzdušné prostředí. Tímto principem se řídí například dřevěná kuchyňská stěna, která kromě skříněk obsahuje i dveře, za nimiž je ukryta spíž. Centrálním prvkem celého přízemí je přitom moderní designový krb.

Interiér prostorného rodinného domu v Lublani

Půvab jednotlivých místností

Zatímco přízemí představuje otevřený společenský prostor, další podlaží poskytují mnohem větší klid a soukromí. Nahoru vedou podsvícené dřevěné schody. Dětské pokoje jsou minimalisticky zařízené tak, aby se přizpůsobily potřebám a vkusu dětí, které budou dorůstat. Horní patro je soukromým útočištěm rodičů. Sestává mimo jiné z půvabné ložnice a koupelny poskytující kouzelný výhled.

Přečtěte si také

Náročná rekonstrukce poválečného bytu s vysokými stropy

Ve Starém Mestě, městské části Bratislavy, se nachází historické centrum města, nábřeží Dunaje a hradní vrch. V této oblíbené lokalitě, konkrétně v Bjornsové ulici, stojí bytový dům z 50. let…

Souhra materiálů a barev

V jednotlivých místnostech se ke slovu dostává zejména neutrální paleta barev a světlé dubové dřevo, které moderní interiér příjemně prohřívá. Právě kvalita a trvanlivost nábytku byla při výběru designérů na prvním místě. Ve výsledku se jim podařilo vytvořit funkční a estetické bydlení.

V Lublani tak vznikl zbrusu nový interiér, který mimo jiné zaujme plynulým tokem prostoru a propojením interiéru s exteriérem. Velké prosklené plochy do něj přinášejí dostatek přirozeného světla a vzniká tak nadmíru útulné bydlení.

Zdroj: Studio De Zion

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock