Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor

V zalesněné krajině tiše spící pod sněhem svítí a hřeje teplo domova. Stačí jen stát a kochat se pohledem na zčásti prosklený dům, který kolemjdoucí přivítá svou průzračnou skořápkou, ve které se odrážejí obrazy čarokrásné horské krajiny. Nachází se v Britské Kolumbii, provincii ležící na jihozápadě Kanady. Ta je známá svými přírodními krásami, což odráží i její latinské motto Splendor sine occasu, tedy „Nádhera bez konce“.

Rezidence Buckhorn Place byla navržena společností Burgers Architecture ve spolupráci s ateliérem Sophie Burke Design, který se zasloužil o vzhled interiéru. Od začátku projektu bylo jasné, že nepůjde o obyčejný dům. V jeho případě se totiž dědictví dánského vlivu příjemně propojilo s výrazným kanadským stylem, který je synonymem pro funkčnost, přirozenost a jednoduchost tvarů. Společnosti Burgers Architecture a Sophie Burke Design mají přitom severský étos v žilách. Spolu s vkusem kanadského designu tak došlo k vytvoření jedinečného rodinného domu, jehož půvab ještě více umocňuje sněhobílá krajina.

Moderní rezidence s přírodními prvky

Jako velká výzva se ukázalo vytvoření moderního prostoru s tvrdými povrchy, který by byl současně příjemný, útulný a uživatelsky přátelský. Interiér i exteriér bylo třeba zejména v případě podlah přizpůsobit pohybu dětí i domácích mazlíčků. Myšleno bylo také na to, že se do zádveří bude sem tam vcházet i v lyžařských botách. Místy to tedy vypadá, jako by se zpátky vracel sádrokarton. Přírodou obklopená rezidence si potrpí na přírodní prvky i ve svém interiéru. O hřejivý dotek se zde stará světlé dřevo, o zemitý nádech keramika. Bydlení je klidné, jednoduché a teplé. Místní řemeslníci v něm využili místní materiály. Přímo na míru vznikly například pohovky či palandy, ale také skříně a schodiště. Příjemně vypadají také stěny místy obložené jedlovým dřevem. Krásně působí i prvky z mramoru dovezené z ostrova Vancouver. Bydlení navíc dodržuje ekologické standardy.

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor
Foto: Ema Peter

Částečně prosklený dům

Majitel spolu s architektem sdíleli nadšení pro bohaté výhledy do hor, proto má rezidence řadu oken v plné výšce a také velkorysé posuvné dveře po celé polovině otevřeného bydlení. Domov se před hosty naprosto zázračně otevírá v záři denního světla přerušovaného nekonečným sněžením. Vedle sněhobílé pokrývky jej zvenku sjednocuje světle hnědá a šedá barva, jejichž duet příjemně rozbíjejí dramatické černé akcenty. Architekti ze společnosti Burgers Architecture upravovali a rozvíjeli výhledy do krajiny více než tři roky a výsledek opravdu stojí za to.

Přečtěte si také

Skandinávské bydlení s nádechem jara

Za okny už se pomalu loučí zima, zpívají ptáci a ve vzduchu je cítit sladká vůně jara. Podobnou atmosféru odráží interiér ve skandinávském stylu, který nalezneme ve Švédsku. Dům, který interiér plný…

Útulné bydlení v horách

Jednu z rolí v pocitově čistém a moderním interiéru hraje beton změkčený dotekem dřeva, kůže, vlny a lnu. O nádech domova starých časů se starají již zmíněné keramické prvky. V obdobném poklidném rytmu je bydlení zařízeno i originálními textiliemi, vázami a uměleckými díly. To všechno v jedné kompozici umocňuje uklidňující domácký pocit, který je o to více zapotřebí, když je venku mrazivo a bílo. O eleganci v interiéru rezidence se starají dlouhé závěsy, designová svítidla, pokojové květiny a květinové dekorace s intenzivní vůní eucalyptu…

Uprostřed lesů vyrostla moderní rezidence, kterou ani sněhobílý plášť nezbaví jejího půvabu. Jakmile se setmí, svítí, hřeje a hledí do daleka, připravená přivítat svou rodinu či přátele, kteří zatoužili po troše domácího tepla v nehostinné, ale krásné krajině.

Foto: Ema Peter
Zdroj: www.burgersarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock