Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor

V zalesněné krajině tiše spící pod sněhem svítí a hřeje teplo domova. Stačí jen stát a kochat se pohledem na zčásti prosklený dům, který kolemjdoucí přivítá svou průzračnou skořápkou, ve které se odrážejí obrazy čarokrásné horské krajiny. Nachází se v Britské Kolumbii, provincii ležící na jihozápadě Kanady. Ta je známá svými přírodními krásami, což odráží i její latinské motto Splendor sine occasu, tedy „Nádhera bez konce“.

Rezidence Buckhorn Place byla navržena společností Burgers Architecture ve spolupráci s ateliérem Sophie Burke Design, který se zasloužil o vzhled interiéru. Od začátku projektu bylo jasné, že nepůjde o obyčejný dům. V jeho případě se totiž dědictví dánského vlivu příjemně propojilo s výrazným kanadským stylem, který je synonymem pro funkčnost, přirozenost a jednoduchost tvarů. Společnosti Burgers Architecture a Sophie Burke Design mají přitom severský étos v žilách. Spolu s vkusem kanadského designu tak došlo k vytvoření jedinečného rodinného domu, jehož půvab ještě více umocňuje sněhobílá krajina.

Moderní rezidence s přírodními prvky

Jako velká výzva se ukázalo vytvoření moderního prostoru s tvrdými povrchy, který by byl současně příjemný, útulný a uživatelsky přátelský. Interiér i exteriér bylo třeba zejména v případě podlah přizpůsobit pohybu dětí i domácích mazlíčků. Myšleno bylo také na to, že se do zádveří bude sem tam vcházet i v lyžařských botách. Místy to tedy vypadá, jako by se zpátky vracel sádrokarton. Přírodou obklopená rezidence si potrpí na přírodní prvky i ve svém interiéru. O hřejivý dotek se zde stará světlé dřevo, o zemitý nádech keramika. Bydlení je klidné, jednoduché a teplé. Místní řemeslníci v něm využili místní materiály. Přímo na míru vznikly například pohovky či palandy, ale také skříně a schodiště. Příjemně vypadají také stěny místy obložené jedlovým dřevem. Krásně působí i prvky z mramoru dovezené z ostrova Vancouver. Bydlení navíc dodržuje ekologické standardy.

Rezidence Buckhorn Place na úbočí hor
Foto: Ema Peter

Částečně prosklený dům

Majitel spolu s architektem sdíleli nadšení pro bohaté výhledy do hor, proto má rezidence řadu oken v plné výšce a také velkorysé posuvné dveře po celé polovině otevřeného bydlení. Domov se před hosty naprosto zázračně otevírá v záři denního světla přerušovaného nekonečným sněžením. Vedle sněhobílé pokrývky jej zvenku sjednocuje světle hnědá a šedá barva, jejichž duet příjemně rozbíjejí dramatické černé akcenty. Architekti ze společnosti Burgers Architecture upravovali a rozvíjeli výhledy do krajiny více než tři roky a výsledek opravdu stojí za to.

Přečtěte si také

Skandinávské bydlení pro čtyřčlennou rodinu

Představujeme vám bydlení pro čtyřčlennou rodinu. Přáním majitelů bylo vytvořit místo, které je především funkční, s dostatkem úložného prostoru a s kuchyní uzpůsobenou pro pohodlné vaření. Majitelé…

Útulné bydlení v horách

Jednu z rolí v pocitově čistém a moderním interiéru hraje beton změkčený dotekem dřeva, kůže, vlny a lnu. O nádech domova starých časů se starají již zmíněné keramické prvky. V obdobném poklidném rytmu je bydlení zařízeno i originálními textiliemi, vázami a uměleckými díly. To všechno v jedné kompozici umocňuje uklidňující domácký pocit, který je o to více zapotřebí, když je venku mrazivo a bílo. O eleganci v interiéru rezidence se starají dlouhé závěsy, designová svítidla, pokojové květiny a květinové dekorace s intenzivní vůní eucalyptu…

Uprostřed lesů vyrostla moderní rezidence, kterou ani sněhobílý plášť nezbaví jejího půvabu. Jakmile se setmí, svítí, hřeje a hledí do daleka, připravená přivítat svou rodinu či přátele, kteří zatoužili po troše domácího tepla v nehostinné, ale krásné krajině.

Foto: Ema Peter
Zdroj: www.burgersarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock