Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černobílý podkrovní byt ve Švédsku

Černobílý podkrovní byt ve Švédsku

Ve Švédsku se pod střechou jednoho z domů ukrývá byt, který zaujme svou originalitou i důmyslnou prací s prostorem. Navzdory svým skromným rozměrům obsáhl všechno, co je pro život v moderní době nezbytné. Navíc v sobě s vkusem mísí skandinávský, rustikální a etno styl. A srší elegancí i vtipem.

Byt v převažujícím skandinávském stylu je charakteristický především dramatickým střídáním černé a bílé barvy. Černá působí na sněhobílém podkladu neskutečně elegantně a dodává interiéru ten správný náboj. Přitažlivé černobílé spojení pak doplňuje řada přírodních materiálů, které se starají o rustikální nádech bydlení. Platí to zejména pro odhalené stropní trámy, dřevěnou podlahu či obnaženou cihlovou zeď. Obzvláště ta dodává tomuto bytu osobitý charakter.

Interiér se zálibou v umění

Černobílá kombinace, kvalitní materiály, otevřené prostory, moderní prvky v kombinaci s tradičními – to všechno jsou dílky pestrobarevné mozaiky, která dala vzniknout tomuto originálnímu podkrovnímu bydlení. Vše je dokonale uspořádáno a sladěno. Zajímavou atmosféru pak umocňují různé umělecké předměty, které jakoby přicestovaly z dalekých časů i míst. Najdeme tu pozoruhodné sošky, obrazy, koberce, lampy, květináče a svícny. Zdánlivě potemnělý celek pak oživují četné pokojové rostliny.

Černobílý podkrovní byt ve Švédsku

Originální a praktické bydlení

Podkrovní byt je díky využití bílé barvy a několika oknům dostatečně světlý. Paprsky pronikající z venku umožňují hojné zakomponování dramatické černé barvy, která místy přechází do šedé. Díky prakticky řešeným úložným prostorům je toto bydlení vzdušné a útulné. O tepelný komfort se zde starají moderní kamna vytvářející příjemný koutek poblíž cihlové zdi. Zavítal sem tak přitažlivý kousek venkova. Poněkud jednolitý černobílý celek místy oživují přírodní materiály a zemité barvy. Pohlazením po duši je pak terasa s inspirativním výhledem do okolí. Zdobí ji překrásná mozaika na podlaze a zeleň v originálních nádobách.

Interiér podkrovního bytu tak má co nabídnout. Ať už se jedná o zázemí plné umění nebo o chvilku strávenou rozjímáním na terase.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock