Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! – Návrat do rodného domu

Postav si sen! – Návrat do rodného domu

V novém pořadu televize Prima Postav si sen! se na realizaci snů vybraného šťastlivce nově podílí i rodina, přátelé či sousedé. První díl představil také nové duo designérů ve složení Zuzana Schubertová a Viktor Čikoš. Pomohli mamince tří dcer s proměnou bydlení v rodném domě, které pro ni bude odrazovým můstkem ke šťastnějšímu životu.

Maminka Ivana se musela vyrovnat se dvěma nevydařenými manželstvími. Bohužel se jí nepovedlo najít takového partnera, který by si jí vážil a byl jí oporou. Má tři dcery. Nejstarší z dcer ji s podporou Ivanina tatínka do pořadu přihlásila. Mladší dcery Ivanu navštěvují jen zřídka, jsou spíše u svého otce, který si je dle slov nejstarší z dcer trochu kupuje. Ivanu to moc mrzí, jelikož by je měla ráda u sebe. Hned dva rozvody Ivaně srazily sebevědomí, přitom na prahu padesátky vypadá úžasně. Také její nejstarší dcera si myslí, že by na sebe maminka neměla zapomínat a že v jejím věku život zdaleka nekončí. A přitakává i tatínek. Oba se společně snaží, aby Ivana nebrala návrat do rodného domu jako vlastní selhání. A chtějí, aby se v něm cítila jako doma, a zjistila, že na nic není sama.

Bydlení po babičce

Nové bydlení mělo Ivaninu životu dodat nový směr. Sama je přitom velice aktivní. Občas si chodí zaběhat, hraje volejbal, jezdí na kole nebo na bruslích. V poslední době ji ale trápí šlachy na rukou. Mezi její záliby patří také šití, sázení a aranžování květin. Starší dcera o ní říká, že je takový domácí kutil. Po rozchodu s manželem žila nějakou dobu na chatě, nakonec však našla útočiště v domě svých rodičů. V tomto starém, ale s láskou opečovávaném domě, bydlí její tatínek s maminkou. V místnostech, které se Ivaně staly novým domovem, bydlela předtím její babička. Zastaralý interiér však působil velice neutěšeně, a tak bylo třeba jej výrazně proměnit.

Postav si sen! – Návrat do rodného domu

Vstříc svému snu s nádechem Provence

Pro Ivanu jsou místnosti po babičce nevyhovující jak stylově, tak funkčně. Přála by si je proměnit na venkovské bydlení v provensálském stylu s bílým nábytkem, a přitom i zachovat některé z původních prvků, které jsou pro ni srdeční záležitostí. Ve výsledku však nešlo pouze o projasnění části interiéru provensálským stylem, ale o pořádnou proměnu, která se neobešla bez bourání. Nově navíc bylo zapotřebí, aby se rekonstrukce chopila v prvé řadě rodina. Od designérů dostala nápady, od pořadu materiál. Nezbývalo, než si vyhrnout rukávy a pustit se do práce.

Postav si sen!

Proměnu bydlení po babičce bylo třeba vzít opravdu od podlahy. Bylo znát, že zde dlouhá léta nikdo nic neopravil. Místnosti byly malé a tmavé, vybavení staré. Neutěšený obrázek dotvořily křivé zdi a nevyhovující dispozice. O kuchyni snad ani nemohla být řeč, tvořily ji jen dvě rohové skříňky. Designéři tak doporučili spojit jídelní část s obývací, čímž měl pro Ivanu vzniknout vlastně takový byt v domě jejích rodičů. Ve výsledku tak sestával z kuchyně, jídelny, obývacího prostoru i místa určeného pro přespání dcer a vnuček.

Přečtěte si také

Zpátky domů

Dnešní díl oblíbeného pořadu Jak se staví sen – extra vás seznámí se sympatickým Tomášem, který kvůli vážné nemoci a zanedbání lékařské péče přišel o svou manželku a zároveň maminku dvouletého syna…

Rekonstrukce za pět minut dvanáct

Zásadním problémem, na který se přišlo až v průběhu rekonstrukce, byl komín, který se ukázal být v naprosto havarijním stavu. „Projevilo se to hned, jak jsme příčku mezi místnostmi otevřeli a chtěli posunout stávající kamna. Celý komín se místy sypal a do komínové vložky se dala strčit skrz zdivo ruka! Stav, ve kterém by mohlo dojít k požáru, pokud by tam Ivanka bez naší proměny začala žít a v kamnech pravidelně topit! Zkrátka, mělo to tak asi být, že pořad Postav si sen měl splnit přání zrovna paní Ivance. Jen díky této rozsáhlé rekonstrukci se na problém přišlo a my jsme tak mohli zabránit možné budoucí katastrofě,“ popisují vážnost situace designéři. Dalším problémem byly nerovné zdi starého domu, které byly nakonec vyrovnány pomocí sádrokartonů. Velkou oporou se stal jeden z partnerů pořadu, který dodal sádrokartony do obou místností, a to i na stropy. K tomu rodině poskytl také instruktora, který ji dva dny školil, jak má s tímto materiálem pracovat. Navíc při práci i sám přiložil ruku k dílu, což bylo k nezaplacení.

Postav si sen! – Návrat do rodného domu

Bydlení ve stylu starého venkova

Designéři se při proměně řídili přáními Ivanky, která se těšila na bydlení ve stylu starého venkova a s převahou čistě bílé barvy. Přála si zachovat některé původní prvky, mezi něž patřily zejména výrobky od vnuček. K těm se přidaly ještě další kousky původního vybavení, které designéry zaujaly. Vzali si je domů a vdechli jim nový život. Takto proměněné prvky pak zakomponovali zpátky do interiéru, v němž tak zůstal zachován kouzelný genius loci. „Abychom ještě více podpořili venkovský styl, sehnali jsme doslova ‚za hubičku' staré trámy, které Viktor zbrousil, natřeli jsme je na bílo, vsadili LED pásek a vytvořili jsme z nich zajímavou dekoraci na stěně. Ta, spolu s tapetou, vytvořila zajímavý koutek. Na trámky jsme pak zavěsili andílky, které má Ivanka od svých dcer. V jídelně jsme Ivance vytvořili koláž z černobílých fotografií rodiny, přátel, dcer a vnuček, aby je měla stále na očích,“ přibližuje proměnu designérka Zuzana Schubertová.

Ve výsledku tak v části rodného domu vzniklo opravdu půvabné bydlení, které připomíná staré dobré časy. Je plně funkční, svěží a romantické. Věříme, že v něm Ivanka zažije mnohem více štěstí, než jak tomu bylo doposud. A že se k ní rády budou vracet všechny tři dcery.

Zdroj: FTV Prima

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock