Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 3. díl

Jak se staví sen 2019 – 3. díl

Další zázračná proměna bydlení se v pondělí 4. března od 21:30 na Primě uskuteční pod rukama designérů Andrey Hylmarové a Marka Povolného. Do parády si vezmou byt, ve kterém se svou maminkou bydlí hned čtyři děti. Rodina, která ještě před rokem působila jako z reklamy na štěstí, přišla kvůli tragické události o tatínka. Mladá vdova tak zůstala se svými dětmi na všechno docela sama. Najdou se však lidé, kteří nejsou vůči neštěstí druhých lhostejní. Do pořadu přihlásil tuto rodinu jeden vnímavý soused, a tím jí pomohl s novou životní fází – plnou energie, splněných snů i střežených vzpomínek.

Rodina jako z reklamy na štěstí

Petr a Lucie, dvě známé románové postavy... Jako z románu byl i život našeho Petra a Lucie, kteří spolu přivedli na svět hned čtyři děti: Terezku (1 rok), Zuzanku (4 roky), Barborku (9 let) a Vojtu (11 let). Petr pracoval jako vědec, byl manuálně zručný, miloval přírodu. V prvé řadě však miloval svou rodinu a udělal by pro ni cokoliv. Všichni si spolu radostně žili a těšili se, až svůj byt promění od podlahy. Petr i Lucie přitom pocházejí z chudých poměrů, a tak se ve všem museli spoléhat hlavně sami na sebe. Dopředu je hnala především společná láska a odhodlání k ještě lepšímu životu. Pak ale přišla rána jako z nebes. Dne 31. ledna 2018, kdy jejich nejmladší dcerka slavila narozeniny, se Petr zřítil ze skály a zemřel. Během okamžiku se tak Lucie stala vdovou. Přestože ji ztráta milovaného muže neskutečně zasáhla, nemohla se hroutit – musela fungovat. Děti ji potřebovaly. Rodina jako z reklamy bohužel pozbyla jeden převzácný střípek, přesto však bylo proč žít dál...

Těžké začátky

V září se Lucie spolu s dětmi vydala na dovolenou, aby se oprostila od smutné atmosféry domova. V novém prostředí se jí podařilo vnitřně se smířit s Petrovým odchodem. Vedle psychického vyčerpání byla unavená i fyzicky. Nejenže se starala o své děti doma, ale také v rámci svého zaměstnání dojížděla do školky, kde pracuje jako logopedka. Dovolená velmi prospěla i dětem. To nejhorší bylo za nimi. Teď je všechny čekaly nové začátky, ve kterých by své místo měla dostat i radost ze splněných snů.

Jak se staví sen 2019 – 3. díl

Jak se staví sen

Čtyřpokojový byt, ve kterém rodina žije už deset let, prošel částečnou rekonstrukcí ještě za Petrova života. Vzhledem k rozrůstání rodiny bylo třeba se vrhnout na koupelnu, dětské pokojíčky, dílnu... Do společných plánů však zasáhla tragická událost a většina přání se nestihla proměnit v realitu. Ke slovu se tak dostávají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný, kteří se musejí poprat se změnou dispozic, s nahrazením příliš hlučné plovoucí podlahy i s realizací nových úložných prostor. V rodině s tolika dětmi je však hlavně zapotřebí vytvořit každému místo s dostatkem soukromí. Zachovány by přitom měly být alespoň některé původní prvky, na které je rodina zvyklá. Příliš výrazným zásahem do současného bydlení by totiž mohly být narušeny vzpomínky na tatínka Petra – přece jen zde po něm zůstala řada věcí, které vyrobil vlastníma rukama.

Nové bydlení pro pětičlennou rodinu

Pro designéry bylo největší výzvou sladění nových prvků a stávajícího vybavení tak, aby vše ve výsledku působilo naprosto kompaktně. Někde se tedy měnily jen části. Například původní koupelna měla být zachována. Bylo však třeba zútulnit její stěny z chodby, které nevypadaly právě esteticky. Volba padla na obložení sádrokartonem. Designéři se museli mimo jiné popasovat také s napojením původních skříní v chodbě na nové dveře. „Styl proměny lze popsat jako moderní, městský. Barevnost minimalistická, světlá, jako lehký kontrast jsme vybrali pastelově modrou do obýváku a jednoho dětského pokoje, holčičkám pak samozřejmě oblíbenou růžovofialovou. Hodně prokoukly původní skříně v chodbě, kterým jsme pouze vyměnili dvířka za bílá a dali šmrncovní kožené úchytky. U dětí jsme dbali na vytvoření dostatečného pracovního prostoru na psaní. Za chvíli budou ze všech školáci a věříme, že to Lucka i děti za pár let velmi ocení,“ popisují další proměny v bytě designéři.

Pokud vás proměna bydlení pro Lucii a její čtyři děti zaujala, nenechte si ujít další díl pořadu Jak se staví sen. Bude dojemný, zábavný i plný praktických rad.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock