Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Po těžké ztrátě si zaslouží nový domov

Po těžké ztrátě si zaslouží nový domov

To nejtěžší co se může rodiči stát je přijít o vlastní dítě. Paní Lenku tento těžký osud potkal a snaží se s ním vyrovnat, jak nejlépe dokáže. V závěrečném dílu pořadu ,,Jak se staví sen“ designéři pomohli s rekonstrukcí bytu rodině po těžké tragédii. Paní Lenka ztratila dceru, Adélka zase sestru. Pro obě je to těžké období a ve starém bytě už na ně padala úzkost. A jak celá proměna dopadla?

Tentokrát nebyla proměna vůbec jednoduchá. A nejen z technického hlediska. Designéři museli přistupovat k nastalé situaci rodiny velmi opatrně a s respektem. Sami říkají, že to pro ně byla emotivně jedna z nejsilnějších proměn, kterou si prošli.

Pro Adélku a její maminku

Rodina paní Lenky to nemá vůbec snadné. S psychickými problémy se léčí samotná paní Lenka, její bývalý manžel a trpěla jimi i dcera Nikola. Ta se bohužel několikrát pokusila o sebevraždu a nakonec ji našli mrtvou pod skalní vyhlídkou. S neštěstím se paní Lenka musí vyrovnat už jen kvůli své druhé dcerce Adélce.

Trochu světla do pochmurných dní se jim pokusili vnést designéři s novou proměnou jejich bytu. Bylo nutné zvážit, co vše jsou schopni zvládnout za 4,5 dne. To není mnoho a měli tak před sebou náročný úkol. Hlavním problémem bylo vytápění v domě. Rodina topila starými plynovými kamny, která navíc neústila pod okny, jak to bývá běžné, ale do komína. Dům je navíc starý, a proto bylo nutné postupovat opatrně. Přes všechny problémy se podařila výměna trubek, kamen a jejich revize za současně probíhající změny interiéru.

Po těžké ztrátě si zaslouží nový domov

Jak se na proměnu dívají designéři

Tuto proměnu měla na starost dvojice Zuzana Schubertová a Petr Hodan. Shodli se na rekonstrukci v moderním stylu, a to z více důvodů. Byt byl malý, musel se tedy zařídit prakticky a snahou bylo příliš jej nezahltit zbytečnostmi. Klíčové bylo použití jednoduchého nábytku s čistými liniemi. Důvodem bylo také přání dcery Adélky, mít pokoj v moderním stylu.

Ve stejném duchu se nesla i rekonstrukce kuchyně. K propojení místnostní bylo na podlahu použito marmoleum v limetkové zelené barvě. Krytina v dětském pokoji je ze sametového vinylu. Výhodou je dobře omyvatelný povrch příjemný na dotek. Adélka si oblíbila šedou barvu, proto je pokoj laděn v těchto odstínech a je doplněn o hořčicově žluté prvky. Kvůli malému prostoru je postel pro dceru vyšší, aby se pod ní se vešly úložné skříně. Zároveň je v pokoji rozkládací pohovka s velkou ložnou plochou.

Svěží čistý design s hravými doplňky, světlými barvami a praktickým nábytkem, to je pojítkem celé proměny.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se stavísen – extra“ uvidíte v pondělí
16. dubna ve 21.30 na Primě.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock