Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Postav si sen! - Kuchyň a obývací pokoj pro maminku s dcerou

Postav si sen! - Kuchyň a obývací pokoj pro maminku s dcerou

Druhý díl novinkové série Postav si sen! přináší půvabnou proměnu bydlení paní Barbory, která to v životě neměla lehké. Nevydařené manželství, nemoc, ztráta rodičů, … To všechno jí zasadilo tvrdou ránu. Naštěstí má kolem sebe milující rodinu včetně sestřenice, která ji do pořadu přihlásila.

Barbora se už odmala potýkala se zdravotními problémy, které vyústily v operaci a zavedení kardiostimulátoru. V krátkém časovém sledu přišla o oba své rodiče. Tatínek onemocněl fatální amyotrofickou laterární sklerózou, před dvěma lety zemřela i maminka. Barbora tak spolu s bratrem zdědila dům. Sama má dvě třetiny, bratr jednu. Společnými silami se jim dům po rodičích podařilo zrekonstruovat. Bára si ve své části dokázala řadu věcí udělat sama. Šťastně bohužel nedopadlo ani její manželství. Radost jí však dělá třináctiletá dcera Adélka. S jejím otcem mají nadále dobré vztahy, a tak Adélka jezdí i k němu. Naposledy byla Bára zaměstnaná jako kuchařka v kasárnách, kvůli současné epidemiologické situaci je však momentálně na nemocenské. K jejím největším koníčkům patří rybaření.

Bydlení na přání

Přestože Barbora neměla dosud v životě právě na růžích ustláno, je vždy připravena pomoci ostatním. Na oplátku jí její blízcí chtěli splnit sen o novém bydlení. Velkou proměnou měla projít především kuchyň a obývací pokoj. Kdyby se podařilo oživit i zbytek prostoru, bylo by to jenom plus. Ačkoliv se zde najde řada působivých prvků, celek působí bezútěšně a chaoticky. S tím si ale designéři Kamila Douděrová a František Kobližka hravě poradili. Vymysleli koncept proměny tak, aby zrealizovali Bářiny představy, jak jen to bylo možné.

Postav si sen! - Kuchyň a obývací pokoj pro maminku s dcerou

Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje

Proměna nebyla stavebně náročná. Sestávala výhradně z rozšíření otvoru mezi kuchyní a obývacím pokojem. Bylo také třeba vše připravit pro umístění kuchyňské linky, s čímž souvisely i elektrikářské a instalatérské práce. Stav původního bydlení nebyl problematický, a tak celková proměna mohla proběhnout naprosto poklidně. Bylo však zapotřebí vyrovnat různé výškové úrovně podlah v obou místnostech a začistit zvětšený otvor mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Přečtěte si také

Jak se staví sen 2019 – 1. díl

Už dnes budete moci zhlédnout 1. díl nové série pořadu Jak se staví sen. Nalaďte si ve 21:30 televizní stanici Prima a sledujte proměnu kuchyně, která se pod rukama profesionálů promění v půvabné,…

Interiér s rybářskými motivy

To, že Bára ráda tráví chvíle u vody, se stalo hlavním motivem celé proměny. Interiér tak získal osobité kouzlo, které mělo návštěvníkům bydlení prozradit něco málo o jeho obyvatelce. Nemělo tak ale být učiněno infantilním způsobem. Ve výsledku rybářský nádech v interiéru představuje zejména sladění zdánlivých detailů rybích šupin na dekoru obkladu či tapetě. Více proměnu přibližují slova designérů: „Styl proměny můžeme označit jako moderní v kombinaci s klasikou. Nová kuchyň je v moderním hladkém pojetí v šedé barvě v kombinaci se světlým dřevodekorem. Šedá se objevuje v interiéru v několika odstínech, a aby nepůsobila chladně, je doplněna dřevem na podlaze a dveřích. Šedomodrou melancholii rozbíjíme v detailech černým kovem, použitým na svítidlech, křesle, konferenčním stolku. Motiv rybích šupin se promítá do keramického obkladu za kuchyňskou linkou v aquamarinovém odstínu. Motiv vlnek nám přechází i na tapetu za sedací soupravou. Přestože jsme zachovali klasický skleník, nebojíme se kombinovat s plastovými jídelními židlemi, také v modré barvě vody. Kombinace stylu dává prostoru dynamiku, život.“

Šťastnější život snad čeká i Barboru, která si nové bydlení za všechny ty útrapy právem zaslouží. S dotekem modré barvy – barvy naděje – se jistě stane přístavem, do něhož se spolu se svými blízkými bude ráda vracet.

Štítky: jak se staví sen
Zdroj: FTV Prima

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock