Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna bydlení pro osmičlenou rodinu

Proměna bydlení pro osmičlenou rodinu

V dalším díle pořadu ,,Jak se staví sen" proběhne velká proměna bydlení pro početnou rodinu. Manželé žijí v menším domě se svými šesti dětmi a přáli si pro ně nové pokojíčky. Původní stav domu už nevyhovoval. Majitelé jej koupili před patnácti lety jako ruinu a společnými silami jej postupně opravovali. Na celkovou rekonstrukci ale nebyl čas ani dostatek financí. Až nyní se dočkali opravdové změny a my se můžeme podívat jak to celé dopadlo.

Starý dům se dočkal rekonstrukce

Manželé Špinarovi jsou spolu už více než dvacet let. Mají spolu celkem šest dětí: tři děvčata a tři chlapce a žijí dohromady v malém domku. Stavba byla při koupi v zanedbaném stavu a bylo nutné ji rekonstruovat. Společnými silami ji čtyři roky opravovali, ale postupně jim došla síla, čas i peníze na další rekonstrukce.

S postupnou proměnou jim pomáhal i bratr paní Špinarové, který je truhlář. Vyráběl kuchyňskou linku, nebo manželskou postel na míru. Tu si majitelé přáli zachovat. Je takovou zajímavostí v domě Špinarových. Postel je zavěšena u stropu ve společných prostorách obývacího pokoje a vystupuje se k ní po schůdkách.

Skromní lidé, kteří si proměnu určitě zaslouží

Do pořadu ,,Jak se staví sen" se Špinarovi nepřihlásili sami. Zastávají názor, že na světe existuje mnoho potřebnějších rodin. Skromná rodina, co myslíte? Přihlášku za ně poslala sestra pana Špinara, a udělala dobře.

Rodina Špinarových je věřící. Chodí do kostela a jejich aktivity tomu i odpovídají. Chlapci ministrují v kostele a děvčata zpívající v místním farním sboru. Pan Špinar pracuje v marketingu, působí jako nadšený ochotník a miluje Cimrmana. Paní Špinarová se zase stará o děti a pracuje v obchodním oddělení.

Nebylo to jednoduché

Mají rádi přírodní materiály, ale vyhraněný styl v bydlení nemají. Designéři tak měli volnou ruku. Museli ale brát ohledy na přání zachovat zavěšenou postel v obýváku, kterou nechali natřít na bílo a pod ní zachovali pracovní koutek pana Špinara.

Proměna nebyla jednoduchá. Designéři se museli poprat s rozsáhlými změnami a omezeným prostorem, který dům udával. Snažili se při návrhu vytvořit co nejvíce soukromí pro jednotlivé členy domácnosti a vylepšit místa pro setkávání rodiny.

Prvním úskalím byl už jen průjezd k domu, který tvořila pouze udusaná hlína. Malé zádveří nebylo dostačující a nečistoty se tak snáze přenášely do interiéru. V domě bojovali s nerovnými zdmi, prohnutými stropy i křivou podlahou. Úpravou prošla také zastaralá elektroinstalace.

Větve jako lustr

Nové řešení bytu zahrnuje kompletní proměnu nejen dětských pokojů, ale také společných prostor rodiny, kterými je kuchyň ve tvaru ,,U" s obývacím pokojem a spaním rodičů. Designéři nechali zazdít okno do vjezdu, které nepřinášelo příjemný výhled a na jeho místo vsadili niku s policemi. Menší dětský pokoj dostaly dvě starší děvčata a o větší pokoj se dělí zbylé tři děti. Pokoje jsou světlé a zároveň hravé, aby se v nich děti cítily dobře.

Místo klasických dveří použili posuvné, které šetří místo a působí svěže. Stěnu v chodbě nově zdobí tapeta březového lesa a stropní světlo s větvemi. Už na první pohled se celé bydlení rozzářilo a ožilo.

Premiéru dalšího dílu nové série "Jak se staví sen - extra" uvidíte v pondělí 19. března ve 21.30 na Primě.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock