Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Boj s plísní a proměna skoro celého bytu

Boj s plísní a proměna skoro celého bytu

V pondělí 3. února od 21:35 na Primě můžete být svědky proměny bývalé prodejny, která se stala domovem pro maminku a její dvě dcery. Vlhké prostředí, zima a plíseň nedaly spát třetí dceři, která už se osamostatnila a rozhodla se pomocí pořadu Jak se staví sen – extra nechat proměnit nevyhovující bydlení v krásný a zdraví prospěšný domov.

Maminčin nelehký život

Příčinou toho, v jakých podmínkách maminka s dcerami žije, je její bývalý vztah. Po tom, co od ní odešel otec jejích dvou dětí, si našla nového přítele. K Martininým i jejich společným dětem se nějakou dobu choval báječně, pak se ale všechno změnilo. Začal brát drogy, krást doma i mimo domov, řídil opilý a pod vlivem drog. Okrádal i svou partnerku a týral ji jak psychicky, tak fyzicky. Alimenty neplatil. Všechno zašlo tak daleko, že skončil ve vězení. Tím ale neskončilo rodinné trápení. Své nejbližší okolí totiž zadlužil. Martina tak musela splatit všechny jeho dluhy, a tak na tom dodnes není finančně právě nejlépe. Naštěstí jí dcery pomáhají a chodí na brigády. Celkem vychovala čtyři děti – tři dcery a jednoho syna. Martina je po třetí operaci ruky a brzy podstoupí výměnu kolenního kloubu. Zatímco nyní je v částečném invalidním důchodu, dříve pracovala po dlouhá léta jako ošetřovatelka v domově seniorů a poté ve výrobě léčiv.

Bydlení v bývalé prodejně

Prostory, ve kterých maminka Martina spolu s dcerami bydlí, nepůsobí vůbec utěšeně. Jedná se o dům, který dříve fungoval jako prodejna. Namísto výlohy už je tu sice klasické okno, přesto ale byt v přízemí rodinného domu není právě uzpůsoben k bydlení, a to především po zdravotní stránce. Všudypřítomná vlhkost, plíseň a zima nepředstavuje komfortní domov pro tři ženy. Ty žijí ve dvou nevyhovujících místnostech. Jednadvacetiletá Tereza a šestnáctiletá Kristýna, obě studentky, bydlí ve společném „dětském“ pokoji, zatímco maminka Martina bydlí ve druhém pokoji, který zároveň slouží jako obývací pokoj s kuchyňským koutkem. Dům je přitom až na novou střechu starý a zastaralé je i jeho vybavení. Vedle vlhkosti a plísně tu život znepříjemňuje také nevhodné osvětlení a studená podlaha.

Boj s plísní a proměna skoro celého bytu

Sen o novém bydlení

Nejstarší dcera Nikola, která už má rodinu a bydlí jinde, by si přála, aby se mamince a sestrám dostalo plnohodnotného domova, ve kterém bude dostatek světla, tepla a zkrátka rodinné pohody. Všichni by si podle ní zasloužili pěkně zařízený koutek jenom pro sebe, bez chladu a nekvalitního světla. Především dosažení tepelného a světelného komfortu se tak stalo výzvou pro designéry ve složení Martina Pištěláková a Jan Bek. Ti se tak museli zaměřit především na vlhký a nedostatečně zateplený interiér. S vlhkým zdivem a studenou dlažbou tak udělali krátký proces.

Přečtěte si také

Jak se staví sen 2019 – 8. díl

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka tentokrát promění starý dům paní Zdeny, babičky, která dostala do péče dvě svá vnoučata. Život k ní nebyl příliš shovívavý, takže si proměnu od podlahy…

Proměna bytu doslova od podlahy

Díky malé metráži bytu, nemohli designéři měnit dispozice. Ponechali tak rozdělení bytu na pokoj pro maminku a pokoj pro dcery, přičemž se zaměřili právě na dosažení tepelného komfortu v interiéru a s tím spjatého odstranění vlhkosti a plísní. K zateplení si tak dopomohli podhledem, kdy odebrali podbití,  a prostor kolem trámů vyplnili kvalitní izolací. Původní studenou podlahu vystřídala příjemná vinylová podlaha světle dubové barvy. Proměnou prošel také nevyhovující kuchyňský kout. Kuchyně získala jednotný charakter a plnohodnotnou kuchyňskou linku.

Bydlení si sice získalo novou tvář, najdou se v něm však i tradiční prvky. K těm patří obklad imitující bílé cihly, který interiéru dodává zajímavý venkovský ráz. Co se týče palety použitých barev, prim zde hraje bílá barva v kombinaci se světlými odstíny dřevodekoru a akcenty černé barvy. Pro prvky vestavného nábytku a dveře tak designéři zvolili materiál imitující dub. Bílou barvou nešetřili především kvůli malé metráži bytu. Pohráli si však s různými texturami a bytovými doplňky. Pro maminku a její tři dcery tak na přání té čtvrté vzniklo krásné bydlení plné světla, tepla a pohody.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock