Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se staví sen 2019 – 4. díl

Jak se staví sen 2019 – 4. díl

Další díl pořadu Jak se staví sen nás přivedl do bytu paní Jany, která si do pěstounské péče vzala dvě dvojčata. Ta porodila její tehdy drogově závislá dcera. Amálka i Rozárka dělají Jany život veselejší, mnohem lépe by se jim všem však žilo v novém bytě. Na jeho rekonstrukci však Jana nemá peníze. Podaří se designérům splnit sen této sympatické rodiny?

Babičkou i matkou zároveň

Paní Jana neměla právě veselý život. Manželství se jí brzy rozpadlo a ona zůstala na své děti sama. Ani ty jí však radost nedělaly. Propadly drogám a Jana se v práci musela ohánět, aby splatila jejich dluhy. Poté, co se dozvěděla, že její drogově závislá dcera otěhotněla, musela s prací na tři směny skončit. Po porodu si dceru i její dvojčátka vzala k sobě. Chodila na noční a trnula hrůzou, co se doma děje. Dcera totiž drogy brát nepřestala. Protože hrozilo, že jí sociálka děti vezme, požádala paní Jana o jejich převzetí do pěstounské péče. Nejenže se z ní tak pár let před padesátkou stala babička, ale vlastně i matka. Zůstala tedy s malou Amálkou a Rozárkou doma, protože jejich skutečná matka o ně nejevila zájem. Kvůli krádežím pak dokonce strávila dva roky ve vězení. To jí, zdá se, prospělo, a tak s drogami skončila. Na vztahu k dětem se však nic nezměnilo – jejich matka odjela za prací do Německa.

Sen na objednávku

Jana jako vyučená prodavačka pracuje v jídelně ve školce, kterou navštěvují její dvě vnučky. Je pyšná na to, jak se dětem daří, jak jsou šikovné a hodné. Přesto by jim moc ráda vedle své lásky dopřála i krásnější domov. Byt, ve kterém všichni bydlí, ale musí ještě šest let splácet, a tak na jeho rekonstrukci nezbývají peníze. Proto ji také do pořadu Jak se staví sen přihlásila její kamarádka. Největším přáním paní Jany je přitom pokojíček pro budoucí školačky a také proměna koupelny. Pryč by mělo jít i staré bytové jádro. Byt paní Jany v panelovém domě je sice starý, ale zato udržovaný. Pořádná rekonstrukce by mu prospěla. Tentokrát se tohoto úkolu chopí designéři Kamila Douděrová a František Kobližka.

Jak se staví sen 2019 – 4. díl

Rekonstrukce bytu

První myšlenkou designérů bylo vyměnit babiččinu ložnici za dětský pokoj, čímž by dvojčata získala mnohem více prostoru. Holčičky tak mohou zůstat spolu a babička nepřijde o své soukromí. Nové obrysy měla získat i koupelna s toaletou a také chodba, ve které dosud překážela pračka. Ta se záhy vrátila zpátky do zrekonstruované koupelny, která nyní působí svěžím a elegantním dojmem.

Byt ožil také díky nové podlaze z tmavšího dřeva a novým tradičním i posuvným dveřím. Ty hrají velkou roli právě mezi koupelnou a toaletou, což umožnilo zachování soukromí. „Místo vany jsme dali prostorný sprchový kout se sklopným sedátkem a velkou hlavovou sprchou. WC mísa je závěsná a velmi praktická na údržbu. Přidali jsme skřínky a topení. Obklady jsou bílé v kombinaci s dekorem tmavého dřeva. V pokojích a chodbě hraje ústřední motiv tapeta, která je nalepená na některých stěnách. Jedná se o dva květinové vzory z jedné série v několika barvách, což nám umožnilo hravě kombinovat, a dát tak pokojíkům osobitý ráz. Třešničkou na dortu jsou doplňky z barevného plexiskla, které slouží jako ozdoby i jako praktické věšáky,“ přibližují proměny v bytě v designéři.

Proměna napříč generacemi

Výsledkem proměny bydlení pro babičku a její vnoučata je tedy svěží a velmi elegantní byt v neutrálních tónech, zato s hravými barevnými akcenty a vzory. Každý si zde přijde na své, a přitom je vše hezky kompaktní. Proměny se navíc dočkal i pokoj, který původně sloužil jako herna. Odteď bude příležitostným místem pro někoho, kdo se domů může kdykoliv zase vrátit...

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock