Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkroví mladého právníka se žlutými akcenty

Podkroví mladého právníka se žlutými akcenty

Také už se těšíte na jaro? S dnešním článkem si přijdete na své. Náznaky jara jsou totiž patrné v interiéru loftu v Nowych Bielicach v severozápadním Polsku. Paprsky slunce jej příjemně prohřály a zanechaly za sebou sytě žluté akcenty.

V 60. letech se opuštěné továrny stávaly centrem uměleckého bohémského života. Vzhledem k tomu, že jejich obyvatelé obvykle neměli prostředky na uspořádání takových obrovských prostor, ponechali postindustriální budovy nedotčené. Tímto ležérním přístupem se zrodila móda loftového bydlení, která inspiruje mnoho architektů k vytváření originálních interiérů. Byt v Nowych Bielicach, který zařídila Sandra Białkowska ze studia Dobry Komunik, je toho dokonalým příkladem.

Žlutá barva v interiéru

Interiér podkrovního bytu se měl stát novým domovem pro mladého právníka Michała, který designérku seznámil se svými sny o moderním bydlení. Ta se poté rozhodla pro ladění bytu do černé, šedé a bílé barvy se žlutými akcenty. Právě žlutá barva, která bývá spojována s bezstarostným odpočinkem, dovolenou a sluncem, loft příjemně rozjasnila. Obecně jsou odstíny žluté v interiéru výrazným barevným akcentem, který vnáší do našich domovů hřejivý dotek slunečních paprsků. Tato barva zesvětluje a dodává interiéru pozitivní charakter. Skvěle přitom vynikne v interiéru laděném do neutrálních barev, jakým je právě tento loft. Žlutá barva se zde objevuje na řadě vybavení. Patří k nim zejména křeslo, židle, ale i polštářky či obrazy. Žlutá je dokonce i postel, která tak opticky projasnila malou ložnici v černošedé barvě.

Podkroví mladého právníka se žlutými akcenty

Přírodní beton a skleněné povrchy

Interiér v industriálním stylu je příjemně otevřený a vzdušný. Vděčí za to jak kombinaci barev, tak minimalistickému konceptu bydlení. Průmyslovou atmosféru interiéru umocňují například schody z přírodního betonu. Klasická kuchyně s velkým podílem přírodního dřeva tento poměrně strohý loft výrazně prohřála. V jídelně zaujmou kovové židle ve dvou barvách a stůl s betonovou deskou na kovovém podstavci. Hlavním lákadlem v obývacím pokoji je měkká a velmi pohodlná šedá rohová pohovka a jasně žluté křeslo. Ložnici mimo jiné zdobí posuvné dveře se zrcadlovým čelem, které prostor opticky zvětšují. Zrcadlo hraje významnou roli také v domácí pracovně. V té se našel dostatek místa pro knihy, ve kterých Michał s ohledem na svou profesi často listuje. Police a stůl v pracovně jsou vyrobeny z kovu, přičemž jejich vrchní části jsou skleněné, což vytváří lehkou průmyslovou strukturu.

Útulné bydlení v pánském stylu

Chodba, i když jednoduchá a docela minimalistická, má několik prvků, které si zaslouží pozornost. Patří k nim zejména působivé dveře se skrytým rámem a také designové lampy snášející se nad schody. Dalším zajímavým řešením je zábradlí, které začíná v přízemí, prochází celou svou výškou a končí v prvním patře. Koupelna je příkladem typické mužské „jeskyně“ s nápadným tmavým dřevem, dlaždicemi, velkým umyvadlem a zrcadlem. Ačkoli bývá industriální styl obvykle spojován s úspornými opatřeními a chladným dojmem, projekt Sandry Białkowské dokazuje, že interiér inspirovaný továrnou může být velice teplý a útulný.

Hřejivý dojem v podkrovním bytě mladého právníka vzbuzují především akcenty jasně žluté barvy, které se rozbíhají napříč jednotlivými místnostmi. Interiér příjemně projasňují a jeho obyvateli přinášejí v současné době tolik důležitou radost a optimismus.

Zdroj: plndesign.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock