Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pasivní dům na kraji jihočeské obce

Pasivní dům na kraji jihočeské obce

Když staví projektant, může vzniknout opravdu ukázkový pasivní dům. To je i případ jihočeské obce Myslkovice, na jejímž okraji vyrostl rodinný pasivní dům propracovaný do detailu.

Nové bydlení vyrostlo na pozemku o velikosti 1700 m2 pod taktovkou projektanta Jakuba Kratochvíla, který je zároveň majitelem objektu. Pro jeho stavbu použil cihly HELUZ Family 50 2in1. Tento materiál se totiž vyznačuje nejlepšími tepelněizolačními parametry na trhu. Nebylo už tedy zapotřebí dodatečného zateplení domu. A vhod přišly také roletové a žaluziové překlady HELUZ.

Obvodové konstrukce z jednovrstvého zdiva

Jestli se na něčem nevyplatí šetřit, tak jsou to obvodové konstrukce domu. Neslevil na nich ani Jakub Kratochvíl, který si vybral právě cihly HELUZ Family 50 2in1. Zaujaly jej výhody jednovrstvého zdiva, které má delší životnost, než je tomu u vnějšího zateplovacího systému, a které zajistí i zdravější vzduch v interiéru. Zdivo totiž bez vnějšího zateplení mnohem lépe dýchá. To, že se pod omítkou nenachází měkký polystyrenový obklad, s sebou nese i další pozitivum. Nedojde totiž tak snadno k mechanickému poškození. Pevná tvrdá vnější fasáda se tedy ukázala jako skvělá volba.

Pasivní dům na kraji jihočeské obce

Interiér, který se v létě nepřehřívá

Využití zde našly i roletové systémy HELUZ, díky kterým se v interiéru udržuje příjemná teplota. V letních měsících tak nedochází k nežádoucímu přehřívání vnitřku domu. Praktická stránka jde navíc ruku v ruce s tou estetickou. Návin na roletu je totiž osazen v keramobetonovém překladu s vloženou izolací z polystyrenu. Roleta je tudíž v překladu skryta a nenarušuje vzhled fasády. Roletové systémy si majitel velice chválí, lituje však toho, že v době výstavby neměl ještě k dispozici keramické stropní panely HELUZ pro větší sklony střech a zajištění ideální teploty v interiéru v letních měsících.

Šedobílé bydlení

Dvoupodlažní dům zaujme svou jednoduchostí, čistými liniemi a barevnou střídmostí. Hlavní roli zde hraje bílá barva a šedé odstíny. Bílou fasádu tak příjemně doplňuje antracitová střecha a okna téhož odstínu. Majitel má v plánu, že i část plotu bude z prostřihávaného plechu antracitové barvy a na terase se uplatní tmavě šedá břidlice. Stejná barevná kompozice se objevuje rovněž v interiéru domu. Světlá výmalba a hlavní vybavení lze totiž vždycky rozzářit doplňky ve svěžích barvách.

Přečtěte si také

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Existují místa a budovy, na které se podíváte a nenapadne vás, že mají jedinečnou historii. Jsou tak moderní a v duchu dnešní doby, že by jim nikdo nepřisuzoval zajímavou minulost. Ale zdání klame.…

Dům propojený s přírodou

Stavba s půdorysem ve tvaru písmene L a dvěma pultovými střechami je otočena do přilehlých polností, ve kterých už další výstavba nemá pokračovat. Na jižní straně domu se nachází vstup navazující na komunikační chodbu, která se táhne středem domu. Z té se dá vejít do jednotlivých místností v přízemí a rovněž po schodišti vystoupat do podkroví. Zajímavě je řešený především obývací pokoj s pracovnou. Zde je totiž možné díky prosklené konstrukci a francouzskému oknu vejít přímo do zahrady nebo se v případě nepříznivého počasí alespoň pokochat velkorysým výhledem. Na schodiště v přízemí navazuje chodba, která umožňuje vstoupit do pokojů v patře.

Pasivní dům na kraji jihočeské obce

Domeček pro papoušky

Mezi další promyšlený krok projektanta patří prosklený roh v obývacím pokoji, který mimo jiné přispívá k prosvětlení a provzdušnění místnosti. Majitel si chce totiž vedle domu postavit ještě domeček pro papoušky, kteří jsou jeho velkou zálibou. Plánuje postavit asi deset voliér, na které bude mít z proskleného rohu obývacího pokoje pěkný výhled. Domeček bude nejspíš zděný a jistě vytápěný, aby se v něm teplomilné ptactvo cítilo jako doma.

Na okraji jihočeské obce Myslkovice tak vzniklo příjemně čisté bydlení v neutrálních barvách. Projektant si jej přizpůsobil svým potřebám a ukázal, jak dokonale promyšlený může být takový pasivní dům. Propracovaný do detailu myslí jak na příjemnou teplotu v interiéru po celý rok, tak na majitelovu chovatelskou vášeň.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: www.heluz.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock