Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům mezi stromy, přesto v hlavním městě

Dům mezi stromy, přesto v hlavním městě

Rodinný dům na okraji Varšavy zaujme pestrobarevným interiérem plným invence. Jeho krásu umocňují inspirativní výhledy do přírody, která jako by se zdála být na dosah. Utopený mezi stromy představuje dokonalé útočiště uprostřed překrásné krajiny, a přesto v hlavním městě.

Tento působivý rodinný dům navrhli architekti z poznaňského studia Ultra Architects. O neobyčejné kouzlo svěžího interiéru se postarali interiéroví designéři ze studia InsideARCH. Výsledný efekt majitele mile překvapil.

Dům propojený s přírodou

Rodinný dům na okraji Varšavy byl navržen ve formě jednoduchého zaobleného bloku, který zdobí fasáda z neimpregnovaných sibiřských modřínových desek. Stavení je obklopeno borovým lesem a díky přirozenému vzhledu fasády dokonale zapadá do okolí. Celková plocha zaujímá 260 m2, přičemž největší část zabírá otevřené přízemí, které je velkoryse prosklené. Díky panoramatickým oknům, která jsou v přízemí instalována, les vizuálně proniká do interiéru. Ložnice a další pokoje ve druhém patře jsou menší, ale stejně prostorné a otevřené vnějšímu světu.

Prostorné a vzdušné bydlení

Hlavním předpokladem projektu bylo důsledné přizpůsobení interiéru vnější architektuře. Cílem bylo rovněž vizuální propojení jednotlivých místností a borového lesa obklopujícího dům. Tento efekt umožnila panoramatická okna v přízemí a velká okna v mezipatře. Prostor v přízemí měl být co nejotevřenější, což se také povedlo. Není tedy divu, že zde obyvatelé tráví většinu svého volného času. Je to ideální místo pro setkávání členů domácnosti a jejich hostů.

Dům mezi stromy, přesto v hlavním městě
Foto: Yassen Hristov

V hlavní roli dřevo

Stojí za to věnovat pozornost uspořádání přízemních zón. Vstupem do budovy z haly lze plynule projít kuchyní a jídelnou, k posezení svádí luxusní gauč s úchvatným výhledem do lesa. Jídelně dominuje velký stůl z jilmového dřeva, na kterém je možné si povšimnout jeho přitažlivých nedokonalostí. Také tato přirozenost připomíná blízkost přírody. V jídelně v neposlední řadě zaujme knihovna z březové dýhy, která kontrastuje s prolamovanými ocelovými schody umístěnými těsně nad ní. V přízemí je situována rovněž malá koupelna, prostor pro psa a skříň.

Úchvatné kombinace materiálů a barev

Po schodech lze vystoupat do soukromého prostoru v prvním patře, ve kterém se nacházejí ložnice. Pozornosti zde neuniknou krásné dubové podlahy, dýhovaný nábytek, vzorované koberce a další dekorativní textilie. Podobně jako v ostatních místnostech se i tady hlásí o slovo kombinace zlaté, růžové, vínové, zelené a tmavě modré barvy. Tato škála barev je totiž ideální pro spojení se světlým dřevem a všudypřítomnou svěží zelení, která se objevuje jak v interiéru, tak v exteriéru.

Dům mezi stromy, přesto v hlavním městě
Foto: Yassen Hristov

Zahrada na terase

Majitel domu miluje květiny. Prostor pro ty exotické tak vznikl přímo v proskleném přízemí. Další zahrada vznikla přímo na terase v prvním patře, na kterou lze vejít přímo z ložnice. Zajímavostí pak je, že koupelna příslušící k ložnici umožňuje otevřít skleněné dveře na terasu. Jakmile přijdou teplé dny, mohou se obyvatelé domu sprchovat na dosah přírodě.

Na okraji Varšavy tak vzniklo svěží bydlení plné invence. Vyhlíží do daleka zpod vzrostlých stromů a užívá si ničím nerušené pohody, za kterou vděčí zejména kráse přírodního bohatství.

Foto: Yassen Hristov
Zdroj: www.insidearch.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock