Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Odchod dětí z domova znamenal novou cestu za vysněným bydlením. Jak dopadla realizace pro manželský pár, který si chtěl splnit sen o skloubení venkovského stylu s dotekem středomoří?

Manželský pár má dva dospělé syny a v původním vícepodlažním domě bylo pro dva prostoru až moc. Proto se rozhodli opustit hlavní město a odejít za klidem venkova. A jejich současný dům si je našel skoro sám. Oba velmi rádi jezdí na kole a na jejich oblíbené trase natrefili na dům k prodeji. Sice je v původním stavu nijak neuchvátil, ale viděli v něm velký potenciál, který za pár měsíců proměnili v realitu. Dům byl ve stavu holostavby, měl pouze okna, vnitřní stěny, sádrokartonové podhledy a fasádu. To je přesně ten moment, kdy máte volnou ruku a fantazii se meze nekladou. Majitelé měli jasnou představu o svém budoucím domově. Chtěli si splnit sen o bydlení v domě ve venkovském stylu. Autorkou interiéru je Dominika Tománková - DT Interior design, která vize majitelů přeměnila ve skutečný domov, kde je radost být a relaxovat.

Masivní dřevo a základ v zemitých tónech

Obytné prostory jsou částečně otevřené a nesou se v přátelské atmosféře. Hlavní slovo má masivní dřevo, zemité odstíny, modré akcenty, pálené cihly a suvenýry z cest, sloužící jako dekorace. V domě jsou tři pokoje, dvě koupelny, obývací pokoj spojený s kuchyní a naprosto úchvatná zimní zahrada. Ta bývala dříve pouze terasou, ale majitelé ji chtěli obývat celoročně a mít pocit, že jsou právě v přímořském letovisku. Zimní zahrada má velkorysých 35 m2 a je v ní vše potřebné pro relax. Prostorná sedačka, masivní jídelní stůl i kuchyň a maximální výhledy do zahrady. Zimní zahrada má velké výsuvné dveře, které po otevření spojí prostor se zahradou. Závěsná křesla umožňují relax v zahradě i v blízkosti zázemí domu.

Praktický mech

Majitelé si proměnu domu velmi pochvalují a cítí se v něm skutečně jako doma. V interiéru je mnoho zajímavých detailů, jedním z nich je mechová stěna v koupelně. Jde o běžnou stěna, která byla obložena speciálně upraveným mechem. Mech je velmi nenáročný, stačí mu běžná pokojová teplota a vlhkost nad 50 %. Použití v koupelně se přímo nabízí. Výhodou mechové stěny je čištění vzduchu od prachu a dokonce i akustické vlastnosti. Oproti průmyslovým produktům umí mechová stěna pohltit dvojnásobné množství hluku.

Středomoří i lidové motivy

Jak je z fotek patrné, celým prostorem se nesou lidové motivy. Ty, po domluvě s majiteli, ručně malovala sama designérka. Šlo především o podtrhnutí venkovského stylu spolu s použitím zemitých barev, přírodních materiálů, retro prvků s modrými akcenty.  Majitelé během dvou měsíců získali své vysněné bydlení.

Zdroj: www.bydlo.cz/dt-interior-design

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Kuchyň EGGERSMANN - nano povrch

RD v Říčanech II

Malá, ale šikovná toaleta

Pokoj pro skejťáka

Kuchyně se skříní na whisky

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock