Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Originální vila pod Alpami

Originální vila pod Alpami

Ve městě Reith bei Kitzbühel v Rakousku vyrostla originální horská stavba, která je specifická konzolovým horním patrem. Hmota vystupuje do prostoru a dodává domu zvláštní dynamiku.

Reith bei Kitzbühel se rozkládá uprostřed dechberoucí krajiny. Na severní straně se k nebi tyčí vrcholky pohoří Wilder Kaiser, na jižní se vine pásmo zvlněných kopců a na východní se klikatí síť turistických stezek. V Reithu se podařilo zachovat kouzlo tradiční alpské vesničky, které učarovalo i majitelům této horské vily.

Vila netradičního vzhledu

Moderní dvoupatrový horský dům byl navržen architekty ze studia Plan360°. Budova se skládá z dvoupodlažní základny a konzolového horního patra. Oba komponenty jsou navzájem uspořádány do pravého úhlu. Došlo tedy k dokonalému využití pozemku a jemu příslušících výhledů. Spodní patro vily je obloženo kamenem, zatímco horní konstrukce je opatřena svislým dřevěným bedněním. Konzolové horní patro pod sedlovou střechou je na spodních patrech situováno ve směru sever-jih.  Centrálně je situováno na pohoří Wilder Kaiser.

Originální vila pod Alpami
Foto: Hannes Niederkofler

Uspořádání bydlení

Bezprostředně za vstupem do vily se nachází předsíň, z níž se dá do patra vystoupat pomocí schodů nebo výtahu. Na západní straně se nacházejí čtyři ložnice s příslušným sociálním zařízením. Na východ vedou dveře do otevřené garáže. Stromy, které prorůstají otvory ve střeše přístřešku pro auto, vytvářejí otevřenou a přátelskou atmosféru. Hlavní ložnice orientovaná na západ se nachází v suterénu, do kterého se vchází přes velkou šatnu a koupelnu. Na této úrovni se nachází i vinný sklípek, fitness a wellness. Do těchto prostor se vchází z atria. Úklidové, skladovací a technické místnosti se nachází ve sklepní části domu. V patře je situována otevřená kuchyň a také obývací pokoj s balkony na obou koncích. Na západní straně se nachází přístup na velkou střešní terasu s krytým posezením.

Uprostřed dechberoucí krajiny vzniklo originální bydlení, které zaujme svým exteriérem i interiérem. Vzdává hold minimalistickému stylu, přírodním materiálům a překrásným výhledům.

Štítky: vila v přírodě
Foto: Hannes Niederkofler
Zdroj: www.plan360.at

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock