Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tohle je ráj v džungli Kostariky

Tohle je ráj v džungli Kostariky

Kdo by se nechtěl probouzet uprostřed krásné přírody, která není neprodyšně skrytá za klasicky orámovanými okny? Poslouchat zvuky hravých malp, gekonů a tukanů, a za tím vším se nechat unášet pohledem na nekonečný Pacifik? Snad každý by rád okusil Pura Vida, ryzí život, ke kterému vybízí Kostarika, nejšťastnější země světa, a její naprosto úchvatný komplex Art Villas, který si tu vysnil a vybudoval jeden úspěšný Čech.

Unavený prací a toužící po čase, který by měl jen pro sebe a svou rodinu, nechal v náruči smaragdové zeleně vyrůst dvě větší luxusní vily a čtyři menší hravé vilky. Přirozeně splývají s okolní džunglí a přitom poskytují bezpečí, krásu a komfort moderní architektury. Lákají svým otevřeným interiérem a od úplného splynutí s přírodou jsou odděleny jen pomocí skleněných stěn. V maximální pokoře, která nechce ničím ubrat na atmosféře okolí, se tu snoubí beton, sklo, dřevo a kov. Vedle prostoru pro bydlení se zde nachází místo k setkávání, tanci, odpočinku a poznávání sebe sama.

Šťastné bydlení uprostřed přírody

Není divu, že se národní heslo obyvatel Kostariky Pura Vida stalo místním pozdravem. Tato dvě slova se dají přeložit jako „ryzí život“ a odkazují tak na bydlení plné štěstí a pohody v náruči překrásné přírody. Bohatě naplněný život slibuje i projekt českého byznysmena Art Villas, který svým minimalisticky zařízeným interiérem i chytrým propojením s okolím své návštěvníky učí, jak v životě zpomalit a plně si jej vychutnat. Art Villas je tak nejen domovem svého investora, ale je i pronajímán těm, kteří chtějí žít po jeho způsobu - ve výjimečných domech, které dokonale souzní s divočinou.

Česká architektura ve Střední Americe

Místo, ve kterém se překrásná příroda spojila s moderní architekturou, se nachází v okolí městečka Uvita. Na dosah má Playa Hermosa, tedy Nádhernou pláž, a Bahia Ballena, Zátoku velryb. Na podobě vil, ve kterých se střetl středoamerický ráj s Českou republikou, se podílela česká architektonická studia FormaFatal a Refuel. Celý projekt pak zastřešovala Dagmar Štěpánová, česká architektka z prvně jmenovaného studia. Ve dvou hlavních vilách, Art Villa a Atelier, tak vznikl úchvatný prostor, který plynule navazuje na okolní džungli, a přitom je příjemným útočištěm splňujícím nejnáročnější požadavky na moderní bydlení. Syrový beton zdí se zde harmonicky setkává s ručně malovanými dlaždicemi, speciálně pro tento projekt navrhovaným nábytkem či designovým osvětlením. Otisk umění a precizní práce českých firem je v tomto případě nezanedbatelný. Kromě České republiky se řada prvků vyráběla přímo v Kostarice, případně dorazily ze sousedních zemí, jako je Nikaragua.

Uspořádání resortu Art Villas

Atelier, menší vila resortu, byla původně navržena jako dům majitele. Nachází se v ní tři ložnice. Větší Art Villa už má ložnic pět. Obě vily přitom vedle dechberoucích výhledů na oceán nabízejí také vlastní bazén, Art Villa i posilovnu. Součástí komplexu jsou ještě čtyři dvoulůžkové vilky Coco. Sám majitel je připodobňuje k semínkám rostlin. Jsou obklopeny uklidňující tropickou vegetací a opět odkazují na českou stopu. Koncept tohoto netradičního bydlení pochází od českého studia Archwerk. Areál resortu pak doplňuje zastřešený pavilon The Wing. Tato multifunkční terasa plní funkci tréninkového centra, tanečního sálu i wellness. Chybět nemůže ani sauna, která má ve velkém horku velmi blahodárně účinky.

Bydlení plné svěžího vzduchu

Vysněnou představu úspěšného byznysmena a jeho manželky ztělesnil jejich přítel a architekt Jan Skoupý ve spolupráci se Zbyňkem Ryškou ze studia Refuel Works. Z krajiny tak vystoupily dvě tenké ostré linie, velkou roli si zahrál surový beton v kombinaci s dřevem a sklem. Právě sklo se postaralo o to, aby dům vypadal, jakoby neměl žádné stěny. O propojení s přírodou se zasloužily i posuvné stěny a dveře, které bývají přes den i noc otevřené. Celkově je dům navržen tak, aby v něm vítr přirozeně profukoval a vytvářel tak bydlení plné svěží atmosféry. Na rozlehlou Art Villu navazuje ze všech stran terasa vybíhající vysoko nad terén, kterou ukončuje bazén. Ve sníženém přízemí se naproti tomu nachází technická místnost s prádelnou a venkovní kuchyní, plně vybavená posilovna, příležitostná ložnice pro zaměstnance nebo velká dětská herna s boulder stěnou, knihovnou a autodráhou. Menší vila Atelier je především díky dřevěnému stropu o poznání útulnější. Zvláštní charisma jí dodává opalované obložení podle staré japonské techniky shou-sugi-ban a hliníková fasáda v barvě cor-tenu chránící otevřený prostor před ostrým sluncem, která se dá jednoduše nadzvednout. O hravost v tomto luxusním resortu se starají nad prorostlým srázem situované čtyři vilky vejcovitého tvaru s názvem Coco. Každá má vlastní koupelnu a všechny nabízejí přímo z postele neuvěřitelný pohled do útrob divočiny.

Resort Art Villas se stal životním projektem úspěšného byznysmena a jeho rodiny. Vložil do něj hodně peněz, vášně a energie. Dostal možnost přiblížit se k přírodě, splynout s divočinou a umožnit to samé i hostům svého resortu. Zatím se soustředí na Kostariku, v hlavě už se mu ale rodí myšlenky, jak podobný komplex vybudovat na místě s drsnějším podnebím. Třeba v Patagonii.

Štítky: vila v přírodě
Foto: BoysPlayNice
Zdroj: www.formafatal.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Idylický dům v Chorvatsku

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock