Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní vila splývá s terénem

Moderní vila splývá s terénem

Na okraji Trutnova vyrostla překrásná moderní vila umně zasazená do svažitého pozemku. Její bělostná fasáda koresponduje s mraky nad hlavou, nechybí tu bazén ani moderně pojatá zahrada. Jedná se zkrátka o místo jako stvořené k odpočinku za horkých letních dnů.

Za touto úchvatnou vilou stojí architekti ze studia VOCET Architect, kteří jsou známí tím, že architekturu podmiňují vztahu k člověku i přírodě. To je také patrné na kompozici tohoto moderního bydlení, které má časem jakoby vrůst do zahrady. Vila posazená do svažitého terénu tak neměla vyčnívat shora ani z boku. Měla se poddat okolní přírodě a hladce se začlenit do terénu.

Vila určená k odpočinku

Voda, zeleň a nebe. To jsou stěžejní prvky mozaiky tohoto úchvatného bydlení. Vila má horní i spodní zahradu. Spodní se táhne kolem dostatečně velkého bazénu s průzračně čistou vodou. Nechybí zde lehátka a pozvolný přístup na zahradu.

Celek je tak k relaxaci jako stvořený. Přitom vůbec nepůsobí okázale, ale mile, jednoduše a sympaticky. Z výhledů do krajiny čerpá také interiér vily. Obývací pokoj nabízí přes bazén výhled do luk a polí, a to prostřednictvím obrovské prosklené stěny. V horní části domu se nachází ložnice s prosklenou koupelnou. Překrásné výhledy do okolí si tak majitelé domu mohou užívat jak z postele, tak při koupeli.

Vysoce komfortní bydlení

Ke komfortu této moderní vily přispívá nejen bazén, ale také wellness a posilovna. Dům disponuje i praktickou a estetickou zelenou střechou, na níž se nachází horní terasa. Vstupuje se na ni přímo z pracovny. Dolní pokoje mají zase terasu krytou horní částí vily. Díky absenci staveb v okolí vily působí celek neskutečně svobodným, nestísněným dojmem. Naplno tak může vyniknout jak relaxační zahrada, tak vila s bazénem. O soukromí majitelů je tedy skvěle postaráno. Bez nežádoucích pohledů si mohou užívat zaslouženého odpočinku.

U Trutnova tak vznikla moderní vila, která postupem času vroste do terénu. Zaujme svou architekturou i překrásným okolím, které je díky proskleným stěnám úzce provázáno s interiérem.

Foto: Jiří Ernest
Zdroj: www.vocet.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vánoční inspirace a dekorace

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock