Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přidali k domu vzdušnou ocelovou konstrukci

Přidali k domu vzdušnou ocelovou konstrukci

Villa Fleisch stojí v rakouském městě Dornbirn už od roku 1929. Směrem do ulice vyhlíží tradičním a vcelku nenápadným dojmem. Návštěvníci přilehlé zahrady však mohou obdivovat estetickou a praktickou stránku ocelové konstrukce, která se stala výraznou součástí domu.

V souvislosti se sídlištěm plným podobně vyhlížejících domů byla tato vila navržena v roce 1929 architektem Wilhelmem Fleischem. Roku 1935 se jí dostalo rozšíření na severní straně o další čtyři metry. Stávající prostorová struktura, malý nájemní byt a pokoj pro hosty v přízemí, stejně jako rodinný byt, zůstaly zachovány. Horní dvě podlaží si na přání majitele prošla výraznou proměnou. Dispozice byla změněna, stěny zbourány a přestavěny tak, aby vznikla logická posloupnost místností se specifickými pohledy.

Vzdušná a praktická ocelová konstrukce

Historickou budovu pod taktovkou ateliéru ARSP Architecten osvěžila ocelová konstrukce, která plní praktickou i estetickou stránku. Dům poněkud netradičním způsobem rozšířila a dodala mu zajímavý, jakoby síťovaný vzhled. Na dříve nezastavěné severní straně budovy umožňuje ocelový nástavec po celé výšce konstrukce přístup ven ze všech pater. Směrem do zahrady tak vila ukazuje svou křehkou siluetu, zatímco směrem do ulice je barevné schéma budovy sladěno s kontextem sídliště a jinak nezměněno. Ocelová konstrukce zabezpečuje vnější zakončení jednotlivých pater domu, a tak vytváří zajímavý prostor především pro děti. Na pomezí interiéru a exteriéru si mohou hrát – v bezpečí a na čerstvém vzduchu.

Rakouská Villa Fleisch tak představuje zajímavé architektonické řešení, které může decentním způsobem oživit historický dům, aniž by došlo k zásahu do jeho charakteru. Příjemně tak doplňuje světlý interiér, který je stejně vzdušný a hravý jako elegantní ocelová konstrukce.

Foto: Zooey Braun
Zdroj: arsp-architekten.eu

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock