Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům s doškovou střechou

Moderní dům s doškovou střechou

Největší výzvou pro architekta je návrh domu, který uspokojí majitele nemovitosti v maximální možné míře a současně splní stávající požadavky na budovu. To byl i tento případ, protože vybrané umístění bylo spojeno s významným omezením budoucí rekonstrukce.

Majitelé domu si přáli moderní, elegantní dům s netradičním požadavkem na přátelský vzhled. Toho bylo dosaženo pomocí doškové střechy a kombinací bílé fasády s antracitovými venkovními žaluziemi. Vzhled domu musel zohlednit krásný výhled v zadní části domu. Architekti vzali v úvahu okolí domu, nová okna navrhli a zasklili tak, aby si obyvatelé mohli užívat pečlivě vybraných pohledů do zahrady a okolí. Kuchyň a jídelna jsou, stejně jako obývací pokoj, uspořádány do otevřených prostor s výhledem a všechny jsou umístěny v zadní části domu. V nejnižší úrovni suterénu se nachází domácí fitness místnost, sauna, vinný sklípek s barem a dokonce i golfový simulátor.

Luxus s rákosovou střechou

Bylo důležité využít všech možností, které umožňovaly přísné stavební podmínky. Majitel chtěl, aby jeho nový domov byl nejen pohodlný, ale především moderní. Nový design měl být charakterizován jednoduchými, čistými liniemi, absencí zbytečných detailů a také otevřeností a přívětivostí interiéru. Samozřejmě bylo důležité, aby dům zapadl do svého okolí i stávající okolní zástavby. Posledního rysu dosáhli architekti díky původní doškové střeše. Navzdory použití takového jednoduchého materiálu, jsou ostatní použité materiály s nádechem luxusu, jak si majitel přál. Na luxusu přidává i krásný výhled v zadní části domu.

Moderní dům s doškovou střechou

Moderní venkov

Dům tak trochu klame tělem. Aby zbytečně v sousedství nevyčníval, je jeho venkovní vzhled spíše vesnického rázu. Ale uvnitř je vše jinak. Ve domě najdeme přírodní a odvážné materiály. Kombinace matné černé s bílou a dřevem je osvědčenou kombinací, která interiér krásně oživí. Zde interiéru dodává luxusní i odvážný vzhled. Zmíněné výhledy ze zadní části domu hrají hlavní roli. Hřejivý a přátelský dojem z doškové střechy venku umocní zapuštěný krb v kuchyni. Spolu krásně dotvářejí pocit velmi útulného interiéru.

Přečtěte si také

Rodinný dům s výhledem do krásné jihočeské krajiny

Jedinečné výhledy na pohoří Blanského lesa a jeho nejvyšší vrchol Kleť učarovaly rodině, která si na pozemku vysnila pasivní, zděný a co nejvíce prosklený dům. S ohledem na poměrně úzkou parcelu tak…

Přímo uměleckým dílem by se daly nazvat koupelnové baterie, směs přírodního kamene i čalouněné posuvné dveře. Ve vinném sklípku najdeme i degustační místnost. Obě místnosti spojuje ořechové dřevo, které vytváří příjemnou a moderní atmosféru.

Nakonec byl projekt maximálně přizpůsoben požadavkům majitelů a splnil drtivou většinu jejich přání. Dům byl vytvořen nejen krásný, ale také prostorný, útulný a zároveň moderní a luxusní. Pro architekty to byla výzva, ale výsledek stojí za to. Navrhli dům, který dělá klientovi radost, byl přizpůsoben možnostem v rámci územního plánu a krásně zapadá do okolí.

Štítky: rodinný dům vila
Zdroj: www.kabaz.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock