Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý domek v rybářské vesnici

Malý domek v rybářské vesnici

Starobylá rybářská vesnice Portloe svádí k odpočinku. Čas v ní plyne tak nějak pomaleji. Listí stromů příjemně šustí ve větru a široko daleko není slyšet živáčka. Stačí si lehnout do houpací sítě a nechat se unášet do říše snů. Půvabný domek v rybářské vesnici však nabízí ještě mnohem více požitků.

Domek, který zvenku připomíná spíše chatu, dostal poetické jméno Heidi. Pozornost přitahuje zejména čistými liniemi a rustikálními detaily. Jistou křehkost mu dodávají velké prosklené plochy, které umožňují, aby do interiéru vpluly inspirativní obrazy přírody. Bydlení je tak příjemně světlé a plné dechberoucích výhledů.

Bydlení pod vlnitým plechem

Po šikmé střeše steče všechna voda. Ubrání se větru, dešti i krupobití. Je z černého vlnitého plechu, který si architekt natolik oblíbil, že jej použil také na obklad domu a kuchyni na terase. Dramatický ráz a poněkud strohý dojem černého plechu zjemňuje hřejivý dotek masivního dřeva. To se objevuje jak v exteriéru, tak v interiéru.

Malý domek v rybářské vesnici

Centrální část domu

Podkroví je sice také řešeno jako obytné, každodenní život se však odehrává v přízemí. Snad je tomu tak kvůli jeho kouzelnému propojení se zahradou. Centrální zóna domu sestává z obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelnou. V případě pěkného počasí lze otevřít velké francouzské okno a zvětšit společenskou část domu o terasu. Zařízení obývacího pokoje je skromné. Zdobí jej pouze stolek s posezením v blízkosti hřejivých krbových kamen. Kuchyňská část, která se prolíná s tou jídelní, je oslavou přirozené krásy masivního dřeva. To je zastoupeno v případě kuchyňské linky, skříně na potraviny, stolu, židlí i podlahy. Masivní dřevo zde působí zajímavým dojmem především v kombinaci s kamennou pracovní deskou v antracitové barvě. Tento přírodní materiál prostupuje také do dalších místností v interiéru, ovšem nikoliv v takové míře.

Přečtěte si také

Chalupa, která má vše podstatné

Malá, dřevěná, nepopsatelně půvabná – taková je chalupa v obci Kuželj v údolí Kolpa. Jde o novou dřevěnou chalupu s moderním nádechem, která byla postavena s ohledem na místní kulturní a…

Bydlení ve skandinávském stylu

Interiér domku se vyznačuje jistou střídmostí skandinávského stylu. Ta se objevuje jak v centrální zóně domu, tak v ostatních pokojích. Platí to rovněž pro ložnice, které se v domě nachází hned dvě. Jedna je klasická dvojlůžková a druhá dětská se dvěma palandami. V dětském pokoji zaujme půvabný námořnický styl, jenž odkazuje na tradici rybářské vesnice. Co se týče hlavní ložnice, ta je pomocí francouzského okna spojena s tou částí terasy, která slouží jako venkovní koupelna. Přímo z postele se tudíž nabízí úchvatný výhled do přírody. Skandinávskou střídmostí se vyznačuje rovněž vnitřní koupelna.

Malý domek v rybářské vesnici

Koupel přímo před domem

Zajímavým osvěžením domku je venkovní koupelna na terase, kterou spoludotváří volně stojící rustikální vana a sprcha. Díky zídce lemující tento fantastický prostor je zde dostatek soukromí a dokonalý požitek je tak na dosah. Vstoupit se sem totiž dá přímo z ložnice. Po koupeli je možné ulehnout do houpací sítě vzdálené pár schůdků od vany a užívat si výhledů na modré nebe.

Domek ve starobylé rybářské vesnici zkrátka svádí k odpočinku, ať už je vnímán jakýmkoliv způsobem. Vybízí k chvilkám stráveným s knihou na terase, v houpací síti či v podkroví. Poskytuje rozmanité výhledy do přírody, které stejně jako déšť proudící po šikmé ploše střechy čistí pěkné myšlenky od těch bolavých. A pokud by toho odpočinku bylo snad přespříliš, stačí si vydat do divukrásné přírody, která tomuto domku s vizáží chaty dodává ještě větší kouzlo.

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock