Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý domek v rybářské vesnici

Malý domek v rybářské vesnici

Starobylá rybářská vesnice Portloe svádí k odpočinku. Čas v ní plyne tak nějak pomaleji. Listí stromů příjemně šustí ve větru a široko daleko není slyšet živáčka. Stačí si lehnout do houpací sítě a nechat se unášet do říše snů. Půvabný domek v rybářské vesnici však nabízí ještě mnohem více požitků.

Domek, který zvenku připomíná spíše chatu, dostal poetické jméno Heidi. Pozornost přitahuje zejména čistými liniemi a rustikálními detaily. Jistou křehkost mu dodávají velké prosklené plochy, které umožňují, aby do interiéru vpluly inspirativní obrazy přírody. Bydlení je tak příjemně světlé a plné dechberoucích výhledů.

Bydlení pod vlnitým plechem

Po šikmé střeše steče všechna voda. Ubrání se větru, dešti i krupobití. Je z černého vlnitého plechu, který si architekt natolik oblíbil, že jej použil také na obklad domu a kuchyni na terase. Dramatický ráz a poněkud strohý dojem černého plechu zjemňuje hřejivý dotek masivního dřeva. To se objevuje jak v exteriéru, tak v interiéru.

Malý domek v rybářské vesnici

Centrální část domu

Podkroví je sice také řešeno jako obytné, každodenní život se však odehrává v přízemí. Snad je tomu tak kvůli jeho kouzelnému propojení se zahradou. Centrální zóna domu sestává z obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelnou. V případě pěkného počasí lze otevřít velké francouzské okno a zvětšit společenskou část domu o terasu. Zařízení obývacího pokoje je skromné. Zdobí jej pouze stolek s posezením v blízkosti hřejivých krbových kamen. Kuchyňská část, která se prolíná s tou jídelní, je oslavou přirozené krásy masivního dřeva. To je zastoupeno v případě kuchyňské linky, skříně na potraviny, stolu, židlí i podlahy. Masivní dřevo zde působí zajímavým dojmem především v kombinaci s kamennou pracovní deskou v antracitové barvě. Tento přírodní materiál prostupuje také do dalších místností v interiéru, ovšem nikoliv v takové míře.

Přečtěte si také

Malá dřevostavba z Nového Zélandu

David Maurice navrhl prázdninový domov pro svou rodinu. Na první pohled malý dům stojí v Puhiu, na venkově, na Novém Zélandu. Je postaven v mírném svahu a je obklopen divokou přírodou, zalesněnými…

Bydlení ve skandinávském stylu

Interiér domku se vyznačuje jistou střídmostí skandinávského stylu. Ta se objevuje jak v centrální zóně domu, tak v ostatních pokojích. Platí to rovněž pro ložnice, které se v domě nachází hned dvě. Jedna je klasická dvojlůžková a druhá dětská se dvěma palandami. V dětském pokoji zaujme půvabný námořnický styl, jenž odkazuje na tradici rybářské vesnice. Co se týče hlavní ložnice, ta je pomocí francouzského okna spojena s tou částí terasy, která slouží jako venkovní koupelna. Přímo z postele se tudíž nabízí úchvatný výhled do přírody. Skandinávskou střídmostí se vyznačuje rovněž vnitřní koupelna.

Malý domek v rybářské vesnici

Koupel přímo před domem

Zajímavým osvěžením domku je venkovní koupelna na terase, kterou spoludotváří volně stojící rustikální vana a sprcha. Díky zídce lemující tento fantastický prostor je zde dostatek soukromí a dokonalý požitek je tak na dosah. Vstoupit se sem totiž dá přímo z ložnice. Po koupeli je možné ulehnout do houpací sítě vzdálené pár schůdků od vany a užívat si výhledů na modré nebe.

Domek ve starobylé rybářské vesnici zkrátka svádí k odpočinku, ať už je vnímán jakýmkoliv způsobem. Vybízí k chvilkám stráveným s knihou na terase, v houpací síti či v podkroví. Poskytuje rozmanité výhledy do přírody, které stejně jako déšť proudící po šikmé ploše střechy čistí pěkné myšlenky od těch bolavých. A pokud by toho odpočinku bylo snad přespříliš, stačí si vydat do divukrásné přírody, která tomuto domku s vizáží chaty dodává ještě větší kouzlo.

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock