Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzelné bydlení

Kouzelné bydlení

Když se řekne kouzelné bydlení, pro každého z nás to může mít odlišný význam. Někteří preferují velké prostory se světlými barvami a minimem zařizovacích prvků, jiní dají přednost barvám tmavším a cítí se pohodlněji v menších uzavřenějších místnostech. Bydlení, které vám teď představíme je pro jednu dvojici právě tím kouzelným bydlením, které si přáli. Dům stojící na velkém pozemku nedaleko Krakova se zdá být zvenčí minimalistický, ale uvnitř je cítit teplo domova. Obyvatelé domu mohou každý den obdivovat výhled na hory a přírodu.

Místo s duší

Některé interiéry nemají své okamžité kouzlo. Mnohdy to trvá mnoho let, než si vše přetvoříme k obrazu svému a můžeme říci ,,toto je místo s duší". Ale někdy se také povede vytvořit takové místo ihned při jeho zařizování. Když přizvete šikovného architekta a doladíte k dokonalosti spolu své vize, může vzniknout hned napoprvé něco úžasného. A to se zde povedlo. Majitelé tohoto bydlení milují vaření pro hosty. Od toho se také odvíjí celkový interiér společenských prostor a dispozice celé budovy. Dům byl postaven tak, aby byl pro majitele pohodlným, měli v něm své soukromí a zároveň aby dobře posloužil častým návštěvám. 

Bydlení pro milovníky vína

Majitelé jsou velcí cestovatelé, kteří rádi jezdí po světě. Pracují ve vinařském průmyslu, takže většina cest je spojena s místy, kde jsou dobré vína a kraje plné vinic. Inspirace pro jejich bydlení tedy vzešla i z jejich cestovatelských toulek, převážně z Toskánska, Francie a Anglie. Když architektka a projektantka Aleksandra Procajlo-Kwiecień poprvé vstoupila do budovy vypadalo to, že dům bude mít nejen moderní minimalistickou fasádu, ale zařídí jej tak i uvnitř. Naštěstí potřeba zútulnění a vytvoření tepla domova vyhrála. Co bylo základem při navrhování interiéru? Myšlenkou bylo vytvořit místo, kde byste chtěli sedět dlouho do noci, zahřáli se u krbu, místo kde byste seděli s přáteli u kvalitního vína a pořádali večeře pro své známé.

Kouzelné bydlení

Jako na zámku

Chtěli mít spoustu místa a světla, aniž by se vytratila útulná atmosféra. Nejdůležitější byla výška v téměř třípatrovém obývacím pokoji. Ten se svou koncepcí podobá místnostem s krbem v palácích a hradech, které na svých cestách pozorovali ve Francii. Hřejivé teplo u krbu a dřevo, jako na zámku. To bylo přání, které dalo vzniknout konceptu obývacího pokoje. Interiér tohoto domu se skládá z dřevěných prvků, především z obrovských dřevěných trámů, které byly vybrány na pile a speciálně upraveny aby vypadaly staře. Naolejovaná masivní dubová podlaha, krbová římsa a stůl z masivu. To vše vytváří hřejivou atmosféru celého domu. Obývací pokoj je zde velkým otevřeným prostorem na který plynule navazuje jídelna, kuchyň, hala  a schodiště. Vše se nachází v jedné obrovské místnosti, avšak vše má své místo a jednotlivé funkční zóny se neruší.

Čtení kde vás to jen napadne

Zajímavý je výhled z mezipatra a od přední části ložnice, na kterou navazuje čtecí koutek s knihovnou, kde jsou okna vedena s výhledem do obývacího pokoje. Na chodbě, která vede do ložnice, se chytře odděluje soukromá část. Podobně se členily pokoje ve starých domech. Zajímavým počinem je také knihovna umístěná na toaletě. Člověk se zde cítí spíše jako v obývacím pokoji. Prostor opticky zvětšuje zrcadlo přes celou stěnu. Umyvadlo na nožičkách, nebo sprchový kout s mramorovým obkladem dodává zvláštní punc luxusu. Koupelna a toaleta si pohrává s barvami černé a bílé. Ložnice se nese v duchu klidné světle šedé až bílé. Barevností je interiér laděn do světlých a teplých tónů béžové barvy, šedé, nebo bílé. Proutěné doplňky, rustikální kuchyň a židle dotvářejí pocit pohodlí domova. A tak si to majitelé přáli. Není nad to, když najdete architekta se kterým si rozumíte, vyslyší vaše přání a vytvoří vám ten pravý kouzelný domov. 

Štítky: rustikální styl
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Kouzelné bydlení
Zdroj: alexdesign.com.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock